Nawigacja

 • VIII Zawodów Sportowo-Obronnych Klas Mundurowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej

  VIII Zawodów Sportowo-Obronnych Klas Mundurowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej

  W dniach 9 - 12. 09. 2019 r. w Bolesławcu zostały rozegrane zawody sportowo - obronne zorganizowane przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 KS COMMANDO i 23 Śląski Pułk Artylerii. W zawodach wystartowało 21 drużyn wśród nich 3 reprezentujące naszą szkołę.

  Drużyna dziewcząt w składzie: Patrycja Gałan, Kamila Murasicka, Angela Salamon, Dominika Seńków i Weronika Wójcicka wywalczyła III miejsce.

  Drużyna mieszana w składzie: Jagoda Kijak Raczyńska, Brodziński Michał, Diana Perdon, Kamil Popereka i Dawid Zmaczyński zajęła IV miejsce.

  Drużyna chłopców w składzie: Michał Obielak, Mariusz Golec, Adrian Dudła, Jakub Plewiński i Patryk Serwin uplasowała się na V miejsu.

  GRATULUJEMY.

 • Wolontariuszki w Przylasku

  Wolontariuszki w Przylasku

  Jeśli chcesz pomagać, to zawsze znajdzie się czas.  Udowodniły to już po raz kolejny Nikola, Andżelika i Kamila, uczennice III klasy gimnazjum, gdy 18 czerwca, dzień przed końcem
  roku szkolnego pojechały do schroniska Przylasek. Zawiozły jedzenie dla podopiecznych
  i wyprowadziły pieski na spacer. Trafiły akurat na dobrą pogodę i nie wysoką temperaturę. Dzięki ich chęciom i uporowi 9 piesków mogło pobiegać po lesie. Szczególną troską wykazały się wobec dwóch piesków, którym wyczesały kilogramy sierści zimowej. Dziękuję im za to, że mnie namówiły :).

 • Wyjazd do "Sandra SPA" w Karpaczu

  Wyjazd do "Sandra SPA" w Karpaczu

          Dnia 23.05.2019 odbył się wyjazd klas :2T i 1T na zajęcia zawodoznawcze do Karpacza. Jednym z obiektów zwiedzania był hotel "Sandra SPA" .

   Po przybyciu na miejsce pani Monika Zekrzewska – asystent dyrektora ,zapoznała grupę z funkjonowaniem hotelu. Mieliśmy okazję zobaczyć pokoje 1- 2- 3- osobowe, apartamenty, studia ,stołówkę oraz inne obiekty dostępnę dla spędzania czasu wolnego min. plac zabaw dla dzieci, pub, kręgielnia, w której spędziliśmy wolny czas, itd. Zapoznaliśmy się równiez z harmonogramem pracy na recepcji, wymaganiami dotyczącymi danego stanowiska oraz  pakietami turystycznymi oferowanymi dla gości przez  hotel.

  Zaproponowano nam dany obiekt jako miejsce odbycia praktyk w następnym roku szkolnym. Zwiedzanie obiektu miało pozytywny wpływ na rozszerzenie zakresu wiedzy w kierunku  turystycznym. Ostatnim elementem naszego wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Zabawek w Karpaczu, jako atrakcji turystycznej, który wywarł na nas ogromne wrażenie.

 • Wrocław w historycznej odsłonie

  Wrocław w historycznej odsłonie

  Dnia 23.05.2019 odbyła się wycieczka do Wrocławia ufundowana przez Senatora R.P Rafała Ślusarza. Uczestniczyli w niej uczniowie, którzy w szczególny sposób zaangażowani byli w tym roku szkolnym w przedsięwzięcia o charakterze patriotycznym organizowanym przez szkołę. Jako młodzi patrioci byliśmy zachwyceni tym, co mogliśmy w muzeum Centrum Historii Zajezdnia obejrzeć i przeżyć. Doświadczyliśmy trudów i problemów życia za czasu PRL-u. Dowiedzieliśmy się też co nieco o historii Polski. Była to niesamowita przygoda ale mamy nadzieję, że nikt nigdy nie będzie musiał już przeżywać takich momentów w swoim życiu. Zwiedziliśmy także dostojną w swej budowie Wrocławską katedrę pw. św. Jana Chrzciciela, a nawet wejść na jedną z wierz widokowych tejże katedry. Dzięki temu podziwialiśmy przepiękną panoramę stolicy Dolnego Śląska. Katedra, wybudowana w stylu gotyckim, zachwycała każdego nas swoim unikalnym wnętrzem. Udało nam się również  wygospodarować odrobinę czasu wolnego, aby po przechadzać się po rynku Wrocławskim i zjeść obiad.

  Zdjęcia w fotoalbumie

 • POLIGON LUBOMIERSKICH KADETÓW

  POLIGON LUBOMIERSKICH KADETÓW

  To już wieloletnia tradycja, że przybywającym na zajęcia poligonowe na Barytowych Wzgórzach kadetom z Zespołu Szkół w Lubomierzu niemal zawsze towarzyszy słoneczna pogoda. Tak było i tym razem. Dowodzeni przez ppłk Feliksa Bielawskiego młodzi adepci awiacji, z klasy wojskowej o profilu lotniczym, prócz prowadzonych przez ppor. pil. Przemysława Kuska i pchor. pil. Jakuba Gruba zajęć typowo techniczno-lotniczych oraz delektowania się lotami, poddawani byli militarnej edukacji w zakresie wyszkolenia strzeleckiego. Natomiast drugi zespół kadetów z klas o profilu graniczno-obronnym, pod okiem mgr Łukasza Laszczyńskiego, koncentrował się raczej na zajęciach w polu, gdzie królowała taktyka lekkiej piechoty i techniki maskowania. 

  Źródło: strona Jednostki Poszukiwawczo - Ratowniczej

  Więcej informacji i galeria zdjęć na stronie JPR

  http://jpr-baryt.pl/poligon-lubomierskich-kadetow/

  Zdjęcia w fotoalbumie wkrótce.

 • Ogród Botaniczny we Wrocławiu

  Ogród Botaniczny we Wrocławiu

  3 kwietnia 2019 r. uczniowie biorący udział w projekcie „Rozkręć swój umysł – rozwijaj swoje kompetencje w Gminie Lubomierz” pod opieką p. P. Achramowicz-Maślanki i p. I. Piątek wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia Ogrodu Botanicznego wraz z przewodnikiem.

  Jedną z atrakcji zwiedzania było zobaczenie wystawy poświęconej historii życia na Ziemi. Uczniowie mogli zobaczyć i wysłuchać prelekcji na temat Rozwoju Życia na Ziemi od Kambru do Czwartorzędu.

  Uczniowie zwrócili uwagę na bogaty zestaw kopalnych roślin karbońskich z widłakami, skrzypami i paprociami nasiennymi na czele. Duże zainteresowanie budziły odlewy tropów gadów permskich, odciski małży, ramienionogów, liści bennetytów, amonity oraz jajo dinozaura przywiezione z Chin, elementy szkieletu wieloryba, cios mamuta, jak również czaszka nosorożca włochatego.

  Następnie dzięki  pani przewodnik uczniowie mieli możliwość zwiedzenia poszczególnych działów Ogrodu Botanicznego między innymi -  ALPINARIUM w którym znajduje się około 1500 gatunków i odmian uprawnych roślin skalnych. ARBORETUM gdzie zgromadzono 29 pomników przyrody, czyli prawnie chronionych tworów przyrody ożywionej i nieożywionej, oznaczonych specjalną tabliczką z godłem państwowym oraz podpisem. Uczniowie zobaczyli okazałe, drzewiaste cisy,miłorzęby, potężne dęby platany, buki oraz unikatowy orzesznik pięciolistkowy skrzydłorzech kaukaski.

  Na szczególną uwagę uczestników wycieczki zwrócił  skamieniały pień drzewa z rodzaju Walchia o wysokości 3,4 m, liczący około 270 mln lat oraz kopalne pnie pierwotnych drzew szpilkowych.

  Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili również szklarnie Ogrodu Botanicznego. Zobaczyli kolekcję sukulentów liczącą blisko 1500 gatunków, jak również bogatą kolekcję roślin tropikalnych.

  P.A. – M.

 • Pożegnanie klas trzecich LO

  Pożegnanie klas trzecich LO

  26 kwietnia 2019r. w Internacie Zespołu Szkół w Lubomierzu odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich. Tradycyjny ostatni dzwonek, lista obecności – opatrzona komentarzem wychowawców dotyczącym osobowości absolwentów, rozdanie świadectw. Część artystyczna wzbogacona była inscenizacją na podstawie fragmentu „Tanga” Mrożka z udziałem samej Pani Dyrektor, Artura Sikory, Wojtka Bundziowa i Artura Pawlikowskiego oraz koncertem dla maturzystów w wykonaniu Sebastiana Nadelskiego – absolwenta naszej szkoły. Ponadto uroczystość uświetnili wokaliści: Małgosia Szostak, Honorata Szulc, Kornelia Hajdul, Artur Sikora, Wiktoria Dżamalis.

  Nie obyło się bez łez, szlochów, wzruszeń, wspomnień… Trzy lata razem to z jednej strony długi okres, z drugiej, biorąc pod uwagę zawiązane przyjaźnie czy miłość – niewielki ułamek czasu, który tworzy jakąś historię naszej szkoły.

  Gratulujemy wszystkim uczniom z okazji ukończenia liceum i życzymy powodzenia podczas matur!

 • ZAWODY SPORTOWO-OBRONNE I DNI OTWARTE

  ZAWODY SPORTOWO-OBRONNE I DNI OTWARTE

  W dniu 15 maja 2019r. w Zespole Szkół w Lubomierzu odbyły się dni „Drzwi otwartych”. Uczniowie innych szkół mogli uczestniczyć w zawodach sportowo-obronnych, gdzie odbywało się bardzo dużo interesujących konkurencji, np. rzut granatem, strzelanie, tor przeszkód. Pomimo deszczu uczestnicy byli zachwyceni i świetnie bawili.

  W tym czasie w budynku szkoły odbywały się warsztaty z różnych dziedzin nauki, prowadzone przez uczniów i nauczycieli. Mogliśmy podziwiać wylinki pająków w sali biologicznej, tworzyć doświadczenia w klasie chemicznej, orientować mapę w sali geograficznej. Nie mogło się odbyć bez pokazów broni i prezentacji klas graniczno-obronnych, policyjnych i lotniczych. W szkolnej auli odbywały się pokazy talentów muzycznych naszych uczniów, a na szkolnych korytarzach była możliwość spróbowania dzieł kulinarnych naszego technikum turystyki wiejskiej.

  Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i pomoc organizacji. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół w Lubomierzu - oferujemy przygotowanie do matury i studiów, obozy szkoleniowe, wyjazdy na wyjazdy sportowo-obronne, wyjazdy na basen oraz certyfikat ukończenia szkoły specjalistycznej.

  Wyniki zawodów:

  I miejsce Gimnazjum Mysłakowice

  II miejsce ZSP w Lubomierzu

  III miejsce Gimnazjum Lubomierz

  IV miejsce Gimnazjum Węgliniec

  V miejsce SP Węgliniec

  VI miejsce SP Pławna

  VII miejsce Gimnazjum Gryfów Śląski

  Wyniki z poszczególnych konkurencji:

  Rzut granatem – ZSP Lubomierz

  Pierwsza pomoc – Gimnazjum Mysłakowice

  Strzelanie z broni pneumatycznej – Gimnazjum Mysłakowice

  Znajomość symboli narodowych – Gimnazjum Gryfów Śląski

  Tor przeszkód – ZSP Lubomierz

  Ewakuacja i przenoszenie zasobników – ZSP Lubomierz

  ZDJĘCIA w fotoalbumie

 • Konkurs Matematyczny

  Konkurs Matematyczny

  Konkurs Matematyczny - Obrazek 1

  Dnia 26 marca przeprowadzono w naszej szkole międzyklasowy konkurs matematyczny z okazji minionego przed dwoma tygodniami światowego Dnia Matematyki. W tym roku hasło przewodnie brzmiało "Matematyka Dzika", a zadania nawiązywały w swojej treści do polskiej fauny i flory.  
  Każda klasa wystawiła trzyosobowy zespół swoich najlepszych i najbardziej profesjonalnych matematyków, aby mogli oni pochylić się nad problematyką obejmującą zarówno proste wykresy, jak i ciężkie ciągi. Dwadzieścia sześć pytań rozłożone zostało na cztery grupy - rocznik gimnazjalny, rocznik klas pierwszych liceum i technikum, klasy drugie oraz zaprawione w bojach klasy maturalne. Rywalizacja była intensywna, choć nie brakowało momentów pełnych uśmiechu, gdyż pytania formułowane były w sposób zupełnie różny od egzaminacyjnych i pozwalały zachować przyjazną atmosferę w oczekiwaniu na poprawny wynik.  
  Ostatecznie zwycięstwo odniosła klasa II BC w składzie Arkadiusz Torba, Danil Laskiin oraz Dominika Kruczkowska, nie rozwiązując błędnie ani jednego zadania. Z tarczą wrócili również maturzyści z klas BD oraz AC, zajmując ex aequo chlubne drugie miejsce. Dla każdego uczestnika - w myśl zasady, że matematyka uczy logicznego myślenia bez wzbudzania w uczniach postrachu :) - przygotowano jednak słodki poczęstunek.

   
  Gabriela W. 

 • Lubomierz kuźnią muzycznych talentów

  Lubomierz kuźnią muzycznych talentów

  W piątek udało nam się porozmawiać z czwórką młodych artystów, uczniów ZS w Lubomierzu oraz nauczycielem lubomierskiej szkoły i jednocześnie dyrektorem Ośrodka Kultury i Sportu Panem Bogusławem Chrzanem.

  Honorata Szulc, Małgorzata Szostak, Artur Sikora i Kornelia Hajdul opowiedzieli nam o sobie, o tym, czym dla nich jest muzyka i ile radości daje śpiewanie. Wprawdzie trójka z nich opuszcza mury lubomierskiej szkoły, jednak jak zapewniają muzyka i to, co wynieśli z Lubomierza zostanie z nimi na zawsze.

  Więcej ==> lwowecki.info

 • Konkurs o patronie szkoły

  Konkurs o patronie szkoły

  19 marca w naszej szkole odbył się konkurs pod tytułem: „Życie i twórczość Aleksandra Kamińskiego”. Wzięli w nim udział uczniowie klas gimnazjalnych i klas 8 SP w Lubomierzu oraz szkoły podstawowej w Pławnej. Organizacją zajęła się Pani Monika Hołubowicz wraz z młodzieżą klas ponadgimnazjalnych. Uczestnicy zostali podzieleni na 5 drużyn, wszyscy otrzymali oryginalną nazwę nawiązującą do lektury „Kamienie na szaniec”. Każdy zespół został jeszcze rozdzielony na pół. Jedni zostali na etapie wiedzy o Aleksandrze Kamińskim, gdzie losowali pytania na które musieli udzielić poprawnej odpowiedzi. Druga część drużyny poszła z opiekunem rozwiązywać zadania na terenie szkoły. Musieli zmierzyć się między innymi z orientacją mapy, sprawnościami kuchennymi lub alfabetem morsa czy też maskowaniem. Uczestnicy walczyli o punkty, które na końcu zostały podliczone i ogłoszono ostateczny werdykt. Wygrał zespół z 3b gimnazjum, drużyna w składzie: Nikola Fatyga, Marcin Kuchmistrz, Wiktoria Zub, Zuzanna Szyderska, Weronika Paś i Katarzyna Jakubcewicz. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę bez względu na wynik. Cały konkurs przebiegł w miłej, ciepłej atmosferze, uczniowie i goście otrzymali herbatę lub kawę, a także słodki poczęstunek. Bardzo dobrze będziemy wspominać ten wspaniały konkurs.

  Justyna Walczak

 • Jedziemy na finał do Piły

  Jedziemy na finał do Piły

  W wyniku przeprowadzonych 6 marca br. eliminacji do XI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, które odbyły się w Katowicach wyłonione zostały 22 szkoły z 59 startujących, które w dniach 15-16 kwietnia br. w Szkole Policji w Pile wezmą udział w zmaganiach o tytuł Klasy Policyjnej Roku 2019.

  Wśród finalistów znalazł się zespół z naszej klasy policyjnej w składzie : Justyna Daćko, Martyna Sokołowska, Wiktoria Dżamalis i Konrad Popereka, który w eliminacjach uplasował się na wysokim 5 miejscu.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w ogólnopolskim finale w Pile. Jedziemy na finał do Piły - Obrazek 1

 • 8 marca w Zespole Szkół w Lubomierzu

  8 marca w Zespole Szkół w Lubomierzu

  8 marca w naszej szkole to dzień bardzo ważny i uroczysty. W klubie ,,Postulat" – Ośrodku Kultury i Sportu w Lubomierzu – odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn oraz prezentacja, ostatnich w historii, projektów gimnazjalnych.

  Uczniowie trzecich klas mogli przedstawić innym uczniom, nauczycielom oraz gościom trud swojej pracy, który realizowali od września 2018 roku wraz ze swoimi opiekunami projektów. W tym roku młodzież zaskoczyła wszystkich liczbą i tematami projektów.

  Oto tematy:

  - ,,Doping w sporcie",

  -,,Pierwsza Pomoc",

  -,,Władze samorządowe w gminie Lubomierz",

  -,,Niepodległość – wartość narodowa",

  -,,Szlak chwały”,

  -,,Zaburzenia lękowe w postaci fobii",

  -,,Choroby układu nerwowego",

  -,,Ewolucja tańca",

  -,,Nieujarzmiona natura",

  -,,Środek ciężkości”,

  -,,Przewodnik po gminie Lubomierz dla turysty anglojęzycznego",

  -,,Samorządność w mojej miejscowości",

  -,,Gatunki filmowe",

  -,,Największe sukcesy w polskiej piłce siatkowej".

  Uczniowie gimnazjum tworzyli prezentacje, filmy, które będą mogły służyć jako pomoce naukowe dla innych uczniów. Wykorzystywali również przygotowane przez siebie materiały np. ankiety i mapy. Wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Widać było ich trud oraz zaangażowanie, z jakimi podeszli do przygotowania projektów i prezentacji. Zadbali, aby wszystko wyszło jak najlepiej, a efekty było widać gołym okiem.

  Po pierwszej części prezentacji projektów, nastąpił czas na akademię z okazji święta, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz szanowni goście, którzy przyjechali do naszej szkoły z Ukrainy. Przygotowaniem przedstawienia zajęli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz liceum, pod opieką nauczycieli. Pomiędzy humorystycznymi skeczami, mogliśmy podziwiać muzyczne występy naszej utalentowanej młodzieży. Jak zawsze zaskoczyli nas cudownymi wykonaniami utworów. Na koniec wystąpili również przedstawiciele uczniów z Ukrainy. Po części artystycznej, gimnazjaliści wrócili do przedstawienia swoich projektów.

  Dzień ten był bardzo ważny zarówno ze względu na święto, jak i prezentacje ostatnich już projektów gimnazjalnych.

  Wszystkim gimnazjalistom życzymy powodzenia na egzaminach kwietniowych, a wszystkim Paniom i Panom – dużo uśmiechu na co dzień!

                                                                  Zuzanna Szyderska

 • Przegląd pieśni patriotycznych

  Przegląd pieśni patriotycznych

  1 marca przypadają obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Ich celem jest nie tylko zwrócenie uwagi na działania, jakich podejmowali się w czasie wojny Niezłomni, oddawanie im czci, ale również kształtowanie świadomości narodowej młodych Polaków. Z tej właśnie okazji, 28 lutego, zorganizowany został w klubie „Postulat” przegląd pieśni patriotycznych.

  Wielka wam Wyklęci chwała” - pod takim hasłem odbył się przegląd, którego celem było uczczenie pamięci o poległych Żołnierzach Niezłomnych. Uczestnikami byli uczniowie z lubomierskiego Zespołu Szkół, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej w Pławnej. Zjawiły się również przedszkolaki z Lubomierza. Każdy z uczestników oraz zespołów wykonał po jednym, wcześniej wybranym przez siebie, utworze. Oceniane były przede wszystkim umiejętności wokalne artystów, wraz z interpretacją dobranej pieśni. Po zakończeniu prezentacji, jury (p. Alicja Nawojczyk, p. Marzena Szramowiat, p. Małgorzata Moskwa) wybrało spośród uczestników laureatów, którzy następnie zostali wynagrodzeni przez p. dyrektor Joannę Paśko-Sikorę.

  W kategorii zespoły nagrodzono „Promyczki” ze Szkoły Podstawowej w Lubomierzu oraz niezwykle utalentowany zespół z lubomierskiego liceum - w składzie: Małgorzata Szostak, Honorata Szulc, Artur Sikora, Kornelia Hajdul i Julia Romanyuk. Wykonany utwór „Zagrajcie nam wszystkie srebrne dzwony” bez wątpienia spodobał się wszystkim na sali, a dowodem tego były gromkie brawa publiczności. Nagrodzonymi solistkami zostały: Amelia Radyno, Weronika Paś oraz Julia Romaniuk - zdobywczyni nagrody głównej. Specjalną nagrodą, przekazaną przez Ośrodek Kultury i Sportu w Lubomierzu, uhonorowana została Małgorzata Szostak.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w przeglądzie. Na podziękowania zasługują również organizatorzy. Podjęta przez młodzież rywalizacja pomogła umocnić wszystkim swoją świadomość narodową i być może zachęciła do poszerzenia swojej wiedzy w zakresie historii o państwie polskim. Tak małe wydarzenia budują, wspomnianą już wcześniej, świadomość i wiele innych wartości. Jednak najważniejszą kwestią jest poddanie się refleksji, dotyczącej Żołnierzy Wyklętych i ich zasług dla kraju.

  https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif Sens walki powinien być mierzony nie jej szansami na zwycięstwo, lecz wartościami, w obronie których walka została podjęta.”

  ~Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie

  Jakub Herba

 • Manewry Sportowo-Obronne Klas Mundurowych oraz V Cross Mundurowy „Dla Wyklętych 1963”

  Manewry Sportowo-Obronne Klas Mundurowych oraz V Cross Mundurowy „Dla Wyklętych 1963”

  Manewry Sportowo-Obronne Klas Mundurowych oraz V Cross Mundurowy „Dla Wyklętych 1963” - Obrazek 14 marca na terenie 23 ŚPA w Bolesławcu odbyły się zawody na cześć żołnierzy niezłomnych. przed zawodami w bazylice odbyła się cześć artystyczna przygotowana przez naszych uczniów pod opieką pana Bogusława Chrzana. Zostały wykonane pieśnie patriotyczne ilustrowane prezetacją o żołnierzach niezłomnych, którzy w m. Popielówek utworzyli organizację "Żandarmerię Sił Podziemnych". Następnie drużyny udały się do jednostki gdzie m.in. odbył się turniej strzelecki i bieg "Dla Wyklętych 1963"

  Patrycja Gałan

  Zdjęcia w fotoalbumie

  O tym również na stronach:

  62 KS "Commando"

  ► artykuł , ► zdjęcia 

  23 ŚPA ► Wdzięczni Bohaterom - Żołnierzom Niezłomnym

 • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  Zdjęcia w fotoalbumie

 • Zimowa Warszawa i CNK.

  Zimowa Warszawa i CNK.

  W dniach 30-31 stycznia 2019 r. uczniowie biorący udział w projekcie „Rozkręć swój umysł – rozwijaj swoje kompetencje w Gminie Lubomierz” pod opieką p. F. Bielawskiego, p. P. Achramowicz-Maślanki, p. M. Osiadacza i p. I. Piątek wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia po obiedzie pełni entuzjazmu ruszyli zobaczyć najciekawsze miejsca w stolicy. Zwiedzanie zaczęło się od przejazdu dwiema liniami metra w kierunku Wilanowa. Tam czekała nas uczta łącząca muzykę klasyczną i światła, które wiernie odwzorowują i wypełniają zmieniającymi się barwami geometryczne kształty ogrodu. Następny punkt to Pałac Kultury i Nauki i kolacja w Złotych Tarasach. Nasz przewodnik, Pan Feliks nie marnował czasu chcąc pokazać najciekawsze miejsca w kilka godzin. Powrót do schroniska był pełen atrakcji: pomnik Mikołaja Kopernika, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Defilad, Pałac Prezydencki, , Zamek Królewski, Barbakan, Katedra Polowa Wojska Polskiego i pomnik Powstańców Warszawy oraz Teatr Wielki.

  Zmęczeni, zmarznięci ale pełni niezapomnianych wrażeń kładliśmy się spać wiedząc, że jutro jeszcze dalszy ciąg atrakcji. Po śniadaniu wyruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Cztery godziny (a można i osiem) ciekawych doświadczeń z każdej dziedziny nauki. Projekcja filmu o astronautach, lądowaniu na Marsie i praca w laboratorium. Fantastyczne połączenie wiedzy z praktyką. Dla każdego coś ciekawego, zajęcia w tym miejscu mogły by odbywać się przynajmniej raz w miesiącu… Dwa dni niezapomnianych wrażeń, których doświadczyliśmy dzięki udziałowi w projekcie.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

  I.P.

 • Studniówka 2019

  Studniówka 2019

  Studniówka 2019
  w LO w Lubomierzu
  im. Aleksandra Kamińskiego

   

   

   

  Dnia 19.01.19 r. odbyła się wspaniała zabawa studniówkowa zorganizowana przez  maturzystów oraz ich wychowawców.
  W wydarzeniu brali udział zarówno uczniowie klas 3AC/BD, grono pedagogiczne, a także wychowawcy internatu należącego do Zespołu Szkół w Lubomierzu. Cała uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Joanny Paśko - Sikory, następnie wszyscy zgromadzeni uczcili minutą ciszy zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, po czym usłyszeliśmy “Modlitwę o wschodzie słońca” w wykonaniu Artura Sikory, Małgorzaty Szostak, Honoraty Szulc oraz Julii Romanyuk. Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz - Pan Marek Chrabąszcz - również odniósł się do przykrych wydarzeń dotyczących śmierci tragicznie zmarłego samorządowca. Część oficjalną imprezy zwieńczył Polonez wykonany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, po którym wszyscy mogli zacząć swoją wymarzoną zabawę. Gościom nie brakowało żadnych udogodnień. Podczas hucznej zabawy zgromadzeni wybrali królową balu - Panią Olgę Błażejowską oraz króla - Pana Łukasza Laszczyńskiego, czyli wychowawców tegorocznych klas maturalnych.

  W trakcie balu studniówkowego, poza klasycznymi urokami tanecznymi na parkiecie, odbyło się również wiele różnorodnych zabaw integrujących przybyłych gości, które dodatkowo rozweselały zebranych i dostarczały emocji. Uczniowie otrzymali od wychowawców dwa wspaniałe torty z wizerunkami swoich podopiecznych! Uczestnikom nie brakowało energii do późnych godzin nocnych. Jak wynika z zebranych relacji, większość obecnych uznało to wydarzenie za jedną
  z najlepszych imprez szkolnych, w której dane im było uczestniczyć.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • LABORATORIUM ROBOTYCZNE w CNK

  LABORATORIUM ROBOTYCZNE w CNK

  Chory Algorytm
  Czy ludzie i roboty humanoidalne mają ze sobą coś wspólnego, poza wyglądem?

  Uczniowie naszej szkoły w czasie zajęć zostali podzieleni na 4 zespoły lekarskie: neurologiczny, laryngologiczny i okulistyczny. Zadaniem ich było zmierzenie parametrów „życiowych” robota Nao, który uległ wypadkowi i postawienie diagnozy. Następnie „wyleczeniu” go przez zaprogramowanie go zgodnie z zachowaniem Trzech Praw Robotyki.

   

  Zdjęcia w fotoalbumie.

   

  F.B.

 • Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

  Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w ramach projektu pt. „Rozkręć swój umysł – rozwijaj swoje kompetencje w gminie Lubomierz” mieli możliwość skorzystania z zajęć oferowanych przez inne instytucje. Tym razem wybraliśmy się  na warsztaty chemiczne organizowane przez Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. 20 grudnia 2018r. grupa licealistów, uczestniczących w zajęciach rozwijających zainteresowania z chemii poprzez eksperyment, wyruszyła do Wrocławia w celu doskonalenia swoich umiejętności laboratoryjnych. Uczniowie pod okiem pani mgr Katarzyny Kot przeprowadzili samodzielnie szereg doświadczeń chemicznych, m.in.: spalanie siarki, magnezu i fosforu, otrzymywanie wodorotlenków i badanie ich właściwości, reakcje tlenków z kwasami i wodorotlenkami. Po trzech godzinach spędzonych na eksperymentowaniu, udaliśmy się na obiad, a później ruszyliśmy w drogę powrotną do Lubomierza.

  Zdjęcia w fotoalbumie

  Aneta Prawdzin

strona:

Kalendarz

Kontakt

 • Zespół Szkół w Lubomierzu
  ul. Chopina 9
  59 - 623 Lubomierz
  e-mail: zsoizlub@poczta.onet.pl

  Konto dochodów własnych
  44 8384 1022 0100 0143 2001 0108
 • 75 78 33 634

Galeria zdjęć