Nawigacja

 • Komplet pucharów i "worek" medali w Turnieju Sportowo - Obronnym

  Komplet pucharów i "worek" medali w Turnieju Sportowo - Obronnym

  W dniu 16 listopada na strzelnicy JTS "Strzelec" w Jeleniej Górze został rozegrany Turniej Sportowo - Obronny zorganizowany przez UKS "Krokus" przy współudziale Koła LOK "Energetyk", Fundacji "Kobold" i firmy "Super AGI".

  Turniej składał się z następujących konkurencji: strzelanie z karabinka bocznego i centralnego zapłonu, strzelanie z pistoletu bocznego i centralnego zapłonu, rzut granatem do celu oraz transport rannego.

  W turnieju uczestniczyło kilkudziesięciu zawodników w tym 11 drużyn 3 osbowych. Zawodnicy rywalizowali zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Duży sukces odnieśli nasi uczniowie, którzy uplasowali się we wszystkich konkurencjach strzeleckich indywidualnych na trzech czołowych miejscach oprócz strzelania z pistoletu, gdzie na drugim miejscu uplasował się zawodnik z Piechowic oraz zajęli całe podium w rywalizacji drużynowej. W sumie kadeci klas mundurowych wywalczyli 7 pucharów i 11 medali.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Wizyta w Muzeum Historii i Militariów

  Wizyta w Muzeum Historii i Militariów

  Uczniowie klas mundurowych odwiedzieli muzeum w Jeleniej Górze gdzie zapoznali się z historyczną bronią i sprzętem wojskowym.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Święta Niepodległości o puchar Dowódcy 23pa

  Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Święta Niepodległości o puchar Dowódcy 23pa

  W dniu 8 listopada w 23 Śląskim Pułku Artylerii w Bolesławcu odbył się turniej strzelecki. W zawodach wystartowało 39 drużyn w tym trzy z naszej szkoły, dwie z klas pierwszych i jedna z klas drugich. Ogromny sukces odniosła drużyna z klasy pierwszej, w składzie: Hieronim Chrzan, Kacper Gerhardt, Michalina Król, Alicja Kulicz, Tymoteusz Olejniczak i Kacper Mizgalski, która zwyciężyła w zawodach i zdobyła puchar dowódcy. Drugie miejsce zajęła drużyna z Wrocławia a trzecie z Rakowic Wielkich.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

  Galeria w fotoalbumie.

 • Certyfikaty i ślubowanie 2019

  Certyfikaty i ślubowanie 2019

  Już tradycyjnie w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, po rocznej nieobecności, na lubomierskim rynku odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów ukończenia szkolenia specjalistycznego uczniom klas trzecich, złożenia ślubowania uczniów klas pierwszych oraz wręczenia awansów na kolejne stopnie służbowe.

              Na uroczystość przybyli m.in. komendanci jednostek patronackich, funkcjonariusze służb mundurowych oraz władze samorządowe.  Uroczystość uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia.

  Z okazji Święta Niepodległości za aktywne angażowanie się w życie szkoły, reprezentowanie na zewnątrz i odnoszone sukcesy Pani Dyrektor Zespołu Szkół
  mianował uczniów klas mundurowych na kolejne stopnie służbowe.

              Następnie nastąpiło przekazanie sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu. Poczet sztandarowy stanowili uczniowie obecnych klas trzecich. Było to wyróżnienie i honorowy obowiązek. Zaszczytnie pełnili go kadeci:  Aleksandra Pałys, Robert Sikora, Martyna Sokołowska. Nowy poczet to uczniowie klas drugich: Kamila Murasicka, Bartłomiej Obłodecki, Dawid Zmaczyński.

  Kadeci klasy lotniczej zakończyli kolejny rok szkolenia specjalistycznego i po spełnieniu wymogów regulaminowych otrzymali odznaki : „Złote skrzydła” lub „Srebrne skrzydła”

  Klasy trzecie ukończyły szkolenie specjalistyczne. Uczniowie zdali egzaminy
  i otrzymali certyfikaty. Jako pierwsi odebrali certyfikat kadeci, którzy zdali egzamin na ocenę celującą. Są to następujący uczniowie:

  - z klasy graniczno-obronnej: Michał Obielak,

  - z klasy lotniczej: Tomasz Burzykowski, Patrycja Gałan, Robert Sikora

  - z klasy policyjnej: Martyna Sokołowska.

              Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Ślubowaniem na sztandar zostali wyróżnieni następujący uczniowie: Oliwia Zwonar, Natalia Żurek, Hieronim Chrzan i Gracjan Perdon. Wręczenia certyfikatów oraz pamiątkowych dyplomów dokonali komendanci jednostek patronackich poszczególnych klas.

  Burmistrz GiM Lubomierz wyróżnił medalami pamiątkowymi drużynę dziewcząt
  w składzie: Patrycja Gałan, Kamila Murasicka, Angela Salamon, Dominika Seńków
  i Weronika Wójcicka
  , która zajęła 3 miejsce w  VIII Drużynowych Mistrzostwach Sportowo – Obronnych klas mundurowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej oraz drużynę chłopców w składzie: Tomasz Burzykowski, Bartłomiej Obłodecki, Patryk Serwin i Dawid Zmaczyński, która wywalczyła wicemistrzostwo Dolnego Śląska w III Zawodach Użyteczno - Bojowych Klas Mundurowych

  Po zakończeniu uroczystości na rynku wszyscy udali się do kościoła parafialnego na koncert patriotyczny Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych.

  Galeria w fotoalbumie

 • SZLAKIEM ŻANDARMERII SIŁ PODZIEMNYCH

  SZLAKIEM ŻANDARMERII SIŁ PODZIEMNYCH

  W  dniu 28.10.2019 do Popielówka i Lubomierza przybyła delegacja Żandarmerii Wojskowej z Żagania. W roku 1947 założona została w Popielówku organizacja antykomunistyczna Żandarmeria Sił Podziemnych. Założycielami byli partyzanci Narodowych Sił Zbrojnych
  z oddziału kpt. Henryka Flamego ps. Bartek. Celem wycieczki  było zapalenie zniczy na grobie dowódcy Żandarmerii Sił Podziemnych Tadeusza Pietryki ps. Sokół. Żandarmerii Wojskowej towarzyszyła młodzież Zespołu Szkół z klas mundurowych. W muzeum ogromne zainteresowanie zwiedzających wzbudził sztandar partyzancki z okresu II wojny. Żandarmeria Wojskowa staje się mimowolnie  kontynuatorem  tradycji partyzanckich oddziałów  kpt. Flamego i spadkobiercą Żandarmerii Sił Podziemnych.

  Zdjęcia fotoalbumie

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  W dniu 14 października uczniowie naszej szkoły zorganizowali dla nauczycieli apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystości wychowankowie mieli okazję złożyć życzenia nauczycielom.

    Młodzież szkolna zorganizowała dużo ciekawych konkurencji, w których udział wzięli nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Zabawy były prowadzone w ciepłej i przyjaznej  atmosferze.

   Po przedstawieniu głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim pracownikom za ciężką pracę i trud włożony w rozwój szkoły. Nie zostawiła bez przyjemnych słów i młodzieży, która organizowała apel.

   Na koniec uczniowie wręczyli nauczycielom ciastka na osłodę.

  Zdjęcia w fotoalbumie

  Anastazja Rudyk, kl.2T

 • Pasowanie w Technikum i Szkole Branżowej

  Pasowanie w Technikum i Szkole Branżowej

  17 października 2019r. w Auli Zespołu Szkół odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów Szkoły Branżowej i Technikum. Uczniowie w podniosłej atmosferze ślubowali godnie reprezentować szkołę i przyrzekli dołożyć wszelkich starań, aby być dobrymi uczniami.

  Na uroczystość zostali zaproszeni: Pan Andrzej Juncewicz starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Lubaniu oraz Pani Anna Wojnarska Kierownik Cechu Rzemiosł rożnych w Lubaniu.

  Po wygłoszeniu roty ślubowania przez Panią Dyrektor Joannę Paśko-Sikorę głos zabrał Pan Andrzej Juncewicz, który wspomniał o współpracy z naszą szkołą oraz jak wiele zawodów zanikło w społeczeństwie polskim, a które należałoby przywrócić. Głównym tematem jego przemowy było rzemiosło, które odgrywa bardzo ważną rolę w społeczeństwie.

   Każdy z uczniów klasy branżowej został pasowany Szablą Kilińskiego - jest to replika karabeli polskiej z XVIII wieku, którą dostaje się między innymi za wybitne zasługi dla rozwoju rzemiosła polskiego i propagowanie jego osiągnięć w kraju i za granicą, inicjatywę, zaangażowanie i ofiarną działalność w organach statutowych rzemiosła i małej przedsiębiorczości, zwłaszcza szczebla krajowego. Jest to najwyższe odznaczenie rzemieślnicze.

  Uczniów pasował Pan Andrzej Juncewicz, który dostał tę nagrodę w 2017r.

  Po zakończeniu części oficjalnej odbył się program artystyczny przygotowany przez młodzież klas pierwszych. W montażu słowno-muzycznym zaprezentowali wybrane przez siebie zawody.

  „Każdy z zawodów jest bardzo ważny, bo gdyby nie one, to życie stałoby się monotonne, a rozwój ludzi ograniczony” to słowa podsumowania występu artystów, które najlepiej oddają sens przedstawienia.

  Na sam koniec zaproszono wszystkich uczestników ślubowania na słodki poczęstunek przygotowany przez klasy pierwsze oraz zdjęcia pamiątkowe. Całą uroczystość prowadziły: Emilia Łozińska oraz Wiktoria Zub, uczennice klasy technikum.

  Po całej uroczystości Pan Andrzej Juncewicz udzielił nam krótkiego wywiadu odnośnie swoich nagród i pracy w rzemiośle.

  Uroczystość zapewne pozostanie w pamięci całej społeczności szkoły.

  Zdjęcia z całej uroczystości znajdują się w fotoalbumie szkoły.

  Autorki: Marta Bogdziewicz, Nikola Szpurek, Karolina Denesiak

 • Agroturystyki – Technikum Turystyki Wiejskiej

  Agroturystyki – Technikum Turystyki Wiejskiej

  Technikum Turystyki Wiejskiej to nie tylko zajęcia w szkole!

  W ubiegły czwartek odwiedziliśmy dwie agroturystki, które funkcjonują na terenie Pogórza Izerskiego.

  Pierwszym odwiedzonym miejscem była @Agroturystyka Stadnina Izery w Stankowicach gdzie właściciel p. Grzegorz Chyłek zaprezentował nam pokoje udostępniane dla gości, a także opowiedział do kogo skierowana jest ich oferta i w jaki sposób dociera do klientów.

  Uczniowie zwiedzili cały obiekt, poznali zwierzęta chodzące luzem po podwórzu - szczególnie drób i psy, a także konie, owce, kozy i osła, które były na pastwisku. 

  Bardzo dziękujemy właścicielom za możliwość zwiedzania agroturystyki:)

  Kolejnym miejscem była @Agroturystyka Izerski Potok prowadzona przez p. Agnieszkę Koludo-Sobierańską. Tutaj uczniowie uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Każdy miał możliwość zrobić własne mydło na bazie ziół, kwiatów, przypraw, olejów i gliceryny. Poza tym mogliśmy skorzystać z ciekawej oferty rekreacyjnej: zjazdy na tyrolce, przejażdżki samochodami i chillout na hamakach. 

  Serdecznie dziękujemy właścicielom za miłe przyjęcie i ciekawe warsztaty:)

  W przerwie pomiędzy agroturystykami odwiedziliśmy Wolimierz, wioskę która posiada największą liczbę agroturystyk na Pogórzu Izerskim. Uczniowie zapoznali się z ciekawym oznakowaniem wioski ze szczególnym naciskiem na atrakcje skierowane do turysty.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • W POWIETRZU BYLI BEZBŁĘDNI

  W POWIETRZU BYLI BEZBŁĘDNI

  Kadeci Lotniczego Przysposobienia Wojskowego z lubomierskiego Zespołu Szkół, korzystając wielkiej przychylności jesiennej aury, zakończyli egzaminem tegoroczny etap lotniczej edukacji. Obejmował on, jak sami przyznali, niełatwy test wiedzy teoretycznej, obliczenia nawigacyjne oraz sprawdzian techniczno-eksploatacyjny ze znajomości lotniczego sprzętu. Jednak największe emocje podopiecznym ppłk Feliksa Bielawskiego towarzyszyły w czasie realizacji zadań praktycznych w powietrzu, przede wszystkim z zakresu rozpoznania i nawigacji samolotowej. Niełatwej próbie zostali poddani dwaj „najstarszi służbą” kadeci – aspirujący do odznaki Nawigatora Samolotowego Lotniczego Rozpoznania Zagrożeń: Robert Sikora Tomasz  Burzykowski. Obaj mają już za sobą „marsz prawdy” i udział w szkoleniu desantowym potwierdzony wykonaną normą skoków ze spadochronem. Tym razem, również zwycięsko pokonali wszystkie postawione przed nimi zadania w drodze do  prawa noszenia tego szczególnego znaku lotniczej jakości za jaki uchodzą „złote skrzydełka LRZ”. Podobnym zadaniom, o jedynie nieznacznie niższym poziomie trudności, przyszło się zmierzyć potencjalnym właścicielom srebrnej wersji tej odznaki tj. Obserwatora Samolotowego. Jak zapewniał pełniący w tym dniu obowiązki szefa technicznego oraz dyżurnego pilota, asp. rat. Zenon Durachta, w powietrzu wszystkim szło nad wyraz dobrze. Troszeczkę gorzej było na ziemi, tuż przed startem. A to za sprawą niekiedy pojawiających się błędów w obliczeniach nawigacyjnych. Gronu młodych miłośników awiacji, którzy zdołali sprostać wymaganiom wyszkoleniowym- kadetom: Patrycji Gałan, Jagodzie Kijak-Raczyńskiej, Marice Dutka, Weronice Wójcickiej, Kamili Wasilewskiej, Dominice Seńków, Angeli Salomon oraz Kamilowi Popereka – serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w powietrzu i na ziemi.

  Źródło: http://jpr-baryt.pl/w-powierzu-byli-bezbledni/

  Zdjęcia w fotoalbumie

 • XXII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI WE WROCŁAWIU

  XXII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI WE WROCŁAWIU

  24 września uczniowie naszego liceum pod opieką pani Iwony Adamowicz i pani Anety Prawdzin wyruszyli na Dolnośląski Festiwal Nauki. Spośród licznych atrakcji oferowanych przez uczelnie wyższe wybraliśmy pokazy, warsztaty i zajęcia laboratoria oferowane przez Politechnikę Wrocławską. Jako pierwszy odwiedziliśmy budynek C-13, który był Centrum Festiwalowym Politechniki Wrocławskiej. W holu znajdowało się mnóstwo stanowisk prezentujących mini wystawy, pokazy, dyskusje i konkursy. Można było m.in. zobaczyć miniaturowe aparaty badawcze, podyskutować o polskich mikro- i nanosatelitach,  ułożyć origami, zagrać w gry matematyczne i logiczne. Kolejnym punktem naszego wyjazdu były zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii PWr. Tytuł zajęć to „Kolorowe reakcje cukrów i białek”. Nasi licealiści pod opieką pani dr inż. Marty Tsirigotis – Manieckiej i pana mgr inż. Sebastiana Balickiego samodzielnie wykonali liczne doświadczenia i wykazali się umiejętnościami laboratoryjnymi, których nabyli korzystając z wcześniejszych wyjazdów na zajęcia laboratoryjne prowadzone przez inne uczelnie wyższe. Po tak spędzonym popołudniu udaliśmy się na obiad, a później kolejką gondolową „Polinką” przejechaliśmy na drugi brzeg Odry celem zobaczenia wystawy przygotowanej przez Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr pt. „Najpiękniejsze kamieniołomy i kopalnie podziemne Dolnego Śląska”. Ostatnim punktem była krótka wycieczka po wrocławskim rynku. Z głowami pełnymi nowych wiadomości i doświadczeń  ok godziny 20:00 wróciliśmy do Lubomierza.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

  A.P.

 • Rajd integracyjny

  Rajd integracyjny

  W dniach 7-8 października 2019 roku odbył się 30 kilometrowy rajd integracyjny, w którym udział wzięły klasy pierwsze liceum, technikum oraz zawodowe pod opieką nauczycieli i wychowawców: Joanny Jeziorskiej, Katarzyny Król, Olgi Błażejowskiej, Łukasza Laszczyńskiego, Stanisława Siedleckiego i Marcina Osiadacza.

           Rajd rozpoczął się w poniedziałek o 8.00 rano. Autobusem dojechaliśmy do miejscowości Pobiedna, a stamtąd, pieszo, ruszyliśmy w góry.

           Pierwszego dnia rajdu przeszliśmy około 22 kilometrów. Naszym celem była Chatka Górzystów. Po drodze minęliśmy wieżę obserwacyjną na Smreku, na którą niektórzy weszli, by podziwiać widoki. Następnie skierowaliśmy się na Halę Izerską. Pogoda dopisywała, trudności związane z wędrówką udało się opanować, więc wszyscy szliśmy zadowoleni, pełni energii i entuzjazmu. Noc spędziliśmy w schronisku, w którym nie zabrakło zabaw integracyjnych. Wiele radości sprawiło ognisko i pieczenie kiełbasek. Odtańczyliśmy również belgijkę i skrzypka na świeżym, bardzo rześkim powietrzu. W dalszą drogę ruszyliśmy po śniadaniu następnego dnia.

           Przemaszerowaliśmy do Świeradowa, gdzie czekał na nas autobus, którym, w radosnych nastrojach, wróciliśmy do szkoły.

           Alicja Kulicz, Kacper Mizgalski, Tymoteusz Olejniczak i Kacper Gerhardt

 • Srebrna drużyna

  Srebrna drużyna

   Zawody Użyteczno – Bojowe Klas Mundurowych Województwa Dolnośląskiego zorganizowane zostały przez 22 bpg oraz Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku, przy współudziale m.in. WKU Kłodzko, KPP Kłodzko oraz Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Wzięło w nich udział osiem drużyn z siedmiu dolnośląskich szkół średnich.
        Młodzież rywalizowała m.in. w strzelectwie, pokonywaniu przeszkód terenowych z wykorzystaniem technik linowych, terenoznawstwie oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
           W czasie wykonywania poszczególnych zadań uczniowie wykazywali się ogromną wiedzą teoretyczną oraz sprawnością fizyczną. Drużyny były bardzo zmotywowane oraz zaangażowane w rywalizację, a determinacja uczniów była widoczna podczas każdej konkurencji.

   

  Naszą szkołę reprezentowała drużyna: 
  1. Serwin Patryk
  2. BurzykowskiTomasz
  3. Obłodecki Bartłomiej
  4. Zmaczyński Dawid

  zajmując II miejsce ! Gratulacje!!

  Zdjęcia w fotoalbumie

 • XI Dolnośląski Festiwal „Dary Lasu”

  XI Dolnośląski Festiwal „Dary Lasu”

  28 września 2019 roku w Lwówku Śląskim odbył się XI Festiwal „Dary Lasu”, gdzie dwie uczennice naszej szkoły: Małgorzata Zub z 3 klasy Technikum i Śnieżana Maliarska z 1 klasy Technikum zostały laureatkami Konkursu Artystycznego „Pszczoły wracają do lasu”. Obie uczennice kształcą się w Zespole Szkół w Lubomierzu w zawodzie Technik Turystyki Wiejskiej.

 • Sprawni jak żołnierze 2019

  Sprawni jak żołnierze 2019

  W dniach 7 - 10 października w Bornym Sulinowie odbyły się XLII Zawody Sportowo - Obronne " Sprawni jak żołnierze. W zawodach uczestniczyły drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujące poszczególne województwa. Województwo Dolnośląskie reprezentowały uczniowie naszej szkoły. Dziewczęta - drużyna w składzie: Patrycja Gałan, Jagoda Kijak - Raczyńska i Kamila Murasicka, natomiast chłopców - drużyna w składzie: Michał Obielak, Adrian Dudła i Kamil Popereka. Podczas zawodów rozegrano następujące konkurencje: strzelanie z karabinka kbks, rzut granatem na celność, test sprawności fizycznej, bieg na orientację i pierwsza pomoc przedmedyczna.

  Rywalizacja w czasie zawodów była zacięta i wyrównana i stała na wysokim poziomie. Pomimo zaangażowania i ambicji nasze zespoły uplasowały się na XII miejscu. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłym roku.

  Zdjęcia w fotoalbumie

  F.B

 • Sztafetowe biegi przełajowe

  Sztafetowe biegi przełajowe

  W dinu 02.10. 2019r na stadionie w Lwówku Śl. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowach Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Żurek, Oliwia Junkert, Wiktoria Junkert, Michalina Król, Anastazyja Duda, Klaudia Chrbąszcz, Kamila Murasicka, Anna Kościńska, Zoia Khabibulina, Wiktoria Kulasiak, panowie wystąpili w składzie:  Roman Omelchuk, Kamil Biegacz, Meksym Kodman,  Adrian Dudła, Andrii Vasenko, Wladyslav Tiurin, Marusz Czop, Łukasz Mytych, Arsen Korotash, Yurii Tkachuk . Wszystkim dziękujemy za ambitną walkę do końca.

 • NA SKRZYDEŁKA MUSZĄ POCZEKAĆ

  NA SKRZYDEŁKA MUSZĄ POCZEKAĆ

  Przez dwa dni kadeci z klasy  wojskowej o profilu lotniczym z lubomierskiego Zespołu Szkół, której patronuje tutejsza Jednostka, oczekiwali w bazie lotniczej na poprawę warunków atmosferycznych w stopniu umożliwiającym wykonanie tury lotów rozpoznawczo-nawigacyjnych. Stanowić to miało uwieńczenie szkolenia do tytułu obserwatora pokładowego Lotniczego Rozpoznania Zagrożeń wraz z uzyskaniem prawa do noszenia tradycyjnych „skrzydełek”. Niestety intensywny, niemal ciągły opad deszczu i silny wiatr wymusiły zmianę planów szkoleniowych z lotnych na typowo naziemne obejmujące między innymi elementy ratownictwa spadochronowego, teorii nawigacji oraz obsługi i eksploatacji samolotu wielozadaniowego PZL-104 „Wilga 35”. Jak zapewniał nadzorujący lotniczą edukację kadetów Przysposobienia Wojskowego, ppłk Feliks Bielawski, w przyszłym tygodniu zostanie podjęta kolejna próba ich „ulotnienia”. Należy mieć nadzieję, że tym razem wszystko przebiegnie planowo i upragnione odznaki LRZ przyozdobią mundury najmłodszych adeptów awiacji.

  Źródło: http://jpr-baryt.pl/na-skrzydelka-musza-poczekac/

  Zdjęcia w fotoalbumie

 • Szkolne Biegi Przełajowe

  Szkolne Biegi Przełajowe

  W dniu 26.09. 2019 roku na obiekcie Orlik odbyły się szkolne biegi przełajowe. W zawodach uczestniczyli  uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu.

  Najlepsze w swoich kategoriach okazały się:

  Natalia Żurek, Oliwia Junkert, Michalina Król, Weronika Paś, Kasia Mićko, Anastazyja Duda, Klaudia Chrbąszcz, Kamila Murasicka, Jagoda Reczyńska –Kijak, Weronika Wójcicka, Wiktoria Kulasiak, Julia Romaniuk, Daryna Shmelova, Mariia  Melnyk, Zoia Khabibulina, Marta Bogdziewicz.

  Wśród chłopców:

  Roman Omelchuk, Kamil Biegacz, Filip Jagiełło,  Komar Oleksandr, Jakub Arendarczyk, Meksym Kodman, Vaelentyn Datsiuk, Adrian Dudła, Kamil Popereka, Viktor Valihura, Tymoteusz Olejniczak, Krystian Kędzierski, Petro Orazow, Andrii Vasenko, Wladyslav Tiurin, Dariusz Graska.

  W kategoriach mistrzowskich najlepsze biegaczki i najlepsi biegacze otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

  Organizatorzy – A. Hajdul, Ł. Laszczyński, M. Osiadacz.

 • Uczniowie udzielali wywiadów

  Uczniowie udzielali wywiadów

  Wypowiedzi przed kamerą nie należą do najłatwiejszych. Wiele osób na widok obiektywu ma spory problem z odpowiedziami na wydawałoby się najprostsze pytania a czasem zapomina nawet swojego imienia i nazwiska. Przekonali się o tym na własnej skórze uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu, którzy uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych zorganizowanych przez Pana Marka Madekszę przy współpracy z Lwówecki.info.

  W ubiegłym tygodniu kilkunastu uczniów Lubomirskiej szkoły średniej zostało „rzuconych na głęboką wodę”. Miało im to uświadomić, iż takie wypowiedzi stanowią sporą trudność. Mimo, że młodzież nie była do tego wcześniej w żaden sposób przygotowana, to poradziła sobie bardzo dobrze. Oczywiście nie brakowało potknięć i zabawnych sytuacji, ale to były tylko ćwiczenia, które miały przybliżyć młodzieży dziennikarstwo i przygotować ich do tego, żeby w przyszłości potrafili bez zbędnej tremy pracować przed obiektywem, przygotowywać materiały prasowe, czy udzielać wywiadów.

  Źródło: https://lwowecki.info/uczniowie-udzielali-wywiadow/

 • Narodowe czytanie

  Narodowe czytanie

  Zespół Szkół w Lubomierzu aktywnie włączył się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie organizowaną przez Prezydenta RP od 2012 roku. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Spośród wielu propozycji  nowel wybrano :

  Dobra pani – Eliza orzeszkowa

  Dym – Maria Konopnicka

  Katarynka – Bolesław Prus

  Mój ojciec wstępuje do strażaków – Bruno Schulz

  Orka – Władysław Stanisław Reymont

  Rozdziobią nas kruki wrony… - Stefan Żeromski

  Sachem – Henryk Sienkiewicz

  Sawa – Henryk Rzewuski

                  Akcja promująca czytelnictwo i przypominająca najważniejsze dzieła literatury polskiej odbyła się w naszej szkole w piątek 6 września. W aurze sprzyjającej słonecznej pogody, wśród zieleni, uczniowie i nauczyciele głośno czytali wybrane fragmenty nowel. Treść tekstów zachęcała słuchaczy do refleksji nad polskością, człowiekiem, społeczeństwem, a także nad tym, że nie wolno nam stracić  wrażliwości na ludzką krzywdę.

                                 Po krótkim wstępie Pani Moniki Hołubowicz – nauczyciela bibliotekarza, odnośnie korzyści jakie czerpiemy z czytania książek, jako pierwsza przystąpiła do czytania Pani Dyrektor Joanna Pasko – Sikora inaugurując akcję fragmentem noweli „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej. Kolejne fragmenty czytali uczniowie:

  Marta Bogdziewicz z kl. 2 ABCD ”Mój ojciec wstępuje do strażaków”:

  Martyna Sokołowska z kl. 3BC ”Katarynka”; 

  Karolina Denesiak z kl 2ABCD „Orka”;

  Róża Skwarczyńska z kl. #BC ”Rozdziobią nas kruki wrony…”;

  Marika Dutka z kl. 2ABCD „Sawa”;

  Weronika Wójcicka, Jakub Plewiński, Dominika Steńków – uczniowie kl. 2ABCD odczytali fragmenty noweli „Sachem”;

  Czytanie zakończyła Pani ze szkolnej biblioteki  fragmentem noweli „Dym” .

   

   

                                                                                                                       Opracowała: Monika Hołubowicz -

                                                                                                                                             nauczyciel bibliotekarz

 • Ćwiczenia straży pożarnej

  Ćwiczenia straży pożarnej

  W sobotę odbyły się ćwiczenia straży pożarnej polegające na udzieleniu pomocy w zdarzenie drogowym z udziałem samochodu osobowego i autobusu. W ćwiczeniach wzięli udział nasi uczniowie, którzy jako osoby poszkodowane pozorowali urazy. Po zakończeniu ćwiczeń mieli okazję zapoznać się ze sprzetem technicznym jakim dysponują strażacy oraz praktycznie go wypróbować na uszkodzonym samochodzie.

  Zdjęcia w fotoalbumie

strona:

Kalendarz

Deklaracja dostępności

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lubomierzu
  ul. Chopina 9
  59 - 623 Lubomierz
  e-mail: zsoizlub@poczta.onet.pl

  Konto dochodów własnych
  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubomierzu:
  80 8384 1022 0192 8770 2001 0002
 • 75 78 33 634

Galeria zdjęć