Nawigacja

 • Jasełka 2018

  Jasełka 2018

  Astroidalny plan na Boże Narodzenie...

  mieli w tym roku uczniowie klasy III b Gimnazjum, przygotowując jasełkowe przedstawienie dla naszej szkoły.

  Szkoła to wspólnota, która także pragnie przeżywać jasełka, wigilię w małych klasowych rodzinach. Spotykamy się po to, by złożyć sobie życzenia, przeprosić, wybaczyć, tak jak w domu. Każdego dnia możemy znaleźć się w sytuacji, w której diabeł walcząc z aniołem chce pokonać dobro. Astroidalny plan pomógł nam przybliżyć tą betlejemską rzeczywistość. Gosia, Weronika, Patrycja, Artur i Natalia śpiewając kolędy wprowadzili nas w betlejemski klimat.

  Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia: uczniom z klasy III b, wokalistom, p. Edycie, p. Darkowi i nauczycielom za wyrozumiałość.

  Zdjęcia w fotoalbumie

   

  Izabela Piątek

 • Zimowy Obóz Szkoleniowy

  Zimowy Obóz Szkoleniowy

  W dniach 17 – 21 grudnia uczniowie klas mundurowych przebywali na zimowym obozie szkoleniowym w Szklarskiej Porębie. Głównym celem obozu była nauka biegania i zjazdu na nartach. Ponadto uczniowie uczestniczyli w następujących zajęciach: prowadzenia obserwacji nocnej terenu, zasad i sposobów kajdankowania, ćwiczeń ogólnorozwojowych i gier zespołowy na hali sportowej, doskonalenia pływania, pełnienia służby dyżurnej i wartowniczej oraz zachowania się w czasie alarmu. Atrakcją było wyjście do schroniska Wysoki Kamień, podczas którego można było podziwiać piękne widoki gór w scenerii zimowej.

  Nad bezpieczeństwem i właściwym przebiegiem szkolenia czuwali nauczyciele i funkcjonariusze OSS SG z Lubania.

  ZDJĘCIA w Fotoalbumie  

  F.B.

 • Stypendystki Prezesa Rady Ministrów

  Stypendystki Prezesa Rady Ministrów

  Dnia 5 grudnia, o godz. 11:00, w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Najlepsi uczniowie szkół licealnych i techników z rejonu wałbrzyskiego i jeleniogórskiego otrzymali wyróżnienia z rąk Dolnośląskiego Wicekuratora Oświaty Janusza Wrzala.

  Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy - wyniki co najmniej dobre. 

  Z Gminy Lubomierz stypendia otrzymały: uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego w Lubomierzu Gabriela Waleryn oraz uczennica Technikum w Lubomierzu Anastasiia Duda.

  Gratulujemy!

   

 • Zawody Sportowo-Obronne oraz Turniej Strzelecki z okazji Pikniku Militarnego dla Niepodległej dla uczniów klas mundurowych.

  Zawody Sportowo-Obronne oraz Turniej Strzelecki z okazji Pikniku Militarnego dla Niepodległej dla uczniów klas mundurowych.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  14 grudnia 2018 w Bolesławcu odbyły się Zawody Sportowo-Obron oraz Turniej Strzelecki o puchar Dowódcy 23 Śląskiego Pułku Artylerii oraz puchar Prezesa Stowarzyszenia 62 KS Commando.

  W zawodach wzięło udział ok. 30 drużyn z województwa dolnośląskiego. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów w tym 15 z klasy pierwszej.

  W turnieju strzeleckim - strzelanie z broni pneumatycznej śrutowej krótkiej i długiej, drużyna klasy lotniczej w składzie: Patrycja Gałan – kapitan, Marika Dutka, Dominika Sieńków, Weronika Wójcicka oraz Konrad i Kamil Popereka wywalczyła 3 miejsce.

  Serdecznie Gratulujemy!

  Zdjęcia w fotoalbumie

  F.B.

 • Lustrzane odbicia w Explora Park w Wałbrzychu

  Lustrzane odbicia w Explora Park w Wałbrzychu

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W ramach projektu unijnego pt. „Rozkręć swój umysł – rozwijaj swoje kompetencje w gminie Lubomierz” wyruszyliśmy  10 grudnia o godzinie 9:00 do Parku Nauki i Techniki w Wałbrzychu. Grupa składała się z uczniów gimnazjum i liceum uczęszczających na zajęcia z fizyki rozwijające zainteresowania poprzez eksperyment. Tematem zajęć były lustrzane odbicia.  Na zajęciach dowiedzieliśmy się w jaki sposób płaskie lustro może być wykorzystywane do gry logicznej w odkrywanie wzorów umieszczonych na kartach, jak od kąta między lustrami zależy wielokrotność odbicia, jaki efekt można uzyskać, patrząc w lustro „Frankensteina”,  w jaki sposób działa peryskop i kalejdoskop, poznaliśmy również zasadę działania lustra wklęsłego i wypukłego. Po wyczerpaniu tematyki dotyczącej odbić lustrzanych mieliśmy możliwość skorzystania z innych atrakcji naukowych oferowanych przez Explora Park.  Przypomnieliśmy sobie m.in. twierdzenie Pitagorasa, ułożyliśmy trójkąt Pascala, za co zostaliśmy nagrodzeni przez prowadzących zajęcia, mieliśmy możliwość zagrania w różnego rodzaju gry logiczne. Korzystając z eksponatów wystawy w atmosferze nauki i zabawy bardzo miło spędziliśmy czas. Po zakończeniu zajęć udaliśmy się na obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lubomierza.

  A. Prawdzin

  Zdjęcia w Fotoalbumie

 • ZAJĘCIA INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH

  ZAJĘCIA INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W ostatnim tygodniu listopada odbyły się zajęcia mające na celu integrację uczniów  klas pierwszych.

        26 listopada 2018 miały miejsce gry, zabawy i inne przedsięwzięcia  z udziałem wychowawców, prowadzone przez szkolnego psychologa i pedagoga. Uczniowie pracowali w grupach, wykonując różne zadania. Każdy miał  okazję aby zaprezentować swoje mocne strony, a także poznać zalety swoich kolegów i koleżanek. 

       27 listopada 2018 odbyła się wycieczka integracyjna do Pecu pod Śnieżką. Uczniowie wraz z wychowawcami oraz przewodnikiem P. R. Stanicką  udali się w drogę.

        Podczas przejazdu uczestnicy wycieczki zdobyli wiele informacji historycznych i geograficznych dotyczących Sudetów i wielu miejsc tego regionu.

       Wycieczka była dla młodzieży atrakcyjną lekcją geografii i historii. Na miejscu w Pecu odbył się spacer „ chmurach i w koronach drzew”. Można było podziwiać walory krajobrazowe regionu. Każdy uczestnik wycieczki po spacerze specjalną ścieżką edukacyjną o długości  2180 m. dotarł do wieży widokowej, której górna platforma znajduje się wysokości 826,17 m.n.m.

       W drodze powrotnej była wizyta w Parku Miniatur w Kowarach.cia 

   

  Zdjęcia w fotoalbumie

   

 • Awanse, certyfikaty, ślubowanie

  Awanse, certyfikaty, ślubowanie

 • Święto Niepodległości 2018 - film

 • Zajęcia z tonfą

  Zajęcia z tonfą

  W minioną środę w ramach współpracy z Ośrodkiem Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu funkcjonarjusze tej placówki w czasie zajęć wojskowych przeprowadzili szkolenie z zasad i sposobów posługiwania się tonfą.

  Zdjęcia w fotoalbumie

 • Niepodległościowy Turniej klas mundurowych

   Niepodległościowy Turniej klas mundurowych
  9 listopada br. na bazie obiektów szkoleniowych 23 pułku artylerii w Bolesławcu przeprowadzono Turniej strzelecki oraz Zawody sportowo - obronne dla uczniów klas mundurowych z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
  Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” przy wsparciu 23 Śląskiego Pułku Artylerii. W sportowym współzawodnictwie wzięły udział 24 drużyny reprezentujące dolnośląskie i lubuskie szkoły kształcące młodzież w klasach mundurowych, w sumie blisko 300 uczniów.
  Zdjęcia w fotoalbumie
  Źródło: http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_828.html
   
 • Ślubowanie i certyfikaty w 100-lecie uzyskania niepodległości

  Ślubowanie i certyfikaty w 100-lecie uzyskania niepodległości

  W tym roku wyjątkowo uroczystości związane z zakończeniem szkolenia specjalistycznego oraz ślubowanie kadetów klas mundurowych nie odbyły się na lubomierskim rynku lecz w Popielówku. Powodem zmiany miejsca uroczystości było odnalezienie  podczas prac porządkowych i inwentaryzacyjnych w Kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej sztandaru o symbolice typowej dla Armii Krajowej. Kościół kryje jeszcze jedną tajemnicę. Na płycie marmurowej upamiętniającej żołnierzy niemieckich poległych podczas I Wojny Światowej z drugiej strony płyty jest polski napis. Najstarszy i jedyny upamiętniający osadników Polaków z roku 1946 byłych partyzantów AK, NSZ, BCH. Dalsze drążenie historii odsłoniło kolejną tajemnicę. W roku 1947 w Popielówku założona została antykomunistyczna organizacja  Żandarmeria  Sił Podziemnych. Założyli ją żołnierze majora Henryka Flame. Wśród działaczy był Tadeusza Pietryka ps., Sokół, który za swoją działalność został skazany na 15 lat więzienia, z czego odsiedział 5 lat i 7 miesięcy. Jego grub znajduje się na przykościelnym cmentarzu.

  W związku z powyższymi wydarzeniami uroczystości miały szczególny charakter.

  Rozpoczęły się od Mszy Św. w intencji Ojczyzny celebrowanej przez proboszcza lubomierskiej parafii ks. Erwina Jaworskiego. Na początku, której poczet sztandarowy kadetów klas mundurowych wprowadził i zaprezentował odnaleziony sztandar.

  Podczas mszy nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie repliki tablicy upamiętniającej Polaków, osadników z 1946r. Odsłonięcia dokonali:  Marek Chrabąszcz – burmistrz elekt, Bożena Pawłowicz – sekretarz gminy, st.chor.sztab. Roman Gałuszka – Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej w Bolesławcu, przedstawiciele rodziny ś. p. Tadeusza Pietryki oraz Grzegorz Januszkiewicz - sołtys.

  Na zakończenie mszy uczniowie naszej szkoły  Małgorzata Szostak i Artur Sikora wykonali piosenkę  pt. „Lawina” skomponowanej przez Edytę i Łukasza Golców z tekstem Michała Zabłockiego a dotyczącej walk Żołnierzy Wyklętych na Podbeskidziu

  Po mszy nastąpiło uroczyste złożenie wiązanek na grobie Tadeusza Pietryki.

  Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy kościele. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego przybyłych gości i mieszkańców przywitał oraz wygłosił przemówienie nawiązujące do 100 rocznicy uzyskania niepodległości burmistrz elekt Pan Marek Chrabąszcz.

  Szkolna część uroczystości rozpoczęła się od złożeniu meldunku przez kadeta specjalistę Pawła Kubka dla Dyrektora Zespołu Szkół Pani Joanny Paśko – Sikory.

  Z okazji Święta Niepodległości za aktywne angażowanie się w życie szkoły, reprezentowanie na zewnątrz i odnoszone sukcesy Pani Dyrektor wręczyła akty mianowania uczniom klas mundurowych na kolejne stopnie służbowe.

  W czerwcu i wrześniu kadeci klas lotniczych uczestniczyli w Szkoleniu Spadochronowo-desantowym w Jednostce Poszukiwawczo – Ratowniczej na terenie Bazy Lotniczej „Baryt” oraz na lotnisku Aeroklubu Leszczyńskiego.  Dwoje z nich wykonało normę desantowych skoków spadochronowych z wysokości 1000 metrów i Rozkazem Personalnym Nr L – 7/2018 Komendanta Korpusu Formacji Ratowniczych Rzeczpospolitej Polskiej uzyskała tytuł i odznakę Skoczka Spadochronowego Formacji Ratowniczych RP.

  Są to kadeci: Tomasz Burzykowski i Robert Sikora.

  We wrześniu kadeci klas lotniczych uczestniczyli w szkoleniu szybowcowym w Aeroklubie Jeleniogórskim i ukończyli Kurs Szybowcowy Lotniczego Przysposobienia Wojskowego pierwszego stopnia.

  Tymi uczniami są kadeci: Tomasz Burzykowski, Adam Chudzik, Patrycja Gałan, Jagoda Kijak Raczyńska, Yevhen Sadovenko, Robert Sikora, Dawid Wiśniewski.

  Wręczenie świadectw i certyfikatów dokonał Pan p.płk. rezerwy Feliks Bielawski

  Sztandar jest jednym z symboli Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego. Od 28 czerwca 2013r . nowy sztandar towarzyszy nam podczas ważnych uroczystości szkolnych i obchodów świąt państwowych. Poczet sztandarowy stanowili uczniowie obecnych klas trzecich. Było to wyróżnienie i honorowy obowiązek. Zaszczytnie pełnili go kadeci:  Damian Duszuk, Mariusz Golec i Artur Pawlikowski.

  Sztandar został przekazany drugoklasistom, nowemu pocztowi sztandarowemu w składzie: Aleksandra Pałys, Robert Sikora, Martyna Sokołowska.

  Klasy trzecie ukończyły szkolenie specjalistyczne. Uczniowie zdali egzaminy
  i otrzy
  mali certyfikaty. Wręczenia certyfikatów dokonali: płk SG Małgorzata Sakaluk dla klasy graniczno-obronnej, p.płk. rezerwy Feliks Bielawski dla klasy lotniczej i st.chor.sztab. rezerwy SG Rafał Głowacki dla klasy policyjnej.

  Jako pierwsi certyfikaty otrzymali kadeci, którzy ukończyli szkolenie specjalistyczne z oceną celującą: kadet specjalista Paweł Kubek z klasy lotniczej i kadet specjalista Justyna Daćko z klasy policyjnej oraz kadeci z oceną bardzo dobrą: kadet specjalista Weronika Bielecka,  kadet specjalista Damian Duszuk, kadet specjalista Mariusz Golec, kadet specjalista Kacper Zapałowicz oraz starszy kadet Artur Pawlikowski z klasy graniczno obronnej

  Ślubowanie klas pierwszych rozpoczęło się od błogosławieństwa, którego udzielił ks. Erwin Jaworski.

  Ślubowaniem na sztandar zostali wyróżnieni następujący uczniowie:

  Patryk Serwin z klasy graniczno-obronnej, Marika Dutka z klasy lotniczej, Klaudia Niedzielska i Jakub Plewiński z klasy policyjnej.

  Pani Dyrektora Szkoły odczytała rotę ślubowania.

  Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy ślubowania.

  Burmistrz GiM Lubomierz wyróżnił medalami pamiątkowymi uczniów, którzy w dniach 10-13 września w 23 Śląskim Pułku Artylerii w Bolesławcu startowali w  VII Drużynowych Mistrzostwach Sportowo – Obronnych klas mundurowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

  W zawodach wystartowało 7 drużyn dziewcząt i 17 drużyn chłopców.

  Nasze drużyny odniosły kolejne sukcesy, a mianowicie drużyna chłopców w składzie: Damian Duszuk, Michał Obielak, Kacper Zapałowicz, Mariusz Golec, Robert Sikora i Michał Misiak zdobyła mistrzostwo, a drużyna dziewcząt w składzie: Justyna Daćko, Jagoda Kijak-Raczyńska, Patrycja Sadowska, Patrycja Gałan, Aleksandra Pałys i Martyna Sokołowska zajęła trzecie miejsce.

  Dla upamiętnienia działalności Tadeusza Pietryki ps. Sokół wystartował I Bieg Niepodległości im. Tadeusza Pietryki.

  Część artystyczną przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Pławnej i Zespołu Szkół w Lubomierzu.

  Obchody 100-lecia niepodległości zakończyły się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

 • Uroczystości z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Popielówku

  Uroczystości z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Popielówku

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W miesiącu wrześniu podczas prac porządkowych i inwentaryzacyjnych w Kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Popielówku odnaleziony został sztandar o symbolice typowej dla Armii Krajowej. Na jednej stronie znajduje się wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej na drugiej orzeł w koronie i hasło Bóg Honor Ojczyzna.

  Uroczystości z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Popielówku - Obrazek 1 Uroczystości z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Popielówku - Obrazek 2

  Uroczystości z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Popielówku - Obrazek 3Kościół kryje jeszcze jedną tajemnicę. Na płycie marmurowej upamiętniającej żołnierzy niemieckich poległych podczas I Wojny Światowej z drugiej strony płyty jest polski napis. Najstarszy i jedyny upamiętniający osadników Polaków z roku 1946 byłych partyzantów AK, NSZ,BCH. Dalsze drążenie historii odsłoniło kolejną tajemnicę. W roku 1947 w Popielówku założona została antykomunistyczna organizacja  Żandarmeria  Sił Podziemnych. Założyli ją żołnierze mjr. Henryka Flame, który zasłynął z defilady w Wiśle. Odbyło się to pod nosem UB i Milicji. Dwójka żołnierzy niezłomnych z Żandarmerii Sił Podziemnych zapłaciła najwyższą cenę, Zostali skazani na karę śmierci  wyrok wykonano. Tadeusza Pietrykę ps, Sokół skazano na 15 lat więzienia. Jego grób znajduje się  przy kościele w Popielówku. Uroczystości z okazji Święta Niepodległości będą nawiązywały do tych wydarzeń.

  W internacie Zespołu Szkół w Lubomierzu odbył się turniej siatkarski Z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę o puchar kierownika internatu.

  Parafia Szkoła i Gmina  Lubomierz w sposób godny i honorowy czci obchody Święta Niepodległości.

    

 • ŚLUBOWANIE KLASA 1 BR i KLASA 1 T

  ŚLUBOWANIE KLASA 1 BR i KLASA 1 T

         29 października 2018 r. w Auli Zespołu Szkół odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów Szkoły Branżowej i Technikum. Uczniowie w podniosłej atmosferze ślubowali godnie reprezentować szkołę i przyrzekali dołożyć wszelkich starań, aby być dobrymi uczniami.

        Uroczystość była uświetniona przemową Pani Dyrektor i Przedstawiciela Cechu Rzemiosł. Każdy z uczniów podpisywał Akt Ślubowania.

        Po zakończeniu części oficjalnej, miał miejsce program artystyczny przygotowany przez starszych kolegów z Zespołu Szkół. Pierwszoklasistom zadedykowano wiersze i piosenki. Był poczęstunek przygotowany przez uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Całość uroczystości miała odświętny charakter i zapewne pozostanie w pamięci wszystkich, którzy w niej uczestniczyli.

 • KONKURS PLASTYCZNY „ HERB JELENIEJ GÓR

  KONKURS PLASTYCZNY „ HERB JELENIEJ GÓR

  Ukraińscy uczniowie z  1 klasy technikum, po wycieczce w Jeleniej Górze wspominali spacer  w poszukiwaniu miejsc z symbolem miasta czyli  „ miejsc  z jeleniem”.  Ten znak miasta zainspirował ich do twórczości. Uczniowie podjęli trud wykonania pracy plastycznej przedstawiającej herb Jeleniej Góry.  Efekty zostały przedstawione podczas lekcji wychowawczej.  Uczniowie wybrali najciekawsze i najpiękniej wykonane prace. Nauczyciele geografii i historii nagrodzili uczniów  bardzo dobrymi ocenami   za aktywność  i ciekawość poznawczą dotyczącą miasta Jeleniej Góry, które było celem ich pierwszej podróży w szkolnej edukacji w Polsce.

 • Mistrzynie powiatu

  Mistrzynie powiatu

  23.10.2018r na orliku w Gryfowie Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt do lat 15.

  Nasze dziewczęta z gimnazjum odniosły niespodziewany sukces i zajęły 1 miejsce, pokonując dziewczęta z SP w Gryfowie Śl. i SP w Rębiszowie odpowiedni 1:0 i 2:0 ,a w ostatnim meczu remisując z gimnazjum ze Lwówka Śl. 1:1. Świetnie spisywała się w bramce Magdalena Politowicz, w ataku Kamila Podobińska, która strzeliła 2 bramki, a także Natalia Żurek i Nikola Fatyga, które zdobyły po 1 golu. Pozostałe zawodniczki naszej drużyny to: Michalina  Bajsarowicz, Weronika Paś, Katarzyna Jakubcewicz i filar obrony Andżelika Kawzowicz.

   

  Serdecznie gratulujemy!!!

 • Mistrzostwa Dolnego Śląska

  Mistrzostwa Dolnego Śląska

  W dniach 11-12 października w Kłodzku zostały przeprowadzone zawody użyteczno-bojowe klas mundurowych z terenu Dolnego Śląska. Organizatorami zawodów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr przy współpracy z 22 Karpackim Batalionem Piechoty Górskiej. W zawodach wystartowało 9 zespołów, które rywalizowały w 12 konkurencjach. Nasza drużyna w składzie: Jakub Kłębczyk, Michał Obielak, Michał Misiak i Robert Sikora zajęła szóste miejsce.

   

  Zdjęcia w fotoalbumie.

   

  Więcej na stronie 22 Batalionu Piechoty Górskiej

  http://22kbpg.wp.mil.pl/pl/1_1035.html

   

  Film

  https://youtu.be/d7-Rt0o9AOI

 • Wycieczka do Jeleniej Góry

  Wycieczka do Jeleniej Góry

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  16.09. 20018

   

        Uczniowie klasy 1 Technikum wraz z wychowawcą udali się do Jeleniej Góry. W programie wycieczki był spacer i zwiedzanie  zabytków takich jak Baszta Grodzka, obiekty znajdujące się na Placu Ratuszowym, Brama Wojanowska oraz mury obronne dawnego miasta.

        Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać i zobaczyć w różnych odsłonach  symbol miasta, jakim jest jeleń, który okazał się najciekawszym tłem dla fotografii.

        Był czas na drobne zakupy i odpoczynek w cieniu zabytkowych kamienic. Podczas wycieczki uczniowie bardzo sobie pomagali, pilnowali się nawzajem aby nikomu nic nie umknęło z tego, czego mogli się dowiedzieć o mieście i co mogli zobaczyć podczas tego krótkiego pobytu w Jeleniej Górze.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców

  Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców

  W dniu 02.10.2018r. Na stadionie we Lwówku śl. odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców. Dziewczęta z Zespołu Szkół
  w Lubomierzu dzielnie biegły na dystansie 10x 900m i wywalczyły srebrne madale a chłopcy brązowe (10x1000m). Naszą szkołę reprezentowały: Justyna Daćko, Anastazja Duda, Alicja Fuks, Patrycja Gałan, Zoia Khabibulina, Jagoda Kijak Reczyńska, Kamila Murasicka, Patrycja Sadowska, Weronika Wójcicka, Karolina Zasada oraz panowie :

  Jakub Dzedzej, Patryk Serwin, Yurij Hirniak, Yurij Tkaczuk, Valentin Datsiuk, Yevhenii Kranchenko, Kacper Zapałowicz, Michał Obielak.

  Gratulacje!

 • Szkolne Biegi Przełajowe

  Szkolne Biegi Przełajowe

  W dniu 20.09. 2018r. odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe.
  Trasa zawodów wyznaczona została wokół boisk Orlika na  dystansach :

  1000m – chłopców – grupa  zaliczeniowa, 1400 m – grupa medalowa oraz dziewcząt 800m - grupa  zaliczeniowa i 1000m grupa  medalowa.

  W biegach łącznie wzięło udział 158 uczestników i uczestniczek.

  W poszczególnych kategoriach najlepiej pobiegły:

  800m – dziewczęta:

  1. Kawzowicz Angelika
  2. Paś Weronika
  3. Dziadkowska Maja
  4. Przysambor Izabela
  5. Oleś Daria
  6. Fatyga Nikola
  7. Zielińska Anastazja
  8. Zięba Nikola
  9. Musiienko Mariia
  10. Łozińska Enilia

  1000m  - dziewcząt:

  1. Daćko Justyna
  2. Duda Anastasiia
  3. Sadowska Patrycja
  4. Gałan Patrycja
  5. Kijak-Raczyńska Jagoda
  6. Chrabąszcz Klaudia
  7. Fuks Alicja
  8. Wójcicka Weronika
  9. Zasada Karolina
  10. Khabibulina Zoia

  Dystans 1000m – chłopcy:

  1. Gadecki Wiktor
  2. Makowsky Bohdan
  3. Nuckowski Marcin
  4. Binasiewicz Konrad
  5. Przewłocki Jakub
  6. Misiak Michał
  7. Korotash Arsen
  8. Kudła Damian
  9. Bnasiewicz Szymon
  10. Chojnacki Paweł

  1400m – chłopcy:

  1. Golec Mariusz
  2. Jaszkiewicz Dawid
  3. Arendarczyk Jakub
  4. Serwin Patryk
  5. Dzedzej Jakub
  6. Półtorak Seweryn
  7. Mytych Łukasz
  8. Hirniak Yurij
  9. Tkaczuk Yurii
  10. Popereka Kamil

  Najlepsi biegacze i biegaczki otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe, wszystkim którzy ukończyli swe biegi gratulujemy.

 • Złoto i brąz w mistrzostwach sportowo-obronnych

  Złoto i brąz w mistrzostwach sportowo-obronnych

  W dniach 10-13 września na obiektach szkoleniowych 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu zostały rozegrane VII Mistrzostwa Sportowo – Obronne o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

  Do udziału w tegorocznych mistrzostwach przystąpiło 17 zespołów męskich i 7 żeńskich. Podczas czterodniowych zawodów rozegranych na obiektach szkoleniowych bolesławieckiej jednostki drużyny rywalizowały w marszobiegu zespołowym na dystansie pięciu kilometrów, rzucie granatem, strzelanie z karabinka sportowego,  pokonywaniu toru przeszkód na ośrodku sprawności fizycznej oraz sztafecie pływackiej.

  W wyniku przeprowadzonej rywalizacji nasze drużyny odniosły duży sukces. Drużyna chłopców w składzie: Damian Duszuk, Michał Obielak, Kacper Zapałowicz, Mariusz Golec, Robert Sikora i Michał Misiak wywalczyła mistrzostwo. Natomiast drużyna dziewcząt w składzie: Justyna Daćko, Jagoda Kijak-Raczyńska, Patrycja Sadowska, Patrycja Gałan, Aleksandra Pałys i Martyna Sokołowska uplasowały się na III miejscu.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

  Zdjęcia w fotoalbumie

  O tym również na stronach:

  62 KS Commando - 1

  62 KS Commando - 2

  23 Śląskiego Pułku Artylerii

strona:

Kalendarz

Kontakt

 • Zespół Szkół w Lubomierzu
  ul. Chopina 9
  59 - 623 Lubomierz
  e-mail: zsoizlub@poczta.onet.pl

  Konto dochodów własnych
  44 8384 1022 0100 0143 2001 0108
 • 75 78 33 634

Galeria zdjęć