Nawigacja

 • NA SKRZYDEŁKA MUSZĄ POCZEKAĆ

  NA SKRZYDEŁKA MUSZĄ POCZEKAĆ

  Przez dwa dni kadeci z klasy  wojskowej o profilu lotniczym z lubomierskiego Zespołu Szkół, której patronuje tutejsza Jednostka, oczekiwali w bazie lotniczej na poprawę warunków atmosferycznych w stopniu umożliwiającym wykonanie tury lotów rozpoznawczo-nawigacyjnych. Stanowić to miało uwieńczenie szkolenia do tytułu obserwatora pokładowego Lotniczego Rozpoznania Zagrożeń wraz z uzyskaniem prawa do noszenia tradycyjnych „skrzydełek”. Niestety intensywny, niemal ciągły opad deszczu i silny wiatr wymusiły zmianę planów szkoleniowych z lotnych na typowo naziemne obejmujące między innymi elementy ratownictwa spadochronowego, teorii nawigacji oraz obsługi i eksploatacji samolotu wielozadaniowego PZL-104 „Wilga 35”. Jak zapewniał nadzorujący lotniczą edukację kadetów Przysposobienia Wojskowego, ppłk Feliks Bielawski, w przyszłym tygodniu zostanie podjęta kolejna próba ich „ulotnienia”. Należy mieć nadzieję, że tym razem wszystko przebiegnie planowo i upragnione odznaki LRZ przyozdobią mundury najmłodszych adeptów awiacji.

  Źródło: http://jpr-baryt.pl/na-skrzydelka-musza-poczekac/

  Zdjęcia w fotoalbumie

 • Szkolne Biegi Przełajowe

  Szkolne Biegi Przełajowe

  W dniu 26.09. 2019 roku na obiekcie Orlik odbyły się szkolne biegi przełajowe. W zawodach uczestniczyli  uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu.

  Najlepsze w swoich kategoriach okazały się:

  Natalia Żurek, Oliwia Junkert, Michalina Król, Weronika Paś, Kasia Mićko, Anastazyja Duda, Klaudia Chrbąszcz, Kamila Murasicka, Jagoda Reczyńska –Kijak, Weronika Wójcicka, Wiktoria Kulasiak, Julia Romaniuk, Daryna Shmelova, Mariia  Melnyk, Zoia Khabibulina, Marta Bogdziewicz.

  Wśród chłopców:

  Roman Omelchuk, Kamil Biegacz, Filip Jagiełło,  Komar Oleksandr, Jakub Arendarczyk, Meksym Kodman, Vaelentyn Datsiuk, Adrian Dudła, Kamil Popereka, Viktor Valihura, Tymoteusz Olejniczak, Krystian Kędzierski, Petro Orazow, Andrii Vasenko, Wladyslav Tiurin, Dariusz Graska.

  W kategoriach mistrzowskich najlepsze biegaczki i najlepsi biegacze otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

  Organizatorzy – A. Hajdul, Ł. Laszczyński, M. Osiadacz.

 • Uczniowie udzielali wywiadów

  Uczniowie udzielali wywiadów

  Wypowiedzi przed kamerą nie należą do najłatwiejszych. Wiele osób na widok obiektywu ma spory problem z odpowiedziami na wydawałoby się najprostsze pytania a czasem zapomina nawet swojego imienia i nazwiska. Przekonali się o tym na własnej skórze uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu, którzy uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych zorganizowanych przez Pana Marka Madekszę przy współpracy z Lwówecki.info.

  W ubiegłym tygodniu kilkunastu uczniów Lubomirskiej szkoły średniej zostało „rzuconych na głęboką wodę”. Miało im to uświadomić, iż takie wypowiedzi stanowią sporą trudność. Mimo, że młodzież nie była do tego wcześniej w żaden sposób przygotowana, to poradziła sobie bardzo dobrze. Oczywiście nie brakowało potknięć i zabawnych sytuacji, ale to były tylko ćwiczenia, które miały przybliżyć młodzieży dziennikarstwo i przygotować ich do tego, żeby w przyszłości potrafili bez zbędnej tremy pracować przed obiektywem, przygotowywać materiały prasowe, czy udzielać wywiadów.

  Źródło: https://lwowecki.info/uczniowie-udzielali-wywiadow/

 • Narodowe czytanie

  Narodowe czytanie

  Zespół Szkół w Lubomierzu aktywnie włączył się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie organizowaną przez Prezydenta RP od 2012 roku. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Spośród wielu propozycji  nowel wybrano :

  Dobra pani – Eliza orzeszkowa

  Dym – Maria Konopnicka

  Katarynka – Bolesław Prus

  Mój ojciec wstępuje do strażaków – Bruno Schulz

  Orka – Władysław Stanisław Reymont

  Rozdziobią nas kruki wrony… - Stefan Żeromski

  Sachem – Henryk Sienkiewicz

  Sawa – Henryk Rzewuski

                  Akcja promująca czytelnictwo i przypominająca najważniejsze dzieła literatury polskiej odbyła się w naszej szkole w piątek 6 września. W aurze sprzyjającej słonecznej pogody, wśród zieleni, uczniowie i nauczyciele głośno czytali wybrane fragmenty nowel. Treść tekstów zachęcała słuchaczy do refleksji nad polskością, człowiekiem, społeczeństwem, a także nad tym, że nie wolno nam stracić  wrażliwości na ludzką krzywdę.

                                 Po krótkim wstępie Pani Moniki Hołubowicz – nauczyciela bibliotekarza, odnośnie korzyści jakie czerpiemy z czytania książek, jako pierwsza przystąpiła do czytania Pani Dyrektor Joanna Pasko – Sikora inaugurując akcję fragmentem noweli „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej. Kolejne fragmenty czytali uczniowie:

  Marta Bogdziewicz z kl. 2 ABCD ”Mój ojciec wstępuje do strażaków”:

  Martyna Sokołowska z kl. 3BC ”Katarynka”; 

  Karolina Denesiak z kl 2ABCD „Orka”;

  Róża Skwarczyńska z kl. #BC ”Rozdziobią nas kruki wrony…”;

  Marika Dutka z kl. 2ABCD „Sawa”;

  Weronika Wójcicka, Jakub Plewiński, Dominika Steńków – uczniowie kl. 2ABCD odczytali fragmenty noweli „Sachem”;

  Czytanie zakończyła Pani ze szkolnej biblioteki  fragmentem noweli „Dym” .

   

   

                                                                                                                       Opracowała: Monika Hołubowicz -

                                                                                                                                             nauczyciel bibliotekarz

 • Ćwiczenia straży pożarnej

  Ćwiczenia straży pożarnej

  W sobotę odbyły się ćwiczenia straży pożarnej polegające na udzieleniu pomocy w zdarzenie drogowym z udziałem samochodu osobowego i autobusu. W ćwiczeniach wzięli udział nasi uczniowie, którzy jako osoby poszkodowane pozorowali urazy. Po zakończeniu ćwiczeń mieli okazję zapoznać się ze sprzetem technicznym jakim dysponują strażacy oraz praktycznie go wypróbować na uszkodzonym samochodzie.

  Zdjęcia w fotoalbumie

 • VIII Zawodów Sportowo-Obronnych Klas Mundurowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej

  VIII Zawodów Sportowo-Obronnych Klas Mundurowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej

  W dniach 9 - 12. 09. 2019 r. w Bolesławcu zostały rozegrane zawody sportowo - obronne zorganizowane przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 KS COMMANDO i 23 Śląski Pułk Artylerii. W zawodach wystartowało 21 drużyn wśród nich 3 reprezentujące naszą szkołę.

  Drużyna dziewcząt w składzie: Patrycja Gałan, Kamila Murasicka, Angela Salamon, Dominika Seńków i Weronika Wójcicka wywalczyła III miejsce.

  Drużyna mieszana w składzie: Jagoda Kijak Raczyńska, Brodziński Michał, Diana Perdon, Kamil Popereka i Dawid Zmaczyński zajęła IV miejsce.

  Drużyna chłopców w składzie: Michał Obielak, Mariusz Golec, Adrian Dudła, Jakub Plewiński i Patryk Serwin uplasowała się na V miejsu.

  GRATULUJEMY.

 • Wolontariuszki w Przylasku

  Wolontariuszki w Przylasku

  Jeśli chcesz pomagać, to zawsze znajdzie się czas.  Udowodniły to już po raz kolejny Nikola, Andżelika i Kamila, uczennice III klasy gimnazjum, gdy 18 czerwca, dzień przed końcem
  roku szkolnego pojechały do schroniska Przylasek. Zawiozły jedzenie dla podopiecznych
  i wyprowadziły pieski na spacer. Trafiły akurat na dobrą pogodę i nie wysoką temperaturę. Dzięki ich chęciom i uporowi 9 piesków mogło pobiegać po lesie. Szczególną troską wykazały się wobec dwóch piesków, którym wyczesały kilogramy sierści zimowej. Dziękuję im za to, że mnie namówiły :).

 • Wyjazd do "Sandra SPA" w Karpaczu

  Wyjazd do "Sandra SPA" w Karpaczu

          Dnia 23.05.2019 odbył się wyjazd klas :2T i 1T na zajęcia zawodoznawcze do Karpacza. Jednym z obiektów zwiedzania był hotel "Sandra SPA" .

   Po przybyciu na miejsce pani Monika Zekrzewska – asystent dyrektora ,zapoznała grupę z funkjonowaniem hotelu. Mieliśmy okazję zobaczyć pokoje 1- 2- 3- osobowe, apartamenty, studia ,stołówkę oraz inne obiekty dostępnę dla spędzania czasu wolnego min. plac zabaw dla dzieci, pub, kręgielnia, w której spędziliśmy wolny czas, itd. Zapoznaliśmy się równiez z harmonogramem pracy na recepcji, wymaganiami dotyczącymi danego stanowiska oraz  pakietami turystycznymi oferowanymi dla gości przez  hotel.

  Zaproponowano nam dany obiekt jako miejsce odbycia praktyk w następnym roku szkolnym. Zwiedzanie obiektu miało pozytywny wpływ na rozszerzenie zakresu wiedzy w kierunku  turystycznym. Ostatnim elementem naszego wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Zabawek w Karpaczu, jako atrakcji turystycznej, który wywarł na nas ogromne wrażenie.

 • Wrocław w historycznej odsłonie

  Wrocław w historycznej odsłonie

  Dnia 23.05.2019 odbyła się wycieczka do Wrocławia ufundowana przez Senatora R.P Rafała Ślusarza. Uczestniczyli w niej uczniowie, którzy w szczególny sposób zaangażowani byli w tym roku szkolnym w przedsięwzięcia o charakterze patriotycznym organizowanym przez szkołę. Jako młodzi patrioci byliśmy zachwyceni tym, co mogliśmy w muzeum Centrum Historii Zajezdnia obejrzeć i przeżyć. Doświadczyliśmy trudów i problemów życia za czasu PRL-u. Dowiedzieliśmy się też co nieco o historii Polski. Była to niesamowita przygoda ale mamy nadzieję, że nikt nigdy nie będzie musiał już przeżywać takich momentów w swoim życiu. Zwiedziliśmy także dostojną w swej budowie Wrocławską katedrę pw. św. Jana Chrzciciela, a nawet wejść na jedną z wierz widokowych tejże katedry. Dzięki temu podziwialiśmy przepiękną panoramę stolicy Dolnego Śląska. Katedra, wybudowana w stylu gotyckim, zachwycała każdego nas swoim unikalnym wnętrzem. Udało nam się również  wygospodarować odrobinę czasu wolnego, aby po przechadzać się po rynku Wrocławskim i zjeść obiad.

  Zdjęcia w fotoalbumie

 • POLIGON LUBOMIERSKICH KADETÓW

  POLIGON LUBOMIERSKICH KADETÓW

  To już wieloletnia tradycja, że przybywającym na zajęcia poligonowe na Barytowych Wzgórzach kadetom z Zespołu Szkół w Lubomierzu niemal zawsze towarzyszy słoneczna pogoda. Tak było i tym razem. Dowodzeni przez ppłk Feliksa Bielawskiego młodzi adepci awiacji, z klasy wojskowej o profilu lotniczym, prócz prowadzonych przez ppor. pil. Przemysława Kuska i pchor. pil. Jakuba Gruba zajęć typowo techniczno-lotniczych oraz delektowania się lotami, poddawani byli militarnej edukacji w zakresie wyszkolenia strzeleckiego. Natomiast drugi zespół kadetów z klas o profilu graniczno-obronnym, pod okiem mgr Łukasza Laszczyńskiego, koncentrował się raczej na zajęciach w polu, gdzie królowała taktyka lekkiej piechoty i techniki maskowania. 

  Źródło: strona Jednostki Poszukiwawczo - Ratowniczej

  Więcej informacji i galeria zdjęć na stronie JPR

  http://jpr-baryt.pl/poligon-lubomierskich-kadetow/

  Zdjęcia w fotoalbumie wkrótce.

 • Ogród Botaniczny we Wrocławiu

  Ogród Botaniczny we Wrocławiu

  3 kwietnia 2019 r. uczniowie biorący udział w projekcie „Rozkręć swój umysł – rozwijaj swoje kompetencje w Gminie Lubomierz” pod opieką p. P. Achramowicz-Maślanki i p. I. Piątek wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia Ogrodu Botanicznego wraz z przewodnikiem.

  Jedną z atrakcji zwiedzania było zobaczenie wystawy poświęconej historii życia na Ziemi. Uczniowie mogli zobaczyć i wysłuchać prelekcji na temat Rozwoju Życia na Ziemi od Kambru do Czwartorzędu.

  Uczniowie zwrócili uwagę na bogaty zestaw kopalnych roślin karbońskich z widłakami, skrzypami i paprociami nasiennymi na czele. Duże zainteresowanie budziły odlewy tropów gadów permskich, odciski małży, ramienionogów, liści bennetytów, amonity oraz jajo dinozaura przywiezione z Chin, elementy szkieletu wieloryba, cios mamuta, jak również czaszka nosorożca włochatego.

  Następnie dzięki  pani przewodnik uczniowie mieli możliwość zwiedzenia poszczególnych działów Ogrodu Botanicznego między innymi -  ALPINARIUM w którym znajduje się około 1500 gatunków i odmian uprawnych roślin skalnych. ARBORETUM gdzie zgromadzono 29 pomników przyrody, czyli prawnie chronionych tworów przyrody ożywionej i nieożywionej, oznaczonych specjalną tabliczką z godłem państwowym oraz podpisem. Uczniowie zobaczyli okazałe, drzewiaste cisy,miłorzęby, potężne dęby platany, buki oraz unikatowy orzesznik pięciolistkowy skrzydłorzech kaukaski.

  Na szczególną uwagę uczestników wycieczki zwrócił  skamieniały pień drzewa z rodzaju Walchia o wysokości 3,4 m, liczący około 270 mln lat oraz kopalne pnie pierwotnych drzew szpilkowych.

  Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili również szklarnie Ogrodu Botanicznego. Zobaczyli kolekcję sukulentów liczącą blisko 1500 gatunków, jak również bogatą kolekcję roślin tropikalnych.

  P.A. – M.

 • Pożegnanie klas trzecich LO

  Pożegnanie klas trzecich LO

  26 kwietnia 2019r. w Internacie Zespołu Szkół w Lubomierzu odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich. Tradycyjny ostatni dzwonek, lista obecności – opatrzona komentarzem wychowawców dotyczącym osobowości absolwentów, rozdanie świadectw. Część artystyczna wzbogacona była inscenizacją na podstawie fragmentu „Tanga” Mrożka z udziałem samej Pani Dyrektor, Artura Sikory, Wojtka Bundziowa i Artura Pawlikowskiego oraz koncertem dla maturzystów w wykonaniu Sebastiana Nadelskiego – absolwenta naszej szkoły. Ponadto uroczystość uświetnili wokaliści: Małgosia Szostak, Honorata Szulc, Kornelia Hajdul, Artur Sikora, Wiktoria Dżamalis.

  Nie obyło się bez łez, szlochów, wzruszeń, wspomnień… Trzy lata razem to z jednej strony długi okres, z drugiej, biorąc pod uwagę zawiązane przyjaźnie czy miłość – niewielki ułamek czasu, który tworzy jakąś historię naszej szkoły.

  Gratulujemy wszystkim uczniom z okazji ukończenia liceum i życzymy powodzenia podczas matur!

 • ZAWODY SPORTOWO-OBRONNE I DNI OTWARTE

  ZAWODY SPORTOWO-OBRONNE I DNI OTWARTE

  W dniu 15 maja 2019r. w Zespole Szkół w Lubomierzu odbyły się dni „Drzwi otwartych”. Uczniowie innych szkół mogli uczestniczyć w zawodach sportowo-obronnych, gdzie odbywało się bardzo dużo interesujących konkurencji, np. rzut granatem, strzelanie, tor przeszkód. Pomimo deszczu uczestnicy byli zachwyceni i świetnie bawili.

  W tym czasie w budynku szkoły odbywały się warsztaty z różnych dziedzin nauki, prowadzone przez uczniów i nauczycieli. Mogliśmy podziwiać wylinki pająków w sali biologicznej, tworzyć doświadczenia w klasie chemicznej, orientować mapę w sali geograficznej. Nie mogło się odbyć bez pokazów broni i prezentacji klas graniczno-obronnych, policyjnych i lotniczych. W szkolnej auli odbywały się pokazy talentów muzycznych naszych uczniów, a na szkolnych korytarzach była możliwość spróbowania dzieł kulinarnych naszego technikum turystyki wiejskiej.

  Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i pomoc organizacji. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół w Lubomierzu - oferujemy przygotowanie do matury i studiów, obozy szkoleniowe, wyjazdy na wyjazdy sportowo-obronne, wyjazdy na basen oraz certyfikat ukończenia szkoły specjalistycznej.

  Wyniki zawodów:

  I miejsce Gimnazjum Mysłakowice

  II miejsce ZSP w Lubomierzu

  III miejsce Gimnazjum Lubomierz

  IV miejsce Gimnazjum Węgliniec

  V miejsce SP Węgliniec

  VI miejsce SP Pławna

  VII miejsce Gimnazjum Gryfów Śląski

  Wyniki z poszczególnych konkurencji:

  Rzut granatem – ZSP Lubomierz

  Pierwsza pomoc – Gimnazjum Mysłakowice

  Strzelanie z broni pneumatycznej – Gimnazjum Mysłakowice

  Znajomość symboli narodowych – Gimnazjum Gryfów Śląski

  Tor przeszkód – ZSP Lubomierz

  Ewakuacja i przenoszenie zasobników – ZSP Lubomierz

  ZDJĘCIA w fotoalbumie

 • Konkurs Matematyczny

  Konkurs Matematyczny

  Konkurs Matematyczny - Obrazek 1

  Dnia 26 marca przeprowadzono w naszej szkole międzyklasowy konkurs matematyczny z okazji minionego przed dwoma tygodniami światowego Dnia Matematyki. W tym roku hasło przewodnie brzmiało "Matematyka Dzika", a zadania nawiązywały w swojej treści do polskiej fauny i flory.  
  Każda klasa wystawiła trzyosobowy zespół swoich najlepszych i najbardziej profesjonalnych matematyków, aby mogli oni pochylić się nad problematyką obejmującą zarówno proste wykresy, jak i ciężkie ciągi. Dwadzieścia sześć pytań rozłożone zostało na cztery grupy - rocznik gimnazjalny, rocznik klas pierwszych liceum i technikum, klasy drugie oraz zaprawione w bojach klasy maturalne. Rywalizacja była intensywna, choć nie brakowało momentów pełnych uśmiechu, gdyż pytania formułowane były w sposób zupełnie różny od egzaminacyjnych i pozwalały zachować przyjazną atmosferę w oczekiwaniu na poprawny wynik.  
  Ostatecznie zwycięstwo odniosła klasa II BC w składzie Arkadiusz Torba, Danil Laskiin oraz Dominika Kruczkowska, nie rozwiązując błędnie ani jednego zadania. Z tarczą wrócili również maturzyści z klas BD oraz AC, zajmując ex aequo chlubne drugie miejsce. Dla każdego uczestnika - w myśl zasady, że matematyka uczy logicznego myślenia bez wzbudzania w uczniach postrachu :) - przygotowano jednak słodki poczęstunek.

   
  Gabriela W. 

 • Lubomierz kuźnią muzycznych talentów

  Lubomierz kuźnią muzycznych talentów

  W piątek udało nam się porozmawiać z czwórką młodych artystów, uczniów ZS w Lubomierzu oraz nauczycielem lubomierskiej szkoły i jednocześnie dyrektorem Ośrodka Kultury i Sportu Panem Bogusławem Chrzanem.

  Honorata Szulc, Małgorzata Szostak, Artur Sikora i Kornelia Hajdul opowiedzieli nam o sobie, o tym, czym dla nich jest muzyka i ile radości daje śpiewanie. Wprawdzie trójka z nich opuszcza mury lubomierskiej szkoły, jednak jak zapewniają muzyka i to, co wynieśli z Lubomierza zostanie z nimi na zawsze.

  Więcej ==> lwowecki.info

 • Konkurs o patronie szkoły

  Konkurs o patronie szkoły

  19 marca w naszej szkole odbył się konkurs pod tytułem: „Życie i twórczość Aleksandra Kamińskiego”. Wzięli w nim udział uczniowie klas gimnazjalnych i klas 8 SP w Lubomierzu oraz szkoły podstawowej w Pławnej. Organizacją zajęła się Pani Monika Hołubowicz wraz z młodzieżą klas ponadgimnazjalnych. Uczestnicy zostali podzieleni na 5 drużyn, wszyscy otrzymali oryginalną nazwę nawiązującą do lektury „Kamienie na szaniec”. Każdy zespół został jeszcze rozdzielony na pół. Jedni zostali na etapie wiedzy o Aleksandrze Kamińskim, gdzie losowali pytania na które musieli udzielić poprawnej odpowiedzi. Druga część drużyny poszła z opiekunem rozwiązywać zadania na terenie szkoły. Musieli zmierzyć się między innymi z orientacją mapy, sprawnościami kuchennymi lub alfabetem morsa czy też maskowaniem. Uczestnicy walczyli o punkty, które na końcu zostały podliczone i ogłoszono ostateczny werdykt. Wygrał zespół z 3b gimnazjum, drużyna w składzie: Nikola Fatyga, Marcin Kuchmistrz, Wiktoria Zub, Zuzanna Szyderska, Weronika Paś i Katarzyna Jakubcewicz. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę bez względu na wynik. Cały konkurs przebiegł w miłej, ciepłej atmosferze, uczniowie i goście otrzymali herbatę lub kawę, a także słodki poczęstunek. Bardzo dobrze będziemy wspominać ten wspaniały konkurs.

  Justyna Walczak

 • Jedziemy na finał do Piły

  Jedziemy na finał do Piły

  W wyniku przeprowadzonych 6 marca br. eliminacji do XI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, które odbyły się w Katowicach wyłonione zostały 22 szkoły z 59 startujących, które w dniach 15-16 kwietnia br. w Szkole Policji w Pile wezmą udział w zmaganiach o tytuł Klasy Policyjnej Roku 2019.

  Wśród finalistów znalazł się zespół z naszej klasy policyjnej w składzie : Justyna Daćko, Martyna Sokołowska, Wiktoria Dżamalis i Konrad Popereka, który w eliminacjach uplasował się na wysokim 5 miejscu.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w ogólnopolskim finale w Pile. Jedziemy na finał do Piły - Obrazek 1

 • 8 marca w Zespole Szkół w Lubomierzu

  8 marca w Zespole Szkół w Lubomierzu

  8 marca w naszej szkole to dzień bardzo ważny i uroczysty. W klubie ,,Postulat" – Ośrodku Kultury i Sportu w Lubomierzu – odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn oraz prezentacja, ostatnich w historii, projektów gimnazjalnych.

  Uczniowie trzecich klas mogli przedstawić innym uczniom, nauczycielom oraz gościom trud swojej pracy, który realizowali od września 2018 roku wraz ze swoimi opiekunami projektów. W tym roku młodzież zaskoczyła wszystkich liczbą i tematami projektów.

  Oto tematy:

  - ,,Doping w sporcie",

  -,,Pierwsza Pomoc",

  -,,Władze samorządowe w gminie Lubomierz",

  -,,Niepodległość – wartość narodowa",

  -,,Szlak chwały”,

  -,,Zaburzenia lękowe w postaci fobii",

  -,,Choroby układu nerwowego",

  -,,Ewolucja tańca",

  -,,Nieujarzmiona natura",

  -,,Środek ciężkości”,

  -,,Przewodnik po gminie Lubomierz dla turysty anglojęzycznego",

  -,,Samorządność w mojej miejscowości",

  -,,Gatunki filmowe",

  -,,Największe sukcesy w polskiej piłce siatkowej".

  Uczniowie gimnazjum tworzyli prezentacje, filmy, które będą mogły służyć jako pomoce naukowe dla innych uczniów. Wykorzystywali również przygotowane przez siebie materiały np. ankiety i mapy. Wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Widać było ich trud oraz zaangażowanie, z jakimi podeszli do przygotowania projektów i prezentacji. Zadbali, aby wszystko wyszło jak najlepiej, a efekty było widać gołym okiem.

  Po pierwszej części prezentacji projektów, nastąpił czas na akademię z okazji święta, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz szanowni goście, którzy przyjechali do naszej szkoły z Ukrainy. Przygotowaniem przedstawienia zajęli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz liceum, pod opieką nauczycieli. Pomiędzy humorystycznymi skeczami, mogliśmy podziwiać muzyczne występy naszej utalentowanej młodzieży. Jak zawsze zaskoczyli nas cudownymi wykonaniami utworów. Na koniec wystąpili również przedstawiciele uczniów z Ukrainy. Po części artystycznej, gimnazjaliści wrócili do przedstawienia swoich projektów.

  Dzień ten był bardzo ważny zarówno ze względu na święto, jak i prezentacje ostatnich już projektów gimnazjalnych.

  Wszystkim gimnazjalistom życzymy powodzenia na egzaminach kwietniowych, a wszystkim Paniom i Panom – dużo uśmiechu na co dzień!

                                                                  Zuzanna Szyderska

 • Przegląd pieśni patriotycznych

  Przegląd pieśni patriotycznych

  1 marca przypadają obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Ich celem jest nie tylko zwrócenie uwagi na działania, jakich podejmowali się w czasie wojny Niezłomni, oddawanie im czci, ale również kształtowanie świadomości narodowej młodych Polaków. Z tej właśnie okazji, 28 lutego, zorganizowany został w klubie „Postulat” przegląd pieśni patriotycznych.

  Wielka wam Wyklęci chwała” - pod takim hasłem odbył się przegląd, którego celem było uczczenie pamięci o poległych Żołnierzach Niezłomnych. Uczestnikami byli uczniowie z lubomierskiego Zespołu Szkół, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej w Pławnej. Zjawiły się również przedszkolaki z Lubomierza. Każdy z uczestników oraz zespołów wykonał po jednym, wcześniej wybranym przez siebie, utworze. Oceniane były przede wszystkim umiejętności wokalne artystów, wraz z interpretacją dobranej pieśni. Po zakończeniu prezentacji, jury (p. Alicja Nawojczyk, p. Marzena Szramowiat, p. Małgorzata Moskwa) wybrało spośród uczestników laureatów, którzy następnie zostali wynagrodzeni przez p. dyrektor Joannę Paśko-Sikorę.

  W kategorii zespoły nagrodzono „Promyczki” ze Szkoły Podstawowej w Lubomierzu oraz niezwykle utalentowany zespół z lubomierskiego liceum - w składzie: Małgorzata Szostak, Honorata Szulc, Artur Sikora, Kornelia Hajdul i Julia Romanyuk. Wykonany utwór „Zagrajcie nam wszystkie srebrne dzwony” bez wątpienia spodobał się wszystkim na sali, a dowodem tego były gromkie brawa publiczności. Nagrodzonymi solistkami zostały: Amelia Radyno, Weronika Paś oraz Julia Romaniuk - zdobywczyni nagrody głównej. Specjalną nagrodą, przekazaną przez Ośrodek Kultury i Sportu w Lubomierzu, uhonorowana została Małgorzata Szostak.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w przeglądzie. Na podziękowania zasługują również organizatorzy. Podjęta przez młodzież rywalizacja pomogła umocnić wszystkim swoją świadomość narodową i być może zachęciła do poszerzenia swojej wiedzy w zakresie historii o państwie polskim. Tak małe wydarzenia budują, wspomnianą już wcześniej, świadomość i wiele innych wartości. Jednak najważniejszą kwestią jest poddanie się refleksji, dotyczącej Żołnierzy Wyklętych i ich zasług dla kraju.

  https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif Sens walki powinien być mierzony nie jej szansami na zwycięstwo, lecz wartościami, w obronie których walka została podjęta.”

  ~Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie

  Jakub Herba

 • Manewry Sportowo-Obronne Klas Mundurowych oraz V Cross Mundurowy „Dla Wyklętych 1963”

  Manewry Sportowo-Obronne Klas Mundurowych oraz V Cross Mundurowy „Dla Wyklętych 1963”

  Manewry Sportowo-Obronne Klas Mundurowych oraz V Cross Mundurowy „Dla Wyklętych 1963” - Obrazek 14 marca na terenie 23 ŚPA w Bolesławcu odbyły się zawody na cześć żołnierzy niezłomnych. przed zawodami w bazylice odbyła się cześć artystyczna przygotowana przez naszych uczniów pod opieką pana Bogusława Chrzana. Zostały wykonane pieśnie patriotyczne ilustrowane prezetacją o żołnierzach niezłomnych, którzy w m. Popielówek utworzyli organizację "Żandarmerię Sił Podziemnych". Następnie drużyny udały się do jednostki gdzie m.in. odbył się turniej strzelecki i bieg "Dla Wyklętych 1963"

  Patrycja Gałan

  Zdjęcia w fotoalbumie

  O tym również na stronach:

  62 KS "Commando"

  ► artykuł , ► zdjęcia 

  23 ŚPA ► Wdzięczni Bohaterom - Żołnierzom Niezłomnym

strona:

Kalendarz

Kontakt

 • Zespół Szkół w Lubomierzu
  ul. Chopina 9
  59 - 623 Lubomierz
  e-mail: zsoizlub@poczta.onet.pl

  Konto dochodów własnych
  44 8384 1022 0100 0143 2001 0108
 • 75 78 33 634

Galeria zdjęć