Nawigacja

 • WETERAN DUCHA IM DODAWAŁ

  WETERAN DUCHA IM DODAWAŁ

  WETERAN DUCHA IM DODAWAŁ - Obrazek 1

  W miniony piątek, o 18.oo rozpoczął się już XIX. MARSZ PRAWDY-według wielu przedsięwzięcie tylko dla twardzieli. Obowiązek jego zaliczenia spoczywa na każdym, kto marzy w JPR o zdobyciu  prawa do noszenia spadochroniarskiej „gapy”. Jak co roku, przed kandydatami (w tym przypadku z ZS Lubomierz, ZSZ Złotoryja, LO Bolesławiec oraz z pododdziału PW przy JPR) postawiono tradycyjne zadanie pokonania 100-tu kilometrowej trasy wciągu 24 godzin. Przez dobę, za jedyny posiłek musiała  wystarczyć jedynie czysta woda. Na trasie wszystkich obowiązuje typowe polowe umundurowanie, łącznie ze standardowym obuwiem wojskowym. W tym roku na starcie stanęło 25 „śmiałków”, w tym cztery przedstawicielki płci pięknej. Mimo długiej, a z każdym kilometrem i każdą godziną, bardziej zażartej walki z własnymi słabościami, na mecie, mieszcząc się w regulaminowym przedziale czasowym, zameldowało się dziesięcioro kandydatów, trzy panny i siedmiu dżentelmenów. Pozostali, których imiona chwilowo zatarł czas „polegli” gdzieś na trasie, grzebiąc swoje tegoroczne szanse. W gronie  umęczonych szczęśliwców, którym  udało się spełnić ten jeden z głównych warunków przystąpienia do szkolenia spadochronowo-desantowego, w drodze do tytułu i odznaki Skoczka Spadochronowego Formacji Ratowniczych RP znaleźli się: Aleksandra Tomalak, Wiktoria Wereszczuk i Urszula Petrus oraz Patryk Makuch, Mateusz Frydrych, Robert Sikora, Tomasz Burzykowski, Jakub Ryszkowski, Dawid Doroszyński i Damian Dudek. Wszystkim im, już niebawem, przyjdzie zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem, ale tym razem gdzieś wysoko na niebie.  Nad realizacją  ”testu prawdy” czuwał w marszu, dodający dobrego ducha, wieloletni żołnierz zawodowy jednostek powietrzno-desantowych, weteran czterech misji w Afganistanie,  st. szer. Jakub Czarnecki – instruktor wyszkolenia strzeleckiego JPR.

  Galeria na stronie Jednostki Poszukiwawczo - Ratowniczej

  Źródło: http://jpr-baryt.pl/weteran-ducha-im-dodawal/

   

 • Turniej siatkarski

  Turniej siatkarski

  Dnia 12.06.2018  odbył się Turniej Siatkarski Służb Mundurowych „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk”. W turnieju brały udział zespoły: Komisariat Policji w Gryfowie ,Zespół Szkół w Lubomierzu, Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich.

              Zawody przebiegły  w miłej i sportowej atmosferze. Zespoły otrzymały puchary za zdobyte miejsca i po skrzynce smakowitych truskawek. Składamy podziękowania  organizatorom turnieju.

 • Sprawni jak żołnierze - 2018

  Sprawni jak żołnierze - 2018

  Sprawni jak żołnierze - 2018 - Obrazek 1W dniach 5-8 czerwca 2018 r. w Bornym Suliniowie zostały rozegrany Finał Centralny XLI Zawodów Sportowo - Obronnych "Sprawni Jak Żołnierze - 2018". W zawodach wystartowały najlepsze drużyny z dziewcząt i chłopców z poszczególnych województw. Województwo dolnośląskie reprezontowali drużyny z naszej szkoły:

  - drużyna dziewcząt w składzie: Justyna Daćko, Jagoda Kijak - Raczyńska, Patrycja Sadowska;

  - drużyna chłopców w składzie: Michał Majdecki, Jakub Ryszkowski, Robert Sikora.

  Zespoły rywalizowały w następujących konkurencjach: test sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie, pływanie, bieg na orientację oraz  podtrzymywanie życia - pierwsza pomoc przedmedyczna.

  Duży sukces odniosła drużyna dziewcząt zajmując II miejsce w Polsce w biegu na orientację, natomiast w klasyfikacji końcowej uplasowała się na 10 miejscu a drużyna chłopców na 12.

  Gratulujemy !

  Zdjęcia w fotoalbumie

  F.B.

 • Z wizytą w Zakładzie Karnym w Zarębie

  Z wizytą w Zakładzie Karnym w Zarębie

   

  Z wizytą w Zakładzie Karnym w Zarębie - Obrazek 1

  W dniu 24.05.2018r uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu uczestniczyli  w szkoleniu  z zakresu penitencjarnego będącego komponentem szkolenia klas o profilu mundurowym wraz z zwiedzaniem   Zakładu Karnego w Zarębie.  Nasi uczniowie zostali wyczerpująco zapoznani ze specyfiką Służby Więziennej.

         Szkolenie było możliwe dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Dyrektora Zakładu Karnego Pana mjr. Marka Kaczmarskiego wraz z podległymi mu funkcjonariuszami, którym składamy podziękowania.

 • XII OZSO

  XII OZSO

  W czwartek 17 maja zostały przeprowadzone XII OZSO dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych.

  Była to również okazja, aby na uroczystej zbiórce w obecności społeczności szkolnej i zaproszonych gości wręczyć awanse na kolejne stopnie służbowe kadetom klas mundurowych, którzy w szczególny sposób wyróżnili się swoim zaangażowaniem, zarówno w życie szkoły jak i reprezentowanie szkoły na zewnątrz w różnych zawodach i konkursach.

  W zawodach wystartowało pięć drużyn, które rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg przełajowy, tor przeszkód, strzelanie z pistoletu, rzut granatem do celu, ubieranie strażackiego mundurowego bojowego na czas, znajomość symboli narodowych i wojskowych, pierwsza pomoc przedmedyczna, przenoszenie zasobników.

  W czasie trwania zawodów na stanowiskach jednostek mundurowych wystawionych przez Straż Graniczną, Jednostkę Poszukiwawczo – Ratowniczą, Policję i Żandarmerię Wojskową można było zapoznać się i uzyskać informacje na temat zadań, specyfiki pracy oraz warunków jakie musi spełnić kandydat , żeby zostać jednym z członków służb mundurowych.

  Uroczyste zakończenie zawodów uświetniła prezentacja pracy psów służbowych Straży Granicznej.

  Zwycięscy konkurencji nagrodzonych pucharami:

  •  Strzelanie - Puchar Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej

  Gimnazjum w Gryfowie Śląskim

  • Pierwsza pomoc przedmedyczna – Puchar Komendanta Jednostki Poszukiwawczo – Ratowniczej

  Gimnazjum w Mysłakowicach

  • Mundur strażacki – Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim

         Gimnazjum w Gryfowie Śląskim

  • Znajomość symboli narodowych i wojskowych – Puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Bolesławcu

         Gimnazjum w Mysłakowicach

  Zwycięscy pozostałych konkurencji:

  • Bieg przełajowy                  - Gimnazjum  w Lubomierzu
  • Rzut granatem                    - Gimnazjum w Gryfowie Śląskim
  • Tor przeszkód                    - Gimnazjum w Mysłakowicach
  • Przenoszenie zasobników - Gimnazjum w Gryfowie Śląskim

  Klasyfikacja generalna:

  I miejsce    - Gimnazjum w Gryfowie Śląskim

  II miejsce   - Gimnazjum w Mysłakowicach

  III miejsce - Gimnazjum  w Lubomierzu

  IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Lubomierzu

  V miejsce   - Gimnazjum we Wleniu

  Trzy pierwsze drużyny zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz, wszyscy otrzymali dyplomy.

  Organizatorem zawodów był Zespół Szkół w Lubomierzu wraz z  jednostkami patronackimi i współpracującymi, które pomogły w przeprowadzeniu i zabezpieczeniu zawodów, a także ufundowały nagrody.

  Serdeczne podziękowania dla kadry zaangażowanej w organizację zawodów składamy na ręce komendantów poszczególnych jednostek:

  • Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu

               Pana płk SG Romana Łubińskiego

  • Komendanta Jednostki Poszukiwawczo – Ratowniczej

  Pana st. sierż. Jana Czesława Kuska

  • Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim

  Pana mł. bryg. Mariusza Mroza

  • Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim

  Pana insp. Roberta Mirasa

  • Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień w Bolesławcu

              Pana ppłk Andrzeja Łuki

  • Komendanta Placówki Żandarmerii Wojkowej w Bolesławcu

              Pan st. chor. szt. Romana Gałuszki

   

   Zdjęcia w fotoalbumie

   

  XII OZSO na stronie OSS SG w Lubaniu

  http://www.oss.strazgraniczna.pl/oss/aktualnosci/27896,XII-Okregowe-Zawody-Sportowo-Obronne-w-Lubomierzu.html

   

  F.B.

 • KLASA LOTNICZA - obóz szkoleniowy

  KLASA LOTNICZA - obóz szkoleniowy

  Więcej na stronie Jednostki Poszukiwawczo - Ratowniczej

  "LOTNICY JESZCZE W POLU"
  http://jpr-baryt.pl/lotnicy-jeszcze-w-polu/

 • Konkurs matematyczny

  Konkurs matematyczny

  Dnia 26.04.2018r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny pod hasłem „Matematyka od kuchni”. Reprezentacje uczniów z klas pierwszych, drugich i klasy maturalnej konkurowały ze sobą o miano matematycznych mistrzów, zmagając się
  z obliczeniami dotyczącymi gotowania, żywności i dietetyki. Dla uczestników był to nie tylko nietypowy sprawdzian matematycznych umiejętności, bowiem forma konkursu wymagała od uczniów współpracy i dobrej komunikacji w krótkim czasie przewidzianym na udzielenie odpowiedzi na pytanie. Najlepiej lawinie matematycznych zadań sprostali rezolutni, energiczni i przebojowi młodzi matematycy z klasy 1BC: Róża Skwarczyńska, Daniil  Laskin, Klaudia Chrabąszcz,  Arkadiusz Torba, Dominika Kruczkowska, wyprzedzając tym samym o parę punktów swoich konkurentów z pozostałych klas.                         

 • Obóz szkoleniowy - Bolesławiec 2018

  Obóz szkoleniowy - Bolesławiec 2018

  Zdjęcia w fotoalbumie

 • X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych

  X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych

  X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych - Obrazek 116-17 kwietnia br. czteroosobowa reprezentacja  Zespołu Szkół w Lubomierzu po przebytych 7 marca 2018 roku w Katowicach kwalifikacjach wzięła udział w Szkole Policji Pile w X Ogólnopolskim  Turnieju Klas Policyjnych . W ścisłym finale o miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2018” wzięło udział  100 reprezentantów  z 25 szkół  z całej Polski.  Zespół Szkół w Lubomierzu reprezentowali: Martyna Sokołowska, Wiktoria Dżamalis, Konrad Popereka i Justyna Daćko.

  Podczas   trwających dwa dni zmagań, drużyny uczestniczyły w następujących konkurencjach:

  *teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy;

  *teście umiejętności strzeleckich;

  *teście sprawności fizycznej (tor przeszkód);

  *sprawdzianie obejmującym ogólną wiedzę o Policji.

  Zaraz po rozpoczęciu turnieju rozegrane zostały dwie pierwsze konkurencje - test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy i test umiejętności strzeleckich, w których udział wzięły dwuosobowe zespoły każdej z reprezentacji. Następnie drużyny w pełnych składach, w szkolnej hali sportowej, mierzyły się w kolejnej konkurencji, jaką był test sprawności fizycznej (tor przeszkód). 

  Wieczorem, w ramach jubileuszu Turnieju oraz obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej zaplanowany został spektakl „Służba” w wykonaniu aktorów Amatorskiej Sceny Policyjnej Komendy Głównej Policji oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, w którym udział wzięli uczestnicy Turnieju oraz zaproszeni goście.

   Drugiego dnia turnieju odbyła się ostania konkurencja, którą był sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji.

  Następnie wszyscy uczestniczy turnieju zgromadzili się na placu Staszica obok Szkoły Policji, gdzie organizatorzy konkursu  zorganizowali miasteczka policyjne i szereg ciekawych pokazów z zakresu pracy funkcjonariuszy Policji .

  Całość zakończyła się oficjalną uroczystością, na której Komendant Szkoły insp. Beata Różniak-Krzeszewska wyróżniła najlepsze szkoły nagrodami rzeczowymi, a także pucharami. Tegorocznym zwycięzcą została szkoła z Gromnika, a na dalszych stopniach podium usytuowały się kolejno Słupsk i Jarocin. ZS Lubomierz zakończył rywalizację na 22 miejscu, za które należy złożyć im serdeczne gratulację ze względu za wytrwałą walkę w tak dużym i prestiżowym Turnieju.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego w Wiosennych Biegach Przełajowych w Rakowicach Wielkich

  Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego w Wiosennych Biegach Przełajowych w Rakowicach Wielkich

  W dniu 11.04.2018r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego w Wiosennych Biegach Przełajowych w Rakowicach Wielkich.

  Dziewięciu uczniów ZS w Lubomierzu godnie reprezentowało szkołę w tych zawodach.

  Medale oraz punktowane miejsca zajęli:

  Emilia Pałys – II miejsce – 1000m

  Michalina Król – IV  miejsce  - 1000m

  Łukasz Mytych  - II miejsce  - 1200m

  Seweryn Półtorak – III miejsce – 1200m

  Alicja Fuks – II miejsce – 1200m

  Eliza Stępień – II miejsce – 1200m

  Daniel Fecko – IV miejsce – 1200m

  Wojciech Bać V miejsce – 1200m

  Szymon Szymonowicz  - ukończył bieg na dystansie 1200 m. Wszystkim startującym dziękujemy za zaangażowanie w zawodach i gratulujemy bardzo dobrych wyników.   

  Opiekun Andrzej Hajdul.

 • Wagary 2018

  Wagary 2018

  W  dniu 21.03.2018 uczniowie klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół w Lubomierzu wzięli czynny udział w szkoleniu, które dzięki przychylności Komendanta Komisariatu Policji w Gryfowie Pana kom. Wojciecha Czafurskiego odbyły się w tej placówce. Zapoznali się ze specyfiką  jednostki, służącymi tam funkcjonariuszami. Zajęcia zostały zaplanowane i przeprowadzone w ramach prowadzonej przez Policję w tym dniu ogólnopolskiej akcji  „Dzień Wagarowicza 2018”.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

  OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

  20 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowcach Wielkich  odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W  grupie szkól ponadgimnazjalnych wzięło udział 20 uczniów. Turniej składał się z testu pisemnego i części ustnej, do której kwalifikowało się pięć osób z najlepszymi wynikami z testu.  Wśród finalistów znaleźli się m.in. najlepszy w teście uczeń naszej szkoły Łukasz Moszczyński oraz drugi w teście absolwent naszego gimnazjum Michał Plechowicz, który reprezentował OSP Milęcice – jednostkę patronacką klasy strażackiej.

  Finałową rozgrywkę wygrał Michał, który będzie reprezentował powiat lwówecki w eliminacjach wojewódzkich we Wrocławiu, natomiast Łukasz zajął 4 miejsce.

  Gratulujemy !

  F.B.

 • Jesteśmy w finale

  Jesteśmy w finale

  Jesteśmy w finale

  Zespół z klas o profilu policyjnym w składzie :

  1. Aleksandra Klimczak

  2. Monika Klaver

  3. Justyna Daćko

  4. Adrian Sopala

  zajął 13 miejsce wśród 55 szkół biorących udział  w eliminacjach  X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, które odbyły się w Szkole Policji w Katowicach.

  Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest Szkoła Policji w Pile, gdzie odbędzie się finał w dniach 16-17 kwietnia 2018 r.

  Składamy gratulacje i trzymamy kciuki!

 • MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

  MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

       Po zdobyciu mistrzostw powiat i wywalczeniu pierwszego miejsca w strefie jeleniogórskiej, dziewczęta z Zespołu Szkół w Lubomierzu, 6 marca bieżącego roku, wzięły udział w MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLASKIEGO W PIŁCE HALOWEJ DZIEWCZĄ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.

       Nasze dziewczęta znalazły się w czwórce najlepszych zespołów Dolnego Śląska obok takich szkół jak ZS w Lubiniu, ZSOiZ w Wałbrzychu oraz  I LO we Wrocławiu.

       Zawody rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”, w pięknej hali AQUA ZDRÓJ W WAŁBRZYCHU, hali na ok. 10 tysięcy widzów. Reprezentantki naszego Liceum w pieszym meczu z Lubinem nie czuły się najlepiej na tak ogromnym kompleksie  i niestety uległy zawodniczkom z Lubina, które były w „naszym zasięgu”. Drugi mecz gramy z Wrocławiem! W 2016 roku, kiedy dziewczyny z naszego Liceum zajęły III miejsce w województwie, mecz z SMS Wrocław okazał się najtrudniejszy. W tym roku nasze reprezentantki zremisowały to spotkanie 2:2.

       Po zmianie taktyki, krótko po pierwszym gwizdku sędziego, zawodniczka Klaudia Chrabąszcz na co dzień grająca w KKS Jelenia Góra,  przejmuje piłkę od przeciwnika w środku boiska i pokonuje bramkarkę z Wrocławia pięknym strzałem „po długim rogu”. Szybko jednak dziewczyny z I LO również strzelają bramkę  i wynikiem  1:1 kończy się pierwsza połowa meczu. Początek drugiej połowy i niestety nasze mistrzynie regionu przegrywają 2:1. Krótko przed zakończeniem drugiej połowy dochodzi  do ogromnego zamieszania pod bramką naszych rywalek i strzałem z powietrza Dominika Kruczkowska strzela bramkę -  jest 2:2. Koniec spotkania!

       Trzeci mecz naszej reprezentacji toczył się pod dyktando rywalek. Dziewczęta z Wałbrzycha, zresztą mistrzynie Dolnego Śląska, miały w swoim składzie trzy reprezentantki ekstraklasowego AZS PWSZ Wałbrzych.  

      

  SKŁAD REPREZENTACJI ZESPOŁU SZKÓŁ W LUBOMIERZU:

   

  1. KLAUDIA CHRABĄSZCZ -  kpt. zespołu
  2. NIKOLA PIWOŃSKA  - bramkarka
  3. LUIZA ŁASKARZEWSKA
  4. DOMINIKA KRUCZKOWSKA
  5. ALEKSANDRA KRZYKAŁA
  6. JUSTYNA DAĆKO
  7. NIKOLA EICHBERGER
  8. OLIWIA ORMANIEC
  9. PATRYCJA SADOWSKA
  10. SANDRA DŁUGIŃSKA
  11. MICHAELA WITKOWSKA

   

       Gratuluję moim zawodniczkom  i cieszy mnie fakt, iż kolejny raz potrafimy udowodnić innym i sobie, że z uczniami z Zespołu Szkół w Lubomierzu potrafimy osiągnąć najwyższe laury.  

                                                                                                      Trener: Marcin Osiadacz

 • 10 Olimpiada

  10 Olimpiada

  Uczniowie klas o profilu policyjnym Zespołu Szkół w Lubomierzu  kolejny już dziesiąty raz uczestniczą w eliminacjach  jubileuszowej 10 Olimpiady wiedzy o Policji organizowanej przez Szkołę Policji w Pile.

  W  dniu 07.03.2018 pisali test eliminacyjny w Szkole Policji w Katowicach.

  Trzymamy kciuki!

 • „DLA WYKLĘTYCH 1963”

  „DLA WYKLĘTYCH 1963”

  „DLA WYKLĘTYCH 1963” - Obrazek 1

  2 marca 2018 r. w Bolesławcu na zaproszenie Dowódcy 23 Śląskiego Pułku Artylerii i Prezes Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej COMMANDO uczniowie klas mundurowych naszej szkoły wzięli udział w biegu i turnieju strzeleckim DLA WYKLĘTYCH 1963”

  Obchody  dnia wyklętych rozpoczęły się w Bolesławieckiej Bazylice Mniejszej inscenizacją słowno-muzyczną w wykonaniu uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazialnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej z Lubania, natomiast turniej strzelecki i bieg odbył się na terenie jednostki.

  W turnieju strzeleckim wystartowało 27 drużyn chłopców i dziewczyn. Nasz drużyna dziewcząt z klasy lotniczej w składzie: Jagoda Kijak – Raczyńska, Patrycja Gałan i Dominika Tracz „wystrzelały” III miejsce.

  W biegu na dystansie 1963 m wzięło udział kilkadziesiąt osób wśród nich wszyscy obecni na zawodach uczniowie naszej szkoły. Najlepsze – 10  miejsce zajął Michał Majdecki.

   Gratulujemy!

   

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Najlepsze w powiecie i w regionie

  Najlepsze w powiecie i w regionie

  Najlepsze w powiecie i w regionie - Obrazek 1

   

  W Gryfowie Śl, 15 lutego 2018r. odbyły się mistrzostwa piłki nożnej halowej szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt. Nasza reprezentacja pojechała na te zawody pełna aspiracji oraz nadziei, że uda się powtórzyć sukcesy z lat poprzednich.

  Przypomnę tylko, że w roku szkolnym 2015/2016 dziewczyny z naszej szkoły zajęły III miejsce w województwie.

  Do rozgrywek stawiły się reprezentacje wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, jednak nasze reprezentantki były nie do pokonania, wygrały wszystkie mecze i awansowały do finału strefy jeleniogórskiej.

  Wyniki poszczególnych spotkań: ZS Lubomierz – ZS Lwówek Śl. 2:1, ZS Lubomierz – ZST Rakowice 2:0, ZS Lubomierz – ZS Gryfów Śl. 5:0, ZS Lubomierz – ZS Mirsk 1:0

   

  W Kamiennej Górze , 19 lutego 2018r. odbyły się mistrzostwa strefy jeleniogórskiej.

  Organizatorzy rozgrywek wiedzieli, że z Liceum w Lubomierzu należy się liczyć i już w harmonogramie zawodów rozstawili naszą reprezentację z dwiema szkołami z Kamiennej Góry. I tak trafiliśmy do grupy drugiej z ZS z Kamiennej Góry i ZS z Bolesławca.

  System gry, każdy z każdym, w grupie, dał nam dwa zwycięstwa,  z  Kamienną Górą 2:1 oraz z Bolesławcem 1:0, co pozwoliło wyjść z grupy na pierwszym miejscu.

  Zostało nam teraz czekać na zespół z grupy pierwszej, który zajął drugie miejsce. Tym zespołem były reprezentantki z ZS w Zgorzelcu. Mecz ze Zgorzelcem okazał się trudny ale nasze dziewczyny nie rezygnowały. Do piłki, w 10 minucie gry z podania Luizy Łaskarzewskiej dochodzi Klaudia Chrabąszcz i pięknym strzałem z prostego podbicia uderza

  po długim rogu bramkarce ze Zgorzelca. Zostaje kilka sekund do końca spotkania i sędzia kończy mecz, wynik 1:1.

  Wygrywamy rzuty karne i jesteśmy w finale.

  FINAŁ - ZS LUBOMIERZ – ZSZ KAMIENNA GÓRA

  Finał również kończy się wynikiem remisowym 1:1,  i nasze dziewczyny stają ponownie przed szansą bycia w czwórce najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku.

  Po ośmiu kolejkach rzutów karnych z Nikolą Piwońską na bramce WYGRYWAMY ZAWODY!

   

  SKŁAD REPREZENTACJI ZESPOŁU SZKÓŁ W LUBOMIERZU:

  1. KLAUDIA CHRABĄSZCZ -  kpt. zespołu
  2. NIKOLA PIWOŃSKA  - bramkarka
  3. LUIZA ŁASKARZEWSKA
  4. DOMINIKA KRUCZKOWSKA
  5. ALEKSANDRA KRZYKAŁA
  6. JUSTYNA DAĆKO
  7. NIKOLA EICHBERGER
  8. OLIWIA ORMANIEC
  9. PATRYCJA SADOWSKA
  10. SANDRA DŁUGIŃSKA

   

  Już 6 MARCA 2018r. bierzemy udział w dalszym etapie rozgrywek, a mianowicie, czeka nas wyjazd do WAŁBRZYCHA, gdzie zostanie rozegrany finał wojewódzki.

   

  SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM!!

 • Mistrzowie powiatu

  Mistrzowie powiatu

  Mistrzowie powiatu - Obrazek 1

  W dniu 06.02.2018 r w LO w Mirsku odbył się powiatowy turniej koszykówki chłopców . Uczniowie z ZS z Lubomierza po ambitnej walce zdecydowanie pokonali pozostałe ekipy wygrywając kolejno wszystkie mecze: z Gryfowem 39:9, Rakowicami 23:8 Lwówkiem Śląskim 26:7, Mirskiem 39:10.

  Zdecydowanym liderem rozgrywek został nasz uczeń  pasjonat koszykówki Jakub Dzedzej.

  Nasze liceum reprezentowali: Jakub Dzedzej, Wojciech Bać, Yaroslaw Yarotnik, Yevhenii Kravchenko, Damiwn Jakimowicz, Michał Brodziński, Szymon Żarkowski, Daniel Fecko, Roman Kaczorowski, Aleksander Palica.

  Gratulujemy !

 • Awanse dla najlepszych

  Awanse dla najlepszych

  7 lutego na uroczystym apelu Pani Joanna Paśko-Sikora Dyrektor Zespołu Szkół w Lubomierzu za osiągnięcie wysokich wyników w nauce w I semestrze mianował uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego na kolejne stopnie służbowe.

  Awanse otrzymali następujący kadeci:

  z klasy graniczno-obronnej:

  - na stopień młodszego kadeta, kandydaci: Mariia Babii, Sofiia Babii, Anastasiia Behun, Yurii Borodiuk, Valentyn Datsiuk, Vladyslav Ishchuk, Natalia Kataryniuk, Patrycja Piechowiak, Tetiana Shunevch, Inna Teslia, Yaroslav Yarotnyk;

  - na stopień starszego kadeta, kadet Weronika Bielecka;

  - na stopień kadeta specjalistę, starszy kadet Kacper Zapałowicz;

   

   

  z klasy lotniczej:

  - na stopień młodszego kadeta, kandydaci: Jagoda Kijak – Raczyńska, Michał Majdecki, Yevhen Sadovenko, Robert Sikora;

  - na stopień kadeta, młodszy kadet Nikola Kubiak;

   

  z klasy policyjnej:

  - na stopień młodszego kadeta, kandydaci: Khrystyna Danylyuk, Wiktoria Dżamalis, Martyna Sokołowska.

   

  Nowo awansowanym gratulujemy i serdecznie życzymy dalszych sukcesów, a pozostałym by do nich dorównali.

   

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Szkolenie strzeleckie

  Szkolenie strzeleckie

  31 stycznia kadeci 35 uczniów klas mundurowych uczestniczyło w zajęciach ze szkolenia strzeleckiego na strzelnicy Koła Strzeleckiego LOK „Energetyk” w Jeleniej Górze.

  Głównym celem zajęć było doskonalenie umiejętności:

  - poprawnego wykonywania łącznych czynności do strzelania z pistoletu,

  - właściwego zgrywania przyrządów celowniczych,

  - poprawnego wykonania strzelania z pistoletu z bocznym zapłonem.

  Najlepsze wyniki wykonania strzelania uzykali następujący kadeci:

  1.      kadet Damian Duszuk         - 76 pkt.
  2.  st. kadet Kacper Zapałowicz   - 71 pkt.
  3. mł. kadet Dawid Noworól       - 63 pkt.
strona:

Kalendarz

Kontakt

 • Zespół Szkół w Lubomierzu
  ul. Chopina 9
  59 - 623 Lubomierz
  e-mail: zsoizlub@poczta.onet.pl

  Konto dochodów własnych
  44 8384 1022 0100 0143 2001 0108
 • 75 78 33 634

Galeria zdjęć