Nawigacja

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 w ZESPOLE SZKÓŁ w LUBOMIERZU

  INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 w ZESPOLE SZKÓŁ w LUBOMIERZU

  O godzinie 9.00 klasy starsze wszystkich typów szkół spotykały się na apelu na placu przed szkołą. Po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego, po okolicznościowym krótkim przemówieniu Pani Dyrektor zostały wręczone najlepszym kadetom awanse na kolejne stopnie służbowe. Następnie chorąży sztabowy Straży Granicznej Maciej Firek, w uznaniu wieloletniego zaangażowania w szkolenie patriotyczno-obronne oraz promowaniu chlubnych tradycji polskich formacji specjalnych wśród młodzieży klas o profilu wojskowo-granicznym został uhonorowany złotą odznaką „ Commando”, którą wręczył Komendanta Formacji Ratowniczych Rzeczpospolitej Polskiej Pana st. sierż. Jan Kusek.

  O godzinie 10.00 uczniowie klas pierwszych wszystkich typów szkół spotkali się w auli szkolnej, gdzie nastąpił prezentacja wychowawców, z którymi pierwszoklasiści udali się na godzinę wychowawczą.

 • DRODZY UCZNIOWIE KLASY 2 TECHNIKUM

  DRODZY UCZNIOWIE KLASY 2 TECHNIKUM

  Rok szkolny 2019/2020 dobiega końca w wyjątkowych okolicznościach, gdy cały świat zmaga się z Pandemią. Osiągnęliście kolejny etap w Waszej edukacji. Bardzo gratuluję Wam dzielności i wytrwałości w dążeniu do celu, jakim ma być zakończenie szkoły. Gratuluję osiągnięć oraz życzę wszystkim zdrowych, miłych i ciekawych wakacji. Życzenia wszelkiej pomyślności przekazuję też Waszym bliskim.Dla mnie również jest to czas wyjątkowy, ponieważ przechodzę na emeryturę. W tym miejscu pragnę podziękować Wam za wspólnie spędzony czas w szkole i poza nią. Każdemu z Was życzę powodzenia i sukcesów w osiąganiu wymarzonych celów. Trzymajcie się...Pozdrawiam.Lidia Życiniec

 • Drodzy Uczniowie klasy IBR

  Drodzy Uczniowie klasy IBR

  Za Wami pierwszy rok nauki w szkole, która przygotowuje do dorosłego życia. Nie był łatwy… Wydarzenia ostatnich miesięcy zmusiły Was do samodzielnej pracy, zaburzyły normalność, pozbawiły wielu możliwości, odizolowały od przyjaciół, koleżanek i kolegów. Mimo wszystko sprostaliście wyzwaniu, które rzucił nam los, uczestniczyliście w zajęciach, odbyliście kursy. Postaraliście się, by w ten nietypowy sposób, zakończyć rok szkolny jak najlepiej. Wszyscy otrzymaliście promocję do klasy drugiej, z czego bardzo się cieszę. Jest mi miło, że są uczniowie w klasie, którzy uzyskali średnią powyżej 4,0. Jestem z Was dumna i gratuluję sukcesów.Życzę Wam bajecznych i jednocześnie spokojnych i bezpiecznych wakacji. Wykorzystajcie czas pięknie, odpocznijcie, nabierzcie sił na nowe wyzwania. Pamiętajcie też o innych, bądźcie życzliwi i pomocni.Mam nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w klasie, by rozpocząć kolejny rok szkolny.

  Powodzenia 😊

  Wychowawca klasy

 • Do uczniów klasy 1 E

  Moi Drodzy! Oceny wystawione, świadectwa wypisane. Po wielu trudach i znojach udało nam się dobrnąć do szczęśliwego końca. Cieszę się, że wszyscy sprężyli się na tyle, że w komplecie spotkamy się w drugiej klasie. Życzę Wam wspaniałych wakacji, dużo słońca, uśmiechu i szalonej zabawy 😁 Do zobaczenia we wrześniu 😁😍 Buziaki😘

  Katarzyna Król

 • Uczniowie klasy 1 CD

  "Nic co ma wielką wartość w życiu, nie przychodzi łatwo", a na pewno sytuacja, w

   której się znaleźliśmy, w której znalazł się nasz kraj, ba cały świat, nie ułatwiła tego

   w żaden sposób.

  Życzę Wam, szalonych ale bezpiecznych wakacji, miłości, radości no i

   ZDROWIA,  bo to teraz najważniejsze, a dodatkowo Zuzie zdania poprawki z

   chemii.

  Dzięki za rok spędzony z Wami, rok pełen niepewności, wyzwań i problemów ale też

     udanych działań i współpracy.

  Gratuluję wszystkim, którzy udźwignęli trudy zdalnego nauczania, choć w niektórych

   przypadkach lenistwo było wieksze od strachu przed koronawirusem.

  Niestety musimy też pożegnać jedna z uczennic, która z własnej winy lub nie,

  nie podołała wymaganiom zdalnego nauczania. Gabrysia trzymaj się i życzę Ci

   żebyś na swojej drodze spotała takich ludzi jak w klasie już 2 CD Zespołu Szkół w

  Lubomierzu.

   

  Trzymajcie się i nie zapominajcie o aktywniści fizycznej.

   

                                                                                           Wasz wychowawca

                                                                                                    Marcin Osiadacz

 • Drodzy uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu

  Drodzy uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu

  Oto zbliża się zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Dla wszystkich - wyjątkowy, bo w czasach Pandemii. Dla mnie szczególny, boostatni, ponieważ przechodzę na emeryturę.Dziękuję za wytrwałość w trakcie trwania zdalnej szkoły. Dziękuję za to, że mogłam z Wami pracować i przyłożyć swoją cegiełkę w poznawaniu świata.Gratuluję osiągnięcia sukcesu edukacyjnego, jaki jest Waszym udziałem. Przed Wami jeszcze wiele różnych wyzwań i zadań do wykonania. Starajcie się zawsze,k aby to, co macie do wykonania zrobić jak najlepiej.Bądźcie uważni i ciekawi wobec otaczającej Was rzeczywistości , bo świat wciąż się przed Wami otwiera i ma wiele do zaoferowania, pod warunkiem, że będziemy wspólnie o niego dbali. Bowiem " nie idzie o to by zwyciężać świat lecz o to by zwyciężać samego siebie ".Życzę Wam kochani i Waszym bliskim dużo dobrego. Życzę także zdrowych, miłych i ciekawych wakacji. Trzymajcie się.

  Lidia Życiniec

 • KOLEŻANKI I KOLEDZY NAUCZYCIELE, WSPÓŁPRACOWNICY

  KOLEŻANKI I KOLEDZY NAUCZYCIELE, WSPÓŁPRACOWNICY

   Oto zbliżamy się do zakończenia wyjątkowego roku szkolnego 2019/2020. W czasach Pandemii przyszło mi w zdalny sposób się z Wami pożegnać, bo przechodzę na emeryturę. Dziękuję za 20 lat wspólnej pracy. Dziękuję wszystkim za ten czas. Każdy z Was na zawsze pozostanie ważną częścią mojej pamięci, tym bardziej, że jak chodzi o moją nauczycielską robotę, wszystko właśnie w Lubomierzu się zaczęło. Dziękuję za pomaganie, za cierpliwość i za zrozumienie, za czekanie, za przywożenie mnie i odwożenie, za zrobienie dla mnie tego, z czym miałam kłopot. Dziękuję za to, że tolerowaliście tempo mojej pracy i tempo mojego życia podobne do tempa topniejącego lodowca. Dziękuję za każdy dzień, który dzięki Wam czegoś mnie nauczył i sprawił, że cieszyłam się każdym, wykonanym z Waszą pomocą zadaniem. Dziękuję za wspólne pozaszkolne spotkania, które sprawiły, że zawsze czułam się częścią lubomierskiej społeczności. Dziękuję, że towarzyszyliście mi i rozumieliście, że na wszystko potrzebuję więcej czasu i za ten czas, który mi daliście bardzo serdecznie dziękuję. Życzę wszystkim Państwu zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności.  Lidia Życiniec

 • List Ministra Edukacji Narodowej

  Szanowni Państwo Dyrektorzy,

  w załączeniu przekazuję list Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020.

  W liście minister Dariusz Piontkowski dziękuje dyrektorom i nauczycielom za profesjonalne i pełne zaangażowania wykonywanie obowiązków zawodowych, szczególnie w okresie kształcenia na odległość. Składa również życzenia spokojnych i bezpiecznych wakacji.

  Proszę o przekazanie listu nauczycielom z Państwa placówki.

  Z wyrazami szacunku

  Anna Ostrowska

  Rzecznik Prasowy MEN

   

  Załączniki:

  List Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020 – plik wordhttps://dokumenty.men.gov.pl/List_MDP_zakonczenie_roku_szko…

  List Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020 – plik pdfhttps://dokumenty.men.gov.pl/List_MDP_zakonczenie_roku_szko…

 • Pożegnanie klasy 3 cd LO - wychowawca

 • Pożegnanie klasy 3 ad LO - wychowawca

 • Pożegnanie klas 3 LO - Pani Dyrektor

 • WAŻNE INFORMACJE

  Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

   

              Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie. Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

   

  Organizacja polega na tym, że nasi uczniowie będą uczestnikami procesu dydaktycznego poprzez dostępne komunikatory drogą mailową, e-dziennik, Messenger, FB, platformę edukacyjną Moodle na zajęciach z fizyki . Każdy uczeń, który będzie miał problem z łącznością proszony jest o zgłoszenie go w sekretariacie lub u wychowawcy telefonicznie.

  Wszelkie prace wykonywane przez ucznia odsyłane są taką samą drogą elektroniczną                                   i podlegają ocenianiu.

   

  Dyrektor szkoły informuje, że w celu realizacji obowiązków wynikających z § 1 pkt 5 Rozporządzenia MEN w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19  z dnia 20 marca 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 493), na indywidualne konto ucznia w dzienniku elektronicznym zostanie przekazany wypis ze statutu szkoły, zwierający nowelizację wewnątrzszkolnego systemu oceniania;

  Wszystkie szkolne obiekty są zamknięte dla osób postronnych (w tym - internat, szkolne boiska, sala gimnastyczna, aula, biblioteka i siłownia).Pracownicy administracji i obsługi pełnią w szkole tylko niezbędne dyżury. Można się kontaktować z sekretariatem codziennie w godz. 8:00-14:00 pod numerem 75 78 33 634.

  W każdej sprawie można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej: zsoizlub@poczta.onet.pl .

  Kontakt z dyrektorem szkoły Joanną Paśko-Sikorą  telefoniczny – 602 592 326 Informuję, że pedagog szkolny pozostaje do dyspozycji uczniów i Państwa w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w  godzinach 10.00 – 12.00, a środę od 8.00 -13.00.

  Kontakt z pedagogiem:

  tel. 502735749 

  e-mail: damgladysz@gmail.com

   

  Służymy Państwu również pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji, harmonogram konsultacji z nauczycielami i wychowawcami będzie zamieszczony na librusie.

   

               Zwracam się do Państwa z prośbą o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Proszę również o wsparcie swoich dzieci.  Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.

  Z poważaniem

  Dyrektor szkoły

  Joanna Paśko-Sikora

   

  Drodzy uczniowie!

   

   Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 przedłużyło się do 10 kwietnia 2020r.

  Zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie są od 25 marca dla Was obowiązkowe.

   Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia żadnego z Was  obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

   

       Organizacja nauki polega na tym, że jesteście uczestnikami procesu dydaktycznego poprzez dostępne komunikatory drogą mailową, e-dziennik, Messenger, FB, platformę edukacyjną Moodle na zajęciach z fizyki . Każdy uczeń, który będzie miał problem z łącznością proszony jest o zgłoszenie go w sekretariacie lub u wychowawcy telefonicznie. Wszelkie prace wykonywane przez Was odsyłajcie taką samą drogą elektroniczną, będą one  podlegać ocenianiu.

   

  Informuję, że poprzez dziennik elektroniczny, maile grupowe lub indywidualne będą przychodziły komunikaty. Proszę o dokładne ich przeczytanie! Zwróćcie szczególną uwagę na: wypis ze statutu szkoły, zwierający nowelizację wewnątrzszkolnego systemu oceniania pozwalającego oceniać na odległość; Pojawi się wkrótce, gdy rada pedagogiczna też na odległość go zatwierdzi.

   

  W każdej sprawie można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej: zsoizlub@poczta.onet.pl .

  Informuję, że pedagog szkolny pozostaje do dyspozycji uczniów  w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w  godzinach 10.00 – 12.00, a środę od 8.00 -13.00.

  Kontakt z pedagogiem:

  tel. 502735749 

  e-mail: damgladysz@gmail.com

   

  Pamiętajcie, że dyrekcja szkoły i wszyscy nauczyciele pozostają do Waszej  dyspozycji!

   Wkrótce na librusie pojawi się harmonogram możliwych konsultacji indywidualnych z nauczycielami i wychowawcami internatu, każdy z nich dwie godziny w tygodniu będzie dyżurował pod telefonem lub mailowo lub na messengerze lub na FB lub jeszcze inaczej.

  Można będzie dopytać o warunki poprawienia ocen, zdobyć pomoc przy rozwiązywaniu zadań,  wyjaśnić wątpliwości, uzyskać wsparcie…

   

  Obowiązuje dotychczasowy plan lekcji, nauczyciele będą kontaktować się z wami i pracować zdalnie według niego. Nie przerażajcie się ilością zadań, rozplanujcie je dobrze, nie zostawiajcie na ostatnią chwilę, wszystko da się pokonać. Bądźcie systematyczni i zmotywowani.

  Nie opuszczajcie mieszkania! Przestrzegajcie wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych. Niestety, wg informacji WHO, młodzi ludzie też są narażeni na zakażenie.   Wszelkie kontakty ograniczcie do Internetu lub innych środków komunikacji. Dbajcie o siebie!

   

  Życzę spokoju i sukcesów w e- nauce!

  Dyrektor szkoły

  Joanna Paśko-Sikora

  PS . W szkole bez WAS jest bardzo smutno.

 • KORONA WIRUS

  Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch

  25.02.2020

  W zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami.

   

  Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół. 

  W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną. 

  Osoby powracające z północnych Włoch

  Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

  Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia: 

  • codziennie mierzyć temperaturę ciała
  • zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

  W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.

  Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

  Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.

  Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach: 

 • Aniołowie się radują pod niebiosy …

  Aniołowie się radują pod niebiosy …

  Tradycji stało się zadość.  16 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół w Lubomierzu odbył się XVII Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział 15 solistów
  i 5 zespołów wokalnych reprezentujących szkoły podstawowe i ponadpodstawowe
  z Mysłakowic, Rakowic, Pławnej i Lubomierza.  Kolędowanie w Polsce jest tak piękną tradycją, że cieszy nas fakt dużego zainteresowania wśród uczniów naszym przeglądem. Młodzi artyści zaprezentowali bardzo bogaty repertuar od tradycyjnych kolęd po współczesne pieśni o Bożym Narodzeniu.

  Jury w składzie p. Beata Onoszko, p. Małgorzata Moskwa, p. Marzena Szramowiat po burzliwej naradzie ogłosiła następujące wyniki w poszczególnych kategoriach:

  zespół wokalny:

  I miejsce – Zespół z Mysłakowic

  II miejsce – Zespół z Pławnej

  III miejsce – Zespół z Lubomierza

  soliści szkoły podstawowej:

  I miejsce – Milena Konieczna

  II miejsce – Eva Pawłowska

  III miejsce – Patryk Kaczmarek

  soliści szkoły ponadpodstawowej:

  I miejsce – Julia Romanyuk

  II miejsce – Kornelia Hajdul

  III miejsce – Martyna Sokołowska.

   

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za przygotowanie utworów i oprawy muzycznej. Dziękujemy za wzruszenia i wiele wspaniałych artystycznych wrażeń. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.

  I.P.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Zimowy obóz szkoleniowy

  Zimowy obóz szkoleniowy

  W dniach 13-17 stycznia uczniowie klas mundurowych przebywali na obozie szkoleniowym w Szklarskiej Porębie. Zajęcia prowadzili nauczyciele naszej szkoły i funkcjonariusze Straży Granicznej z Lubania. W ramach szkolenia uczniowie realizowali następujące zajęcia:

  • nauka i doskonalenie zjazdu na nartach,
  • nauka i doskonalenie poruszania się na biegówkach,
  • nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach
  • prowadzenie obserwacji nocnej „gołym okiem”,
  • prowadzenie obserwacji za pomocą przyrządów optoelektronicznych: noktowizora i kamery termowizyjnej,
  • obezwładnianie osób zatrzymanych,
  • doskonalenie pływania,
  • pełnienie służby dyżurnej,
  • pełnienie służby patrolowej,
  • zasady postępowania w czasie alarmu.
 • KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

  KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

  Dnia 28 listopada 2019 w Zespole Szkół w Lubomierzu odbył się Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej zorganizowany przez Panie: Agnieszkę Korzycką i Iwonę Adamowicz.  W tym roku szkolnym do udziału w konkursie zaproszone zostały siódme i ósme klasy szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom pod względem muzycznym jak i językowym. Jury miało bardzo trudny wybór.

   

  W kategorii soliści szkół podstawowych miejsca zdobyli:

   

  I.  uczennica Zespółu Szkolno-Przedszkolnego w Lubomierzu

  II. uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim

  III. uczennica Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu

   

  Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała :

  uczennica – Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze

   

  W kategorii soliści szkół ponadpodstawowych miejsca zdobyli:

   

  I. Julia Romaniuk Zespół Szkół w Lubomierzu

  II. uczennica  Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze

  III. uczennica Liceum Ogólnokształcące w Lubaniu

   

   

  Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały :

   

  Beata Nazar Zespół Szkół w Lubomierzu

  Martyna Sokołowska Zespół Szkół w Lubomierzu

   

  oraz Nagrodę Specjalną Dyrektora Ośrodka Kultury i Sportu w Lubomierzu otrzymała uczennica z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim.

   

  W kategorii zespoły przyznano:

  1. Duet: Kornelia Hajdul i Julia Romaniuk z Zespołu Szkół w Lubomierzu
  2. Inter Rakowice Wielkie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich
  3. DUO

   

  W kategorii tej przyznano również wyróżnienia następującym zespołom:

  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Lubomierza z Zespołu Szkół z Wlenia oraz „Wesołym nutkom” z Gryfowa Śląskiego.

   

  Dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom i ich opiekunom. W tym roku w konkursie wzięło udział około 50 uczestników. Po zaangażowaniu szkół nabieramy przekonania, że jest to ciągle rozwijający się konkurs cieszący się dużym zainteresowaniem, który należy kontynuować. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

  I. Adamowicz. A Korzycka

 • I DZIEŃ PIERNIKA

  I DZIEŃ PIERNIKA

  Dnia 12.12. 2019 w Zespole Szkół w Lubomierzu odbył się I Bożonarodzeniowy Dzień Piernika, które zorganizowało Technikum Turystyki Wiejskiej pod kierunkiem nauczycieli naszej szkoły. Podczas tej imprezy zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z historią piernika oraz z legendami i ciekawostkami dotyczącymi tego łakocia. Do harmonogramu święta również wchodził konkurs filmowy prezentujący proces przygotowania pierników. Udział w konkursie wzięły wszystkie 3 klasy techniczne naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pozytywnymi emocjami i wrażeniami widzów oraz rzeczowymi nagrodami. Miłej atmosferze imprezy towarzyszyły świąteczne piosenki wykonane przez Julię Romaniuk oraz Justynę Pasternak. Na koniec uroczystości każdy z gości mógł się poczęstować piernikami z kawą lub herbatą o smaku piernika, zapytać naszych uczniów o przepisy ciast oraz miło spędzić czas w miłym towarzystwie. Dnia 12.12. 2019 w Zespole Szkół w Lubomierzu odbył się I Bożonarodzeniowy Dzień Piernika, które zorganizowało Technikum Turystyki Wiejskiej pod kierunkiem nauczycieli naszej szkoły. Podczas tej imprezy zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z historią piernika oraz z legendami i ciekawostkami dotyczącymi tego łakocia. Do harmonogramu święta również wchodził konkurs filmowy prezentujący proces przygotowania pierników. Udział w konkursie wzięły wszystkie 3 klasy techniczne naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pozytywnymi emocjami i wrażeniami widzów oraz rzeczowymi nagrodami. Miłej atmosferze imprezy towarzyszyły świąteczne piosenki wykonane przez Julię Romaniuk oraz Justynę Pasternak. Na koniec uroczystości każdy z gości mógł się poczęstować piernikami z kawą lub herbatą o smaku piernika, zapytać naszych uczniów o przepisy ciast oraz miło spędzić czas w miłym towarzystwie. 

 • DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWNIENIA

  DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWNIENIA

  Jak wpływa zdrowe odżywianie na nasze samopoczucie, na koncentrację i łatwość przyswajania wiedzy, na jakość i długość życia? Uczniowie Zespołu Szkół oraz klas 8 Szkoły Podstawowej w Lubomierzu uczestniczyli w obchodach Dnia Zdrowego Odżywiania zorganizowanych dnia 21 listopada przez Zespół Szkół, podczas których mogli usystematyzować wiedzę i odpowiedzieć sobie na powyższe pytania.

                  Specjalista ds. żywienia, nauczyciel przedmiotu „usługi żywieniowe” – Pani Monika Hołubowicz omówiła podstawowe zasady zdrowego żywienia. Na podstawie grafiki piramidy zdrowego żywienia, w przystępny sposób zaprezentowane zostały najważniejsze grupy produktów, niezbędne w naszym pożywieniu, aby pozytywnie zadziałały na nasze zdrowie. Podjęto również tematykę znaczenia śniadania w codziennym menu, szkodliwość nadużywania niezdrowych, łatwo dostępnych przekąsek oraz słodzonych napoi. Przedstawiono zdrowe zamienniki, którymi z powodzeniem można zastępować te niezdrowe dla młodego organizmu łakocie. Uczniowie mogli spróbować przygotowanych przez uczniów Technikum Turystyki Wiejskiej zdrowych bogatych w błonnik chipsów wykonanych z jabłek. Chipsy te cieszyły się powodzeniem, gdyż zniknęły ze stołu w mgnieniu oka. Ponadto Pani Monika pokazała uczniom, jak można być przygotowanym na nagły napad głodu, częstując zgromadzonych suszonymi owocami czy orzechami z małego podręcznego pudełeczka, które zawsze możemy mieć przy sobie. Po omówieniu korzyści płynących ze zdrowego odżywiania uczniowie rozwiązywali krzyżówkę tematyczną.

                  Interesująca była część warsztatowa spotkania, podczas której reprezentanci klas wyciskali soki z naturalnych produktów. Jedna z grup wykonała sok z zielonej pietruszki i cytryny, druga grupa miała za zadanie wycisnąć sok  z ananasa, pomarańczy z dodatkiem mięty. Przy kolejnym stanowisku uczniowie wyciskali sok marchwiowo-jabłkowy. Po wykonaniu soków nastąpiła część degustacyjna oraz próba oceny, który napój według zgromadzonych był najsmaczniejszy. Najwięcej zwolenników miał sok marchwiowo-jabłkowy, jednak walory odżywcze i bomba witamin i minerałów niewątpliwie znajdują się we wszystkich przygotowanych sokach.

                  Zachęceni uczniowie przyznali, że zdrowe odżywianie wcale nie musi być pełne wyrzeczeń, a ile przy okazji może być zabawy i zdrowotnych korzyści z tego płynących.

  M.H.

strona:

Kalendarz

Deklaracja dostępności

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lubomierzu
  ul. Chopina 9
  59 - 623 Lubomierz
  e-mail: zsoizlub@poczta.onet.pl

  Konto dochodów własnych
  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubomierzu:
  80 8384 1022 0192 8770 2001 0002
 • 75 78 33 634

Galeria zdjęć