Nawigacja

 • Niepodległościowy Turniej klas mundurowych

   Niepodległościowy Turniej klas mundurowych
  9 listopada br. na bazie obiektów szkoleniowych 23 pułku artylerii w Bolesławcu przeprowadzono Turniej strzelecki oraz Zawody sportowo - obronne dla uczniów klas mundurowych z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
  Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” przy wsparciu 23 Śląskiego Pułku Artylerii. W sportowym współzawodnictwie wzięły udział 24 drużyny reprezentujące dolnośląskie i lubuskie szkoły kształcące młodzież w klasach mundurowych, w sumie blisko 300 uczniów.
  Zdjęcia w fotoalbumie
  Źródło: http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_828.html
   
 • Ślubowanie i certyfikaty w 100-lecie uzyskania niepodległości

  Ślubowanie i certyfikaty w 100-lecie uzyskania niepodległości

  W tym roku wyjątkowo uroczystości związane z zakończeniem szkolenia specjalistycznego oraz ślubowanie kadetów klas mundurowych nie odbyły się na lubomierskim rynku lecz w Popielówku. Powodem zmiany miejsca uroczystości było odnalezienie  podczas prac porządkowych i inwentaryzacyjnych w Kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej sztandaru o symbolice typowej dla Armii Krajowej. Kościół kryje jeszcze jedną tajemnicę. Na płycie marmurowej upamiętniającej żołnierzy niemieckich poległych podczas I Wojny Światowej z drugiej strony płyty jest polski napis. Najstarszy i jedyny upamiętniający osadników Polaków z roku 1946 byłych partyzantów AK, NSZ, BCH. Dalsze drążenie historii odsłoniło kolejną tajemnicę. W roku 1947 w Popielówku założona została antykomunistyczna organizacja  Żandarmeria  Sił Podziemnych. Założyli ją żołnierze majora Henryka Flame. Wśród działaczy był Tadeusza Pietryka ps., Sokół, który za swoją działalność został skazany na 15 lat więzienia, z czego odsiedział 5 lat i 7 miesięcy. Jego grub znajduje się na przykościelnym cmentarzu.

  W związku z powyższymi wydarzeniami uroczystości miały szczególny charakter.

  Rozpoczęły się od Mszy Św. w intencji Ojczyzny celebrowanej przez proboszcza lubomierskiej parafii ks. Erwina Jaworskiego. Na początku, której poczet sztandarowy kadetów klas mundurowych wprowadził i zaprezentował odnaleziony sztandar.

  Podczas mszy nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie repliki tablicy upamiętniającej Polaków, osadników z 1946r. Odsłonięcia dokonali:  Marek Chrabąszcz – burmistrz elekt, Bożena Pawłowicz – sekretarz gminy, st.chor.sztab. Roman Gałuszka – Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej w Bolesławcu, przedstawiciele rodziny ś. p. Tadeusza Pietryki oraz Grzegorz Januszkiewicz - sołtys.

  Na zakończenie mszy uczniowie naszej szkoły  Małgorzata Szostak i Artur Sikora wykonali piosenkę  pt. „Lawina” skomponowanej przez Edytę i Łukasza Golców z tekstem Michała Zabłockiego a dotyczącej walk Żołnierzy Wyklętych na Podbeskidziu

  Po mszy nastąpiło uroczyste złożenie wiązanek na grobie Tadeusza Pietryki.

  Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy kościele. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego przybyłych gości i mieszkańców przywitał oraz wygłosił przemówienie nawiązujące do 100 rocznicy uzyskania niepodległości burmistrz elekt Pan Marek Chrabąszcz.

  Szkolna część uroczystości rozpoczęła się od złożeniu meldunku przez kadeta specjalistę Pawła Kubka dla Dyrektora Zespołu Szkół Pani Joanny Paśko – Sikory.

  Z okazji Święta Niepodległości za aktywne angażowanie się w życie szkoły, reprezentowanie na zewnątrz i odnoszone sukcesy Pani Dyrektor wręczyła akty mianowania uczniom klas mundurowych na kolejne stopnie służbowe.

  W czerwcu i wrześniu kadeci klas lotniczych uczestniczyli w Szkoleniu Spadochronowo-desantowym w Jednostce Poszukiwawczo – Ratowniczej na terenie Bazy Lotniczej „Baryt” oraz na lotnisku Aeroklubu Leszczyńskiego.  Dwoje z nich wykonało normę desantowych skoków spadochronowych z wysokości 1000 metrów i Rozkazem Personalnym Nr L – 7/2018 Komendanta Korpusu Formacji Ratowniczych Rzeczpospolitej Polskiej uzyskała tytuł i odznakę Skoczka Spadochronowego Formacji Ratowniczych RP.

  Są to kadeci: Tomasz Burzykowski i Robert Sikora.

  We wrześniu kadeci klas lotniczych uczestniczyli w szkoleniu szybowcowym w Aeroklubie Jeleniogórskim i ukończyli Kurs Szybowcowy Lotniczego Przysposobienia Wojskowego pierwszego stopnia.

  Tymi uczniami są kadeci: Tomasz Burzykowski, Adam Chudzik, Patrycja Gałan, Jagoda Kijak Raczyńska, Yevhen Sadovenko, Robert Sikora, Dawid Wiśniewski.

  Wręczenie świadectw i certyfikatów dokonał Pan p.płk. rezerwy Feliks Bielawski

  Sztandar jest jednym z symboli Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego. Od 28 czerwca 2013r . nowy sztandar towarzyszy nam podczas ważnych uroczystości szkolnych i obchodów świąt państwowych. Poczet sztandarowy stanowili uczniowie obecnych klas trzecich. Było to wyróżnienie i honorowy obowiązek. Zaszczytnie pełnili go kadeci:  Damian Duszuk, Mariusz Golec i Artur Pawlikowski.

  Sztandar został przekazany drugoklasistom, nowemu pocztowi sztandarowemu w składzie: Aleksandra Pałys, Robert Sikora, Martyna Sokołowska.

  Klasy trzecie ukończyły szkolenie specjalistyczne. Uczniowie zdali egzaminy
  i otrzy
  mali certyfikaty. Wręczenia certyfikatów dokonali: płk SG Małgorzata Sakaluk dla klasy graniczno-obronnej, p.płk. rezerwy Feliks Bielawski dla klasy lotniczej i st.chor.sztab. rezerwy SG Rafał Głowacki dla klasy policyjnej.

  Jako pierwsi certyfikaty otrzymali kadeci, którzy ukończyli szkolenie specjalistyczne z oceną celującą: kadet specjalista Paweł Kubek z klasy lotniczej i kadet specjalista Justyna Daćko z klasy policyjnej oraz kadeci z oceną bardzo dobrą: kadet specjalista Weronika Bielecka,  kadet specjalista Damian Duszuk, kadet specjalista Mariusz Golec, kadet specjalista Kacper Zapałowicz oraz starszy kadet Artur Pawlikowski z klasy graniczno obronnej

  Ślubowanie klas pierwszych rozpoczęło się od błogosławieństwa, którego udzielił ks. Erwin Jaworski.

  Ślubowaniem na sztandar zostali wyróżnieni następujący uczniowie:

  Patryk Serwin z klasy graniczno-obronnej, Marika Dutka z klasy lotniczej, Klaudia Niedzielska i Jakub Plewiński z klasy policyjnej.

  Pani Dyrektora Szkoły odczytała rotę ślubowania.

  Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy ślubowania.

  Burmistrz GiM Lubomierz wyróżnił medalami pamiątkowymi uczniów, którzy w dniach 10-13 września w 23 Śląskim Pułku Artylerii w Bolesławcu startowali w  VII Drużynowych Mistrzostwach Sportowo – Obronnych klas mundurowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

  W zawodach wystartowało 7 drużyn dziewcząt i 17 drużyn chłopców.

  Nasze drużyny odniosły kolejne sukcesy, a mianowicie drużyna chłopców w składzie: Damian Duszuk, Michał Obielak, Kacper Zapałowicz, Mariusz Golec, Robert Sikora i Michał Misiak zdobyła mistrzostwo, a drużyna dziewcząt w składzie: Justyna Daćko, Jagoda Kijak-Raczyńska, Patrycja Sadowska, Patrycja Gałan, Aleksandra Pałys i Martyna Sokołowska zajęła trzecie miejsce.

  Dla upamiętnienia działalności Tadeusza Pietryki ps. Sokół wystartował I Bieg Niepodległości im. Tadeusza Pietryki.

  Część artystyczną przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Pławnej i Zespołu Szkół w Lubomierzu.

  Obchody 100-lecia niepodległości zakończyły się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

 • Uroczystości z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Popielówku

  Uroczystości z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Popielówku

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W miesiącu wrześniu podczas prac porządkowych i inwentaryzacyjnych w Kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Popielówku odnaleziony został sztandar o symbolice typowej dla Armii Krajowej. Na jednej stronie znajduje się wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej na drugiej orzeł w koronie i hasło Bóg Honor Ojczyzna.

  Uroczystości z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Popielówku - Obrazek 1 Uroczystości z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Popielówku - Obrazek 2

  Uroczystości z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Popielówku - Obrazek 3Kościół kryje jeszcze jedną tajemnicę. Na płycie marmurowej upamiętniającej żołnierzy niemieckich poległych podczas I Wojny Światowej z drugiej strony płyty jest polski napis. Najstarszy i jedyny upamiętniający osadników Polaków z roku 1946 byłych partyzantów AK, NSZ,BCH. Dalsze drążenie historii odsłoniło kolejną tajemnicę. W roku 1947 w Popielówku założona została antykomunistyczna organizacja  Żandarmeria  Sił Podziemnych. Założyli ją żołnierze mjr. Henryka Flame, który zasłynął z defilady w Wiśle. Odbyło się to pod nosem UB i Milicji. Dwójka żołnierzy niezłomnych z Żandarmerii Sił Podziemnych zapłaciła najwyższą cenę, Zostali skazani na karę śmierci  wyrok wykonano. Tadeusza Pietrykę ps, Sokół skazano na 15 lat więzienia. Jego grób znajduje się  przy kościele w Popielówku. Uroczystości z okazji Święta Niepodległości będą nawiązywały do tych wydarzeń.

  W internacie Zespołu Szkół w Lubomierzu odbył się turniej siatkarski Z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę o puchar kierownika internatu.

  Parafia Szkoła i Gmina  Lubomierz w sposób godny i honorowy czci obchody Święta Niepodległości.

    

 • ŚLUBOWANIE KLASA 1 BR i KLASA 1 T

  ŚLUBOWANIE KLASA 1 BR i KLASA 1 T

         29 października 2018 r. w Auli Zespołu Szkół odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów Szkoły Branżowej i Technikum. Uczniowie w podniosłej atmosferze ślubowali godnie reprezentować szkołę i przyrzekali dołożyć wszelkich starań, aby być dobrymi uczniami.

        Uroczystość była uświetniona przemową Pani Dyrektor i Przedstawiciela Cechu Rzemiosł. Każdy z uczniów podpisywał Akt Ślubowania.

        Po zakończeniu części oficjalnej, miał miejsce program artystyczny przygotowany przez starszych kolegów z Zespołu Szkół. Pierwszoklasistom zadedykowano wiersze i piosenki. Był poczęstunek przygotowany przez uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Całość uroczystości miała odświętny charakter i zapewne pozostanie w pamięci wszystkich, którzy w niej uczestniczyli.

 • KONKURS PLASTYCZNY „ HERB JELENIEJ GÓR

  KONKURS PLASTYCZNY „ HERB JELENIEJ GÓR

  Ukraińscy uczniowie z  1 klasy technikum, po wycieczce w Jeleniej Górze wspominali spacer  w poszukiwaniu miejsc z symbolem miasta czyli  „ miejsc  z jeleniem”.  Ten znak miasta zainspirował ich do twórczości. Uczniowie podjęli trud wykonania pracy plastycznej przedstawiającej herb Jeleniej Góry.  Efekty zostały przedstawione podczas lekcji wychowawczej.  Uczniowie wybrali najciekawsze i najpiękniej wykonane prace. Nauczyciele geografii i historii nagrodzili uczniów  bardzo dobrymi ocenami   za aktywność  i ciekawość poznawczą dotyczącą miasta Jeleniej Góry, które było celem ich pierwszej podróży w szkolnej edukacji w Polsce.

 • Mistrzynie powiatu

  Mistrzynie powiatu

  23.10.2018r na orliku w Gryfowie Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt do lat 15.

  Nasze dziewczęta z gimnazjum odniosły niespodziewany sukces i zajęły 1 miejsce, pokonując dziewczęta z SP w Gryfowie Śl. i SP w Rębiszowie odpowiedni 1:0 i 2:0 ,a w ostatnim meczu remisując z gimnazjum ze Lwówka Śl. 1:1. Świetnie spisywała się w bramce Magdalena Politowicz, w ataku Kamila Podobińska, która strzeliła 2 bramki, a także Natalia Żurek i Nikola Fatyga, które zdobyły po 1 golu. Pozostałe zawodniczki naszej drużyny to: Michalina  Bajsarowicz, Weronika Paś, Katarzyna Jakubcewicz i filar obrony Andżelika Kawzowicz.

   

  Serdecznie gratulujemy!!!

 • Mistrzostwa Dolnego Śląska

  Mistrzostwa Dolnego Śląska

  W dniach 11-12 października w Kłodzku zostały przeprowadzone zawody użyteczno-bojowe klas mundurowych z terenu Dolnego Śląska. Organizatorami zawodów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr przy współpracy z 22 Karpackim Batalionem Piechoty Górskiej. W zawodach wystartowało 9 zespołów, które rywalizowały w 12 konkurencjach. Nasza drużyna w składzie: Jakub Kłębczyk, Michał Obielak, Michał Misiak i Robert Sikora zajęła szóste miejsce.

   

  Zdjęcia w fotoalbumie.

   

  Więcej na stronie 22 Batalionu Piechoty Górskiej

  http://22kbpg.wp.mil.pl/pl/1_1035.html

   

  Film

  https://youtu.be/d7-Rt0o9AOI

 • Wycieczka do Jeleniej Góry

  Wycieczka do Jeleniej Góry

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  16.09. 20018

   

        Uczniowie klasy 1 Technikum wraz z wychowawcą udali się do Jeleniej Góry. W programie wycieczki był spacer i zwiedzanie  zabytków takich jak Baszta Grodzka, obiekty znajdujące się na Placu Ratuszowym, Brama Wojanowska oraz mury obronne dawnego miasta.

        Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać i zobaczyć w różnych odsłonach  symbol miasta, jakim jest jeleń, który okazał się najciekawszym tłem dla fotografii.

        Był czas na drobne zakupy i odpoczynek w cieniu zabytkowych kamienic. Podczas wycieczki uczniowie bardzo sobie pomagali, pilnowali się nawzajem aby nikomu nic nie umknęło z tego, czego mogli się dowiedzieć o mieście i co mogli zobaczyć podczas tego krótkiego pobytu w Jeleniej Górze.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców

  Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców

  W dniu 02.10.2018r. Na stadionie we Lwówku śl. odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców. Dziewczęta z Zespołu Szkół
  w Lubomierzu dzielnie biegły na dystansie 10x 900m i wywalczyły srebrne madale a chłopcy brązowe (10x1000m). Naszą szkołę reprezentowały: Justyna Daćko, Anastazja Duda, Alicja Fuks, Patrycja Gałan, Zoia Khabibulina, Jagoda Kijak Reczyńska, Kamila Murasicka, Patrycja Sadowska, Weronika Wójcicka, Karolina Zasada oraz panowie :

  Jakub Dzedzej, Patryk Serwin, Yurij Hirniak, Yurij Tkaczuk, Valentin Datsiuk, Yevhenii Kranchenko, Kacper Zapałowicz, Michał Obielak.

  Gratulacje!

 • Szkolne Biegi Przełajowe

  Szkolne Biegi Przełajowe

  W dniu 20.09. 2018r. odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe.
  Trasa zawodów wyznaczona została wokół boisk Orlika na  dystansach :

  1000m – chłopców – grupa  zaliczeniowa, 1400 m – grupa medalowa oraz dziewcząt 800m - grupa  zaliczeniowa i 1000m grupa  medalowa.

  W biegach łącznie wzięło udział 158 uczestników i uczestniczek.

  W poszczególnych kategoriach najlepiej pobiegły:

  800m – dziewczęta:

  1. Kawzowicz Angelika
  2. Paś Weronika
  3. Dziadkowska Maja
  4. Przysambor Izabela
  5. Oleś Daria
  6. Fatyga Nikola
  7. Zielińska Anastazja
  8. Zięba Nikola
  9. Musiienko Mariia
  10. Łozińska Enilia

  1000m  - dziewcząt:

  1. Daćko Justyna
  2. Duda Anastasiia
  3. Sadowska Patrycja
  4. Gałan Patrycja
  5. Kijak-Raczyńska Jagoda
  6. Chrabąszcz Klaudia
  7. Fuks Alicja
  8. Wójcicka Weronika
  9. Zasada Karolina
  10. Khabibulina Zoia

  Dystans 1000m – chłopcy:

  1. Gadecki Wiktor
  2. Makowsky Bohdan
  3. Nuckowski Marcin
  4. Binasiewicz Konrad
  5. Przewłocki Jakub
  6. Misiak Michał
  7. Korotash Arsen
  8. Kudła Damian
  9. Bnasiewicz Szymon
  10. Chojnacki Paweł

  1400m – chłopcy:

  1. Golec Mariusz
  2. Jaszkiewicz Dawid
  3. Arendarczyk Jakub
  4. Serwin Patryk
  5. Dzedzej Jakub
  6. Półtorak Seweryn
  7. Mytych Łukasz
  8. Hirniak Yurij
  9. Tkaczuk Yurii
  10. Popereka Kamil

  Najlepsi biegacze i biegaczki otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe, wszystkim którzy ukończyli swe biegi gratulujemy.

 • Złoto i brąz w mistrzostwach sportowo-obronnych

  Złoto i brąz w mistrzostwach sportowo-obronnych

  W dniach 10-13 września na obiektach szkoleniowych 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu zostały rozegrane VII Mistrzostwa Sportowo – Obronne o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

  Do udziału w tegorocznych mistrzostwach przystąpiło 17 zespołów męskich i 7 żeńskich. Podczas czterodniowych zawodów rozegranych na obiektach szkoleniowych bolesławieckiej jednostki drużyny rywalizowały w marszobiegu zespołowym na dystansie pięciu kilometrów, rzucie granatem, strzelanie z karabinka sportowego,  pokonywaniu toru przeszkód na ośrodku sprawności fizycznej oraz sztafecie pływackiej.

  W wyniku przeprowadzonej rywalizacji nasze drużyny odniosły duży sukces. Drużyna chłopców w składzie: Damian Duszuk, Michał Obielak, Kacper Zapałowicz, Mariusz Golec, Robert Sikora i Michał Misiak wywalczyła mistrzostwo. Natomiast drużyna dziewcząt w składzie: Justyna Daćko, Jagoda Kijak-Raczyńska, Patrycja Sadowska, Patrycja Gałan, Aleksandra Pałys i Martyna Sokołowska uplasowały się na III miejscu.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

  Zdjęcia w fotoalbumie

  O tym również na stronach:

  62 KS Commando - 1

  62 KS Commando - 2

  23 Śląskiego Pułku Artylerii

 • ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE

  ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE

  6 września odbyły się Eliminacje Wojewódzkie do IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych, na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.

  W zawodach sportowo – obronnych wzięła udział młodzież z 14 - stu szkół z województwa dolnośląskiego.

  Drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach:
  - marszobieg zespołowy;
  - strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks;
  - rzut granatem na celność;
  - częściowe składanie i rozkładanie kbk AK na czas.

  Wszystkie drużyny musiały wykazać się pracą zespołową, która miała niewątpliwy wpływ na zwycięstwo. Najbardziej wyczerpujący okazał się marszobieg na 3000 m podczas, którego cała drużyna musiała się wspólnie motywować i wspierać, aby osiągnąć jak najlepszy czas.

  Eliminacje wygrała drużyna z Technikum nr 6 Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu. Nasi uczniowie zajęli 5 miejsce.

  Gratulujemy!

  Zdjęcia w fotoalbumie

 • Kurs szybowcowy

  Kurs szybowcowy

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W dniach 6 – 7 września  na lotnisku w Jeleniej Górze kadeci klasy lotniczej uczestniczyli w szkoleniu szybowcowym. Kurs Szybowcowy Lotniczego Przysposobienia Wojskowego I stopnia został przeprowadzony przez instruktorów Aeroklubu Jeleniogórskiego. Każdy z uczestników wykonał 10 lotów z instruktorem na szybowcu „Puchacz”.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

  F.B.

 • Skoki spadochronowe

  Skoki spadochronowe

  Po przygotowaniu teoretycznym i naziemnym pierwsze skoku w życiu wykonali niedawni finaliści „Marszu Prawdy”, uczniowie klay lotniczej: Tomasz Burzykowski i Robert Sikora.

  GRATULACJE !

  Więcej ⇒ na stronie JPR

   

 • Dolnośląski Turniej Klas o profilu policyjnym

  Dolnośląski Turniej Klas o profilu policyjnym

  W dniu 18.06.2018r. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Turniej Klas o profilu policyjnym. Zespół Szkół w Lubomierzu reprezentowała trójosobowa reprezentacja z klas drugich w składzie:

  1.Justyna Daćko

  2.Klaudia Kochańska

  3.Konrad Popereka

        Nasza reprezentacja zmierzyła się  w turnieju z testem pisemnym na temat  wiedzy o Policji, scenką  przygotowaną przez prowadzących turniej i pierwszą pomocą. W trakcie turnieju uczestnicy mogli zapoznać się  ze strukturą Policji, wyposażeniem i prowadzonym w tym czasie egzaminie funkcjonariuszy z pościgu samochodowym.

  Składamy podziękowania funkcjonariuszom Wydziału Kadr i Doboru za zorganizowanie i ciepłe przyjęcie

  Zdjęcia w fotoalbumie

 • WETERAN DUCHA IM DODAWAŁ

  WETERAN DUCHA IM DODAWAŁ

  WETERAN DUCHA IM DODAWAŁ - Obrazek 1

  W miniony piątek, o 18.oo rozpoczął się już XIX. MARSZ PRAWDY-według wielu przedsięwzięcie tylko dla twardzieli. Obowiązek jego zaliczenia spoczywa na każdym, kto marzy w JPR o zdobyciu  prawa do noszenia spadochroniarskiej „gapy”. Jak co roku, przed kandydatami (w tym przypadku z ZS Lubomierz, ZSZ Złotoryja, LO Bolesławiec oraz z pododdziału PW przy JPR) postawiono tradycyjne zadanie pokonania 100-tu kilometrowej trasy wciągu 24 godzin. Przez dobę, za jedyny posiłek musiała  wystarczyć jedynie czysta woda. Na trasie wszystkich obowiązuje typowe polowe umundurowanie, łącznie ze standardowym obuwiem wojskowym. W tym roku na starcie stanęło 25 „śmiałków”, w tym cztery przedstawicielki płci pięknej. Mimo długiej, a z każdym kilometrem i każdą godziną, bardziej zażartej walki z własnymi słabościami, na mecie, mieszcząc się w regulaminowym przedziale czasowym, zameldowało się dziesięcioro kandydatów, trzy panny i siedmiu dżentelmenów. Pozostali, których imiona chwilowo zatarł czas „polegli” gdzieś na trasie, grzebiąc swoje tegoroczne szanse. W gronie  umęczonych szczęśliwców, którym  udało się spełnić ten jeden z głównych warunków przystąpienia do szkolenia spadochronowo-desantowego, w drodze do tytułu i odznaki Skoczka Spadochronowego Formacji Ratowniczych RP znaleźli się: Aleksandra Tomalak, Wiktoria Wereszczuk i Urszula Petrus oraz Patryk Makuch, Mateusz Frydrych, Robert Sikora, Tomasz Burzykowski, Jakub Ryszkowski, Dawid Doroszyński i Damian Dudek. Wszystkim im, już niebawem, przyjdzie zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem, ale tym razem gdzieś wysoko na niebie.  Nad realizacją  ”testu prawdy” czuwał w marszu, dodający dobrego ducha, wieloletni żołnierz zawodowy jednostek powietrzno-desantowych, weteran czterech misji w Afganistanie,  st. szer. Jakub Czarnecki – instruktor wyszkolenia strzeleckiego JPR.

  Galeria na stronie Jednostki Poszukiwawczo - Ratowniczej

  Źródło: http://jpr-baryt.pl/weteran-ducha-im-dodawal/

   

 • Turniej siatkarski

  Turniej siatkarski

  Dnia 12.06.2018  odbył się Turniej Siatkarski Służb Mundurowych „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk”. W turnieju brały udział zespoły: Komisariat Policji w Gryfowie ,Zespół Szkół w Lubomierzu, Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich.

              Zawody przebiegły  w miłej i sportowej atmosferze. Zespoły otrzymały puchary za zdobyte miejsca i po skrzynce smakowitych truskawek. Składamy podziękowania  organizatorom turnieju.

 • Sprawni jak żołnierze - 2018

  Sprawni jak żołnierze - 2018

  Sprawni jak żołnierze - 2018 - Obrazek 1W dniach 5-8 czerwca 2018 r. w Bornym Suliniowie zostały rozegrany Finał Centralny XLI Zawodów Sportowo - Obronnych "Sprawni Jak Żołnierze - 2018". W zawodach wystartowały najlepsze drużyny z dziewcząt i chłopców z poszczególnych województw. Województwo dolnośląskie reprezontowali drużyny z naszej szkoły:

  - drużyna dziewcząt w składzie: Justyna Daćko, Jagoda Kijak - Raczyńska, Patrycja Sadowska;

  - drużyna chłopców w składzie: Michał Majdecki, Jakub Ryszkowski, Robert Sikora.

  Zespoły rywalizowały w następujących konkurencjach: test sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie, pływanie, bieg na orientację oraz  podtrzymywanie życia - pierwsza pomoc przedmedyczna.

  Duży sukces odniosła drużyna dziewcząt zajmując II miejsce w Polsce w biegu na orientację, natomiast w klasyfikacji końcowej uplasowała się na 10 miejscu a drużyna chłopców na 12.

  Gratulujemy !

  Zdjęcia w fotoalbumie

  F.B.

 • Z wizytą w Zakładzie Karnym w Zarębie

  Z wizytą w Zakładzie Karnym w Zarębie

   

  Z wizytą w Zakładzie Karnym w Zarębie - Obrazek 1

  W dniu 24.05.2018r uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu uczestniczyli  w szkoleniu  z zakresu penitencjarnego będącego komponentem szkolenia klas o profilu mundurowym wraz z zwiedzaniem   Zakładu Karnego w Zarębie.  Nasi uczniowie zostali wyczerpująco zapoznani ze specyfiką Służby Więziennej.

         Szkolenie było możliwe dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Dyrektora Zakładu Karnego Pana mjr. Marka Kaczmarskiego wraz z podległymi mu funkcjonariuszami, którym składamy podziękowania.

 • XII OZSO

  XII OZSO

  W czwartek 17 maja zostały przeprowadzone XII OZSO dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych.

  Była to również okazja, aby na uroczystej zbiórce w obecności społeczności szkolnej i zaproszonych gości wręczyć awanse na kolejne stopnie służbowe kadetom klas mundurowych, którzy w szczególny sposób wyróżnili się swoim zaangażowaniem, zarówno w życie szkoły jak i reprezentowanie szkoły na zewnątrz w różnych zawodach i konkursach.

  W zawodach wystartowało pięć drużyn, które rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg przełajowy, tor przeszkód, strzelanie z pistoletu, rzut granatem do celu, ubieranie strażackiego mundurowego bojowego na czas, znajomość symboli narodowych i wojskowych, pierwsza pomoc przedmedyczna, przenoszenie zasobników.

  W czasie trwania zawodów na stanowiskach jednostek mundurowych wystawionych przez Straż Graniczną, Jednostkę Poszukiwawczo – Ratowniczą, Policję i Żandarmerię Wojskową można było zapoznać się i uzyskać informacje na temat zadań, specyfiki pracy oraz warunków jakie musi spełnić kandydat , żeby zostać jednym z członków służb mundurowych.

  Uroczyste zakończenie zawodów uświetniła prezentacja pracy psów służbowych Straży Granicznej.

  Zwycięscy konkurencji nagrodzonych pucharami:

  •  Strzelanie - Puchar Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej

  Gimnazjum w Gryfowie Śląskim

  • Pierwsza pomoc przedmedyczna – Puchar Komendanta Jednostki Poszukiwawczo – Ratowniczej

  Gimnazjum w Mysłakowicach

  • Mundur strażacki – Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim

         Gimnazjum w Gryfowie Śląskim

  • Znajomość symboli narodowych i wojskowych – Puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Bolesławcu

         Gimnazjum w Mysłakowicach

  Zwycięscy pozostałych konkurencji:

  • Bieg przełajowy                  - Gimnazjum  w Lubomierzu
  • Rzut granatem                    - Gimnazjum w Gryfowie Śląskim
  • Tor przeszkód                    - Gimnazjum w Mysłakowicach
  • Przenoszenie zasobników - Gimnazjum w Gryfowie Śląskim

  Klasyfikacja generalna:

  I miejsce    - Gimnazjum w Gryfowie Śląskim

  II miejsce   - Gimnazjum w Mysłakowicach

  III miejsce - Gimnazjum  w Lubomierzu

  IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Lubomierzu

  V miejsce   - Gimnazjum we Wleniu

  Trzy pierwsze drużyny zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz, wszyscy otrzymali dyplomy.

  Organizatorem zawodów był Zespół Szkół w Lubomierzu wraz z  jednostkami patronackimi i współpracującymi, które pomogły w przeprowadzeniu i zabezpieczeniu zawodów, a także ufundowały nagrody.

  Serdeczne podziękowania dla kadry zaangażowanej w organizację zawodów składamy na ręce komendantów poszczególnych jednostek:

  • Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu

               Pana płk SG Romana Łubińskiego

  • Komendanta Jednostki Poszukiwawczo – Ratowniczej

  Pana st. sierż. Jana Czesława Kuska

  • Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim

  Pana mł. bryg. Mariusza Mroza

  • Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim

  Pana insp. Roberta Mirasa

  • Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień w Bolesławcu

              Pana ppłk Andrzeja Łuki

  • Komendanta Placówki Żandarmerii Wojkowej w Bolesławcu

              Pan st. chor. szt. Romana Gałuszki

   

   Zdjęcia w fotoalbumie

   

  XII OZSO na stronie OSS SG w Lubaniu

  http://www.oss.strazgraniczna.pl/oss/aktualnosci/27896,XII-Okregowe-Zawody-Sportowo-Obronne-w-Lubomierzu.html

   

  F.B.

strona:

Kalendarz

Kontakt

 • Zespół Szkół w Lubomierzu
  ul. Chopina 9
  59 - 623 Lubomierz
  e-mail: zsoizlub@poczta.onet.pl

  Konto dochodów własnych
  44 8384 1022 0100 0143 2001 0108
 • 75 78 33 634

Galeria zdjęć