Zwycięscy poszczególnych konkurencji
Rzut granatem, pierwsza pomoc - Gimnazjum z Gryfowa
Tor przeszkód, ubieranie munduru strażackiego i bieg przełajowy - Gimnazjum z Lubomierza - zespół 1
Strzelanie, symbole narodowe - Gimnazjum z Lubomierza - zespół 2
KLASYFIKACJA GENERALNA
I miejce - 27 pkt. Gimnazjum z Gryfowa
II miejsce - 23 pkt. Gimnazjum z Lubomierza - zespół 1
III miejsce - 22 pkt. Gimnazjum z Lubomierza - zespół 2
IV miejsce - 18 pkt. Gimnazjum z Sulikowa
V miejsce - 17 pkt. Gimnazjum z Mysłakowic
„ W mroźny, zimowy dzień wyruszyli w bój” to tytuł konkursu literacko – historycznego z okazji 150 rocznicy Powstania Styczniowego zorganizowanego przez Panią Poseł Marzenę Machałek wraz z jeleniogórskim kołem Towarzystwa Nauczycieli Szkół Polskich pod patronatem Pana profesora Ryszarda Legutki.
Do konkursu przystąpili uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z dawnego województwa jeleniogórskiego, a wśród nich uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Lubomierzu: Paulina Kubat i Justyna Jóźwiak. Wiersz Pauliny Kubat i esej Justyny Jóźwiak, podobnie jak prace innych uczestników zostały napisane dla upamiętnienia wydarzeń związanych z Powstaniem Styczniowym. Autorów najlepszych zdaniem jurorów prac nagrodzono wyjazdem do Warszawy i Brukseli.
Podczas uroczystości ogłoszenia Laureatów Konkursu, która odbyła się 16 maja 2013r. wszyscy obecni mieli możliwość wysłuchać okolicznościowego wykładu skłaniającego do refleksji nad dziełem powstańców styczniowych.
Uczniowie, którzy zmierzyli się z tematyką konkursu zostali uhonorowani podziękowaniem w postaci Listu Poselskiego od Pani Poseł Marzeny Machałek, a opiekunowie uczniów otrzymali książkę z dedykacją Pana Profesora Ryszarda Legutko. Uroczystość miała podniosły charakter, upamiętniający 150 rocznicę Powstania Styczniowego.
Paulina Kubat wśród uczestników Gali Laureatów Paulina Kubat otrzymuje List Poselski od Pani Poseł Marzeny Machałek
Lidia Życiniec
Wydaje się to hasło wytartym sloganem, pewnie do czasu kiedy my lub nasi najbliżsi nie mamy potrzeby korzystania z pomocy.
Dzięki inicjatywie młodzieży Zespołu Szkół w Lubomierzu udało się sprowadzić do naszego miasteczka Punkt Poboru Krwi z Wałbrzycha.
Głównymi inicjatorami akcji byli DAMIAN SADOWSKI i MATEUSZ PIENIEK to oni najbardziej nalegali , zachęcali , to pod ich wpływem prowadziłem negocjacje z Wałbrzychem. Udało się.
11 kwietnia do Lubomierza przybył autokar poboru krwi. Wszyscy którzy spełniali warunki oddali krew, udało się utoczyć ponad 13 litrów. Niezwykle wdzięczny jestem dla tych którzy chcieli i tych którzy oddali krew.
Jeżeli uda nam się jeszcze kiedyś podobna akcja to serdecznie zapraszam do przyłączenia się do nas, trzeba naprawdę niewiele : ukończonych osiemnaście lat, dobry stan zdrowia, minimum pięćdziesiąt kilogramów wagi.
Ja, wielu uczniów ,nauczycieli i mieszkańców spełniałem te warunki. Serdecznie dziękuję. Zostań Bohaterem – Oddaj Krew.
Romuald Achramowicz.
W dniu 04 marca Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu był organizatorem finału strefy jeleniogórskiej w tenisie stołowym dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Do zawodów przystąpiło 8 zespołów dziewcząt wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Rozgrywki zakończyły się podobnie jak w roku ubiegłym sukcesem dziewcząt z ZSL-G w Mirsku, natomiast bardzo dobre trzecie miejsce wywalczyły nasze zespół w składzie: Sidorska Adrianna, Piliponek Żaneta , Saleska Kamila , opiekun Andrzej Hajdul.
GRATULUJEMY!
WYNIKI gier naszego zespołu
Eliminacje
ZS Lubomierz - ZSB Bolesławiec 3:2 (10:0)
ZS Lubomierz - ZSO nr 1 Jelenia Góra 0:3 (2:9)
ZS Lubomierz - ZSP nr 2 Lubań 3:1 (11:4)
Półfinały:
ZSL-G Mirsk - ZS Lubomierz 3:0 (9:0)
Mecz o III m-ce
KZL Lubań - ZS Lubomierz 0:3 (1:9)
Bierzemy 12 miesięcy,
oczyszczamy je dokładnie z goryczy, chciwości, małostkowości i lęku,
po czym rozkrajamy każdy miesiąc na 30 lub 31 kawałków, tak aby zapasu starczyło dokładnie na cały rok.
Każdy dzień przyrządzamy osobno z jednego kawałka pracy i dwóch kawałków pogody i humoru.
Do tego dodajemy trzy duże łyżki nagromadzonego optymizmu, łyżeczkę tolerancji, ziarenko ironii i odrobinę taktu.
Następnie polewamy całą masę dużą ilością miłości. Gotową potrawę przyozdabiamy bukietem uprzejmości i podajemy z radością z filiżanką dobrej, orzeżwiającej herbatki.
Magicznej Gwiazdki , Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek
oraz
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia.
Życzenia świateczne i noworoczne złożył dziś uczniom kształcącym się w klasach objętych patronatem OSS SG w Lubaniu Pułkownik SG Marek Woszczatyński. Wcześniej Pan Pułkownik złożył wizytę mikołajkową w Przedszkolu Miejskim, prawdziwy entuzjazm wśród dzieci wyłołał funkcjonariusz w przebraniu pieska.
Tegoroczne JASEŁKA SZKOLNE wystawione w sali teatralnej były bardzo nastrojowe, motywem przewodnim staly się słowa kolędy 'Nie było miejsca dla Ciebie", w roli głównej wystąpili przede wszystkim pierwszoklasiści. Trzeba przyznać, że był to ich udany występ.Malowniczo wyglądała Maryja, Józef, pasterze, królowie i anioły. Prawdziwi kolędnicy z turoniem i gwiazdą, diabełkami i śmiercią z kosą złożyli wszystkim tradycyjne życzenia i odegrali noworoczną szkolną szopkę.Na przedstawieniu gościliśmy Panią Sekretarz Bożenę Pawłowicz, która w imieniu Burmistrza Lubomierza złożyła Nauczycielom, Pracownikom szkoły i uczniom najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.
Tegoroczna edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek będzie miała wyjątkowy charakter ze względu na to, że jest jubileuszowa. Zapraszamy do zaprezentowania się w krótkim występie wszystkie Szkoły, które startowały w dotychczasowych konkursach.Przegląd odbędzie się 17 stycznia 2013 roku w sali teatralnej internatu Zespołu Szkół.Więcej informacji w zakładce.
Stypendium Premiera odebrała z rąk Dolnośląskiej Kurator Oświaty Pani Beaty Pawłowicz nasza najlepsza w ubiegłym roku szkolnym licealistka Marzena Sierocka -uczennica klasy policyjnej.
Uroczystość odbyła się w auli Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
W Dniu Podchorążego podpisane zostało porozumienie o wspołpracy miedzy Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych im.generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu a Liceum Ogólnokształcącym im.Aleksandra Kamińskiego w Lubomierzu. W ramach porozumienia WSOWL zobowiązała sie do objęcia patronatem naukowym naszego liceum, prowadzenia zajęć specjalistycznych przez nauczycieli akademickich, współdziałania w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze naukowym i poznawczym.
Wycieczka odbyła się w celu poznania kompleksu pałacowo – parkowego w Biedrzychowicach. Dzięki znakomicie przygotowanemu programu i gościnności gospodarzy, uczestnicy wycieczki zapoznali się z dziejami pałacu i ogrodu. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat wsi Biedrzychowice, a także lokalizacji i warunków fizjograficznych zwiedzanego obiektu.
W dniach 17- 19 września dziewczęta uczęszczające na zajęcia koła historycznego prowadzonego przez Pana Bogusława Chrzana wzięły udział w Festynie Archeologicznym w Biskupinie.
Uczestniczki miały możliwość zwiedzenia przedsłowiańskiej osady biskupińskiej, Muzeum Archeologicznego, a także Bazylikę prymasowską Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gnieźnie, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz tamtejszy rynek. Podczas dwudniowego pobytu na terenie osady, uczennice naszej szkoły dowiedziały się wszystkiego na temat życia codziennego Słowian . Aby bardziej poczuć klimat tamtych czasów miały możliwość przebrania się w historyczne stroje oraz doświadczały rzemiosł ówcześnie wykonywanych – lepiły z gliny, własnoręcznie tworzyły biżuterię, uczyły się kowalstwa, pływały statkiem , poznały również zwyczaje i wierzenia tamtejszej ludności.
Wyjazd doszedł do skutku dzięki życzliwości dyrektorowi Zespołu Szkół w Lubomierzu Pani Joannie Paśko- Sikorze oraz burmistrzowi Gminy i Miasta Lubomierz Panu Wiesławowi Ziółkowskiemu. Serdecznie dziękujemy.
Iga Król kl. 2ac