Nawigacja

Oferta edukacyjna 2020/2021 KLASA GRANICZNO-OBRONNA KLASA LOTNICZA KLASA POLICYJNA KLASA ARTYSTYCZNA KLASA OGÓLNA TECHNIKUM Szkoła Branżowa I stopnia

KLASA LOTNICZA

TYLKO DLA ODWAŻNYCH I ŻĄDNYCH NIEZAPOMNIA-NYCH PRZYGÓD W POWIETRZU

Oferta klasy wojskowej o profilu lotniczym skierowana jest nie tylko do tych, którzy w przyszłości zamierzają związać się z lotnictwem, ale również do tych, którzy pragną przeżyć niezapomniane przygody w powietrzu.

Uczniowie po złożeniu ślubowania zostają włączeni do lotniczego pododdziału Przysposobienia Wojskowego Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej KSRG. Otrzymują stosowne umundurowanie oraz legitymacje służbowe kadetów Przysposobienia Wojskowego, uprawniające do bezpłatnego udziału we wszystkich formach szkolenia wojskowego oraz zajęciach lotniczych JPR.

Gros z tych przedsięwzięć realizowana jest w ramach zleconych zadań publicznych na rzecz obronności państwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

W pierwszym roku nauki uczniowie biorą udziału w zapoznawczym kursie nawigacji samolotowej oraz szkoleniu ratowniczym  i  spadochronowo-desantowym.

Po spełnieniu wymogów sprawnościowych  oraz wykonaniu określonej normy skoków spadochronowych, w systemie samoczynnego otwarcia, uczeń otrzymuje tytuł i odznakę Skoczka Spadochronowego Formacji Ratowniczych.

Skoki spadochronowe - Leszno

W kolejnym roku nauki, uczniowie uczestniczą w szkoleniach doskonalących, a uzyskujący najwyższe wyniki w nauce mają możliwość rozszerzenia swojej wiedzy i umiejętności lotniczych o podstawy technik pilotażu statków powietrznych.

Zajęcia specjalistyczne odbywają się na terenie Bazy Lotniczej „Baryt” w Stanisławowie k/Złotoryi. Tam pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej, w warunkach poligonowych, prowadzone jest dodatkowo szkolenie wojskowe, obejmujące między innymi wykonywanie strzelań z różnych rodzajów broni wojskowej, elementy taktyki działań specjalnych, rozpoznanie, obronę przed bronią masowego rażenia oraz techniki ratownictwa wysokościowego i sztuki przetrwania wg procedur dla personelu lotniczego.

Pilotaż samolotu

• Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lubomierzu
    ul. Chopina 9
    59 - 623 Lubomierz