Nawigacja

 • X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych

  X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych - Obrazek 116-17 kwietnia br. czteroosobowa reprezentacja  Zespołu Szkół w Lubomierzu po przebytych 7 marca 2018 roku w Katowicach kwalifikacjach wzięła udział w Szkole Policji Pile w X Ogólnopolskim  Turnieju Klas Policyjnych . W ścisłym finale o miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2018” wzięło udział  100 reprezentantów  z 25 szkół  z całej Polski.  Zespół Szkół w Lubomierzu reprezentowali: Martyna Sokołowska, Wiktoria Dżamalis, Konrad Popereka i Justyna Daćko.

  Podczas   trwających dwa dni zmagań, drużyny uczestniczyły w następujących konkurencjach:

  *teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy;

  *teście umiejętności strzeleckich;

  *teście sprawności fizycznej (tor przeszkód);

  *sprawdzianie obejmującym ogólną wiedzę o Policji.

  Zaraz po rozpoczęciu turnieju rozegrane zostały dwie pierwsze konkurencje - test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy i test umiejętności strzeleckich, w których udział wzięły dwuosobowe zespoły każdej z reprezentacji. Następnie drużyny w pełnych składach, w szkolnej hali sportowej, mierzyły się w kolejnej konkurencji, jaką był test sprawności fizycznej (tor przeszkód). 

  Wieczorem, w ramach jubileuszu Turnieju oraz obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej zaplanowany został spektakl „Służba” w wykonaniu aktorów Amatorskiej Sceny Policyjnej Komendy Głównej Policji oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, w którym udział wzięli uczestnicy Turnieju oraz zaproszeni goście.

   Drugiego dnia turnieju odbyła się ostania konkurencja, którą był sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji.

  Następnie wszyscy uczestniczy turnieju zgromadzili się na placu Staszica obok Szkoły Policji, gdzie organizatorzy konkursu  zorganizowali miasteczka policyjne i szereg ciekawych pokazów z zakresu pracy funkcjonariuszy Policji .

  Całość zakończyła się oficjalną uroczystością, na której Komendant Szkoły insp. Beata Różniak-Krzeszewska wyróżniła najlepsze szkoły nagrodami rzeczowymi, a także pucharami. Tegorocznym zwycięzcą została szkoła z Gromnika, a na dalszych stopniach podium usytuowały się kolejno Słupsk i Jarocin. ZS Lubomierz zakończył rywalizację na 22 miejscu, za które należy złożyć im serdeczne gratulację ze względu za wytrwałą walkę w tak dużym i prestiżowym Turnieju.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego w Wiosennych Biegach Przełajowych w Rakowicach Wielkich

  W dniu 11.04.2018r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego w Wiosennych Biegach Przełajowych w Rakowicach Wielkich.

  Dziewięciu uczniów ZS w Lubomierzu godnie reprezentowało szkołę w tych zawodach.

  Medale oraz punktowane miejsca zajęli:

  Emilia Pałys – II miejsce – 1000m

  Michalina Król – IV  miejsce  - 1000m

  Łukasz Mytych  - II miejsce  - 1200m

  Seweryn Półtorak – III miejsce – 1200m

  Alicja Fuks – II miejsce – 1200m

  Eliza Stępień – II miejsce – 1200m

  Daniel Fecko – IV miejsce – 1200m

  Wojciech Bać V miejsce – 1200m

  Szymon Szymonowicz  - ukończył bieg na dystansie 1200 m. Wszystkim startującym dziękujemy za zaangażowanie w zawodach i gratulujemy bardzo dobrych wyników.   

  Opiekun Andrzej Hajdul.

 • Wagary 2018

  W  dniu 21.03.2018 uczniowie klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół w Lubomierzu wzięli czynny udział w szkoleniu, które dzięki przychylności Komendanta Komisariatu Policji w Gryfowie Pana kom. Wojciecha Czafurskiego odbyły się w tej placówce. Zapoznali się ze specyfiką  jednostki, służącymi tam funkcjonariuszami. Zajęcia zostały zaplanowane i przeprowadzone w ramach prowadzonej przez Policję w tym dniu ogólnopolskiej akcji  „Dzień Wagarowicza 2018”.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

  20 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowcach Wielkich  odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W  grupie szkól ponadgimnazjalnych wzięło udział 20 uczniów. Turniej składał się z testu pisemnego i części ustnej, do której kwalifikowało się pięć osób z najlepszymi wynikami z testu.  Wśród finalistów znaleźli się m.in. najlepszy w teście uczeń naszej szkoły Łukasz Moszczyński oraz drugi w teście absolwent naszego gimnazjum Michał Plechowicz, który reprezentował OSP Milęcice – jednostkę patronacką klasy strażackiej.

  Finałową rozgrywkę wygrał Michał, który będzie reprezentował powiat lwówecki w eliminacjach wojewódzkich we Wrocławiu, natomiast Łukasz zajął 4 miejsce.

  Gratulujemy !

  F.B.

 • Jesteśmy w finale

  Jesteśmy w finale

  Zespół z klas o profilu policyjnym w składzie :

  1. Aleksandra Klimczak

  2. Monika Klaver

  3. Justyna Daćko

  4. Adrian Sopala

  zajął 13 miejsce wśród 55 szkół biorących udział  w eliminacjach  X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, które odbyły się w Szkole Policji w Katowicach.

  Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest Szkoła Policji w Pile, gdzie odbędzie się finał w dniach 16-17 kwietnia 2018 r.

  Składamy gratulacje i trzymamy kciuki!

 • MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

       Po zdobyciu mistrzostw powiat i wywalczeniu pierwszego miejsca w strefie jeleniogórskiej, dziewczęta z Zespołu Szkół w Lubomierzu, 6 marca bieżącego roku, wzięły udział w MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLASKIEGO W PIŁCE HALOWEJ DZIEWCZĄ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.

       Nasze dziewczęta znalazły się w czwórce najlepszych zespołów Dolnego Śląska obok takich szkół jak ZS w Lubiniu, ZSOiZ w Wałbrzychu oraz  I LO we Wrocławiu.

       Zawody rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”, w pięknej hali AQUA ZDRÓJ W WAŁBRZYCHU, hali na ok. 10 tysięcy widzów. Reprezentantki naszego Liceum w pieszym meczu z Lubinem nie czuły się najlepiej na tak ogromnym kompleksie  i niestety uległy zawodniczkom z Lubina, które były w „naszym zasięgu”. Drugi mecz gramy z Wrocławiem! W 2016 roku, kiedy dziewczyny z naszego Liceum zajęły III miejsce w województwie, mecz z SMS Wrocław okazał się najtrudniejszy. W tym roku nasze reprezentantki zremisowały to spotkanie 2:2.

       Po zmianie taktyki, krótko po pierwszym gwizdku sędziego, zawodniczka Klaudia Chrabąszcz na co dzień grająca w KKS Jelenia Góra,  przejmuje piłkę od przeciwnika w środku boiska i pokonuje bramkarkę z Wrocławia pięknym strzałem „po długim rogu”. Szybko jednak dziewczyny z I LO również strzelają bramkę  i wynikiem  1:1 kończy się pierwsza połowa meczu. Początek drugiej połowy i niestety nasze mistrzynie regionu przegrywają 2:1. Krótko przed zakończeniem drugiej połowy dochodzi  do ogromnego zamieszania pod bramką naszych rywalek i strzałem z powietrza Dominika Kruczkowska strzela bramkę -  jest 2:2. Koniec spotkania!

       Trzeci mecz naszej reprezentacji toczył się pod dyktando rywalek. Dziewczęta z Wałbrzycha, zresztą mistrzynie Dolnego Śląska, miały w swoim składzie trzy reprezentantki ekstraklasowego AZS PWSZ Wałbrzych.  

      

  SKŁAD REPREZENTACJI ZESPOŁU SZKÓŁ W LUBOMIERZU:

   

  1. KLAUDIA CHRABĄSZCZ -  kpt. zespołu
  2. NIKOLA PIWOŃSKA  - bramkarka
  3. LUIZA ŁASKARZEWSKA
  4. DOMINIKA KRUCZKOWSKA
  5. ALEKSANDRA KRZYKAŁA
  6. JUSTYNA DAĆKO
  7. NIKOLA EICHBERGER
  8. OLIWIA ORMANIEC
  9. PATRYCJA SADOWSKA
  10. SANDRA DŁUGIŃSKA
  11. MICHAELA WITKOWSKA

   

       Gratuluję moim zawodniczkom  i cieszy mnie fakt, iż kolejny raz potrafimy udowodnić innym i sobie, że z uczniami z Zespołu Szkół w Lubomierzu potrafimy osiągnąć najwyższe laury.  

                                                                                                      Trener: Marcin Osiadacz

 • 10 Olimpiada

  Uczniowie klas o profilu policyjnym Zespołu Szkół w Lubomierzu  kolejny już dziesiąty raz uczestniczą w eliminacjach  jubileuszowej 10 Olimpiady wiedzy o Policji organizowanej przez Szkołę Policji w Pile.

  W  dniu 07.03.2018 pisali test eliminacyjny w Szkole Policji w Katowicach.

  Trzymamy kciuki!

 • „DLA WYKLĘTYCH 1963”

  „DLA WYKLĘTYCH 1963” - Obrazek 1

  2 marca 2018 r. w Bolesławcu na zaproszenie Dowódcy 23 Śląskiego Pułku Artylerii i Prezes Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej COMMANDO uczniowie klas mundurowych naszej szkoły wzięli udział w biegu i turnieju strzeleckim DLA WYKLĘTYCH 1963”

  Obchody  dnia wyklętych rozpoczęły się w Bolesławieckiej Bazylice Mniejszej inscenizacją słowno-muzyczną w wykonaniu uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazialnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej z Lubania, natomiast turniej strzelecki i bieg odbył się na terenie jednostki.

  W turnieju strzeleckim wystartowało 27 drużyn chłopców i dziewczyn. Nasz drużyna dziewcząt z klasy lotniczej w składzie: Jagoda Kijak – Raczyńska, Patrycja Gałan i Dominika Tracz „wystrzelały” III miejsce.

  W biegu na dystansie 1963 m wzięło udział kilkadziesiąt osób wśród nich wszyscy obecni na zawodach uczniowie naszej szkoły. Najlepsze – 10  miejsce zajął Michał Majdecki.

   Gratulujemy!

   

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Najlepsze w powiecie i w regionie

  Najlepsze w powiecie i w regionie - Obrazek 1

   

  W Gryfowie Śl, 15 lutego 2018r. odbyły się mistrzostwa piłki nożnej halowej szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt. Nasza reprezentacja pojechała na te zawody pełna aspiracji oraz nadziei, że uda się powtórzyć sukcesy z lat poprzednich.

  Przypomnę tylko, że w roku szkolnym 2015/2016 dziewczyny z naszej szkoły zajęły III miejsce w województwie.

  Do rozgrywek stawiły się reprezentacje wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, jednak nasze reprezentantki były nie do pokonania, wygrały wszystkie mecze i awansowały do finału strefy jeleniogórskiej.

  Wyniki poszczególnych spotkań: ZS Lubomierz – ZS Lwówek Śl. 2:1, ZS Lubomierz – ZST Rakowice 2:0, ZS Lubomierz – ZS Gryfów Śl. 5:0, ZS Lubomierz – ZS Mirsk 1:0

   

  W Kamiennej Górze , 19 lutego 2018r. odbyły się mistrzostwa strefy jeleniogórskiej.

  Organizatorzy rozgrywek wiedzieli, że z Liceum w Lubomierzu należy się liczyć i już w harmonogramie zawodów rozstawili naszą reprezentację z dwiema szkołami z Kamiennej Góry. I tak trafiliśmy do grupy drugiej z ZS z Kamiennej Góry i ZS z Bolesławca.

  System gry, każdy z każdym, w grupie, dał nam dwa zwycięstwa,  z  Kamienną Górą 2:1 oraz z Bolesławcem 1:0, co pozwoliło wyjść z grupy na pierwszym miejscu.

  Zostało nam teraz czekać na zespół z grupy pierwszej, który zajął drugie miejsce. Tym zespołem były reprezentantki z ZS w Zgorzelcu. Mecz ze Zgorzelcem okazał się trudny ale nasze dziewczyny nie rezygnowały. Do piłki, w 10 minucie gry z podania Luizy Łaskarzewskiej dochodzi Klaudia Chrabąszcz i pięknym strzałem z prostego podbicia uderza

  po długim rogu bramkarce ze Zgorzelca. Zostaje kilka sekund do końca spotkania i sędzia kończy mecz, wynik 1:1.

  Wygrywamy rzuty karne i jesteśmy w finale.

  FINAŁ - ZS LUBOMIERZ – ZSZ KAMIENNA GÓRA

  Finał również kończy się wynikiem remisowym 1:1,  i nasze dziewczyny stają ponownie przed szansą bycia w czwórce najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku.

  Po ośmiu kolejkach rzutów karnych z Nikolą Piwońską na bramce WYGRYWAMY ZAWODY!

   

  SKŁAD REPREZENTACJI ZESPOŁU SZKÓŁ W LUBOMIERZU:

  1. KLAUDIA CHRABĄSZCZ -  kpt. zespołu
  2. NIKOLA PIWOŃSKA  - bramkarka
  3. LUIZA ŁASKARZEWSKA
  4. DOMINIKA KRUCZKOWSKA
  5. ALEKSANDRA KRZYKAŁA
  6. JUSTYNA DAĆKO
  7. NIKOLA EICHBERGER
  8. OLIWIA ORMANIEC
  9. PATRYCJA SADOWSKA
  10. SANDRA DŁUGIŃSKA

   

  Już 6 MARCA 2018r. bierzemy udział w dalszym etapie rozgrywek, a mianowicie, czeka nas wyjazd do WAŁBRZYCHA, gdzie zostanie rozegrany finał wojewódzki.

   

  SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM!!

 • Mistrzowie powiatu

  Mistrzowie powiatu - Obrazek 1

  W dniu 06.02.2018 r w LO w Mirsku odbył się powiatowy turniej koszykówki chłopców . Uczniowie z ZS z Lubomierza po ambitnej walce zdecydowanie pokonali pozostałe ekipy wygrywając kolejno wszystkie mecze: z Gryfowem 39:9, Rakowicami 23:8 Lwówkiem Śląskim 26:7, Mirskiem 39:10.

  Zdecydowanym liderem rozgrywek został nasz uczeń  pasjonat koszykówki Jakub Dzedzej.

  Nasze liceum reprezentowali: Jakub Dzedzej, Wojciech Bać, Yaroslaw Yarotnik, Yevhenii Kravchenko, Damiwn Jakimowicz, Michał Brodziński, Szymon Żarkowski, Daniel Fecko, Roman Kaczorowski, Aleksander Palica.

  Gratulujemy !

 • Awanse dla najlepszych

  7 lutego na uroczystym apelu Pani Joanna Paśko-Sikora Dyrektor Zespołu Szkół w Lubomierzu za osiągnięcie wysokich wyników w nauce w I semestrze mianował uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego na kolejne stopnie służbowe.

  Awanse otrzymali następujący kadeci:

  z klasy graniczno-obronnej:

  - na stopień młodszego kadeta, kandydaci: Mariia Babii, Sofiia Babii, Anastasiia Behun, Yurii Borodiuk, Valentyn Datsiuk, Vladyslav Ishchuk, Natalia Kataryniuk, Patrycja Piechowiak, Tetiana Shunevch, Inna Teslia, Yaroslav Yarotnyk;

  - na stopień starszego kadeta, kadet Weronika Bielecka;

  - na stopień kadeta specjalistę, starszy kadet Kacper Zapałowicz;

   

   

  z klasy lotniczej:

  - na stopień młodszego kadeta, kandydaci: Jagoda Kijak – Raczyńska, Michał Majdecki, Yevhen Sadovenko, Robert Sikora;

  - na stopień kadeta, młodszy kadet Nikola Kubiak;

   

  z klasy policyjnej:

  - na stopień młodszego kadeta, kandydaci: Khrystyna Danylyuk, Wiktoria Dżamalis, Martyna Sokołowska.

   

  Nowo awansowanym gratulujemy i serdecznie życzymy dalszych sukcesów, a pozostałym by do nich dorównali.

   

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Szkolenie strzeleckie

  31 stycznia kadeci 35 uczniów klas mundurowych uczestniczyło w zajęciach ze szkolenia strzeleckiego na strzelnicy Koła Strzeleckiego LOK „Energetyk” w Jeleniej Górze.

  Głównym celem zajęć było doskonalenie umiejętności:

  - poprawnego wykonywania łącznych czynności do strzelania z pistoletu,

  - właściwego zgrywania przyrządów celowniczych,

  - poprawnego wykonania strzelania z pistoletu z bocznym zapłonem.

  Najlepsze wyniki wykonania strzelania uzykali następujący kadeci:

  1.      kadet Damian Duszuk         - 76 pkt.
  2.  st. kadet Kacper Zapałowicz   - 71 pkt.
  3. mł. kadet Dawid Noworól       - 63 pkt.
 • Obóz zimowy

  W dniach 11-15 grudnia uczniowie klas mundurowych przebywali na szkoleniowym obozie zimowym w Szklarskiej Porębie. Zajęcia odbywały się przez cały dzień z przerwami na posiłki, czasami także w nocy. Główny celem szkoleniowym była nauka zjazdu oraz biegania na nartach. Ponadto uczniowie uczestniczyli w zajęciach z taktyki czerwonej, zajęciach sportowych, działania podczas alarmu oraz ewakuacji rannych podręcznymi środkami w terenie skażonym.    

 • Cietrzew 2017 - finał

  3 grudnia 2017r. został przeprowadzony Turniej Sportowo-Obronny z okazji 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego oraz rocznicy powstania Legionów Polskich. Zawody odbyły się na strzelnicy Jeleniogórskiego Towarzystwa Strzeleckiego „Strzelec” na terenie dawnego poligonu 18 Karkonoskiego Pułku Przeciwlotniczego.

  Konkurencje zawodów: 

  • strzelanie z karabinu kbk AK- 7.62 mm
  • strzelanie z pistoletu PW – 9 mm
  • rzut granatem F 1 do celu
  • pojedynek strzelecki
  • transport rannego

  W zawodach rywalizowało ok. 70 zawodników (17 kobiet i 52 mężczyzn) w tym 28 uczniów naszej szkoły.

  W klasyfikacji indywidualnej wśród mężczyzn zwyciężył kadet Paweł Kubek, natomiast wśród kobiet  2 miejsce zajęła kadet Patrycja Sadowska, a 3 była kadet Patrycja Gałan.

  Ponadto strzelanie z karabinu kbka AK wygrał kadet Robert Sikora z wynikiem 46 pkt., a rzut granatem do celu wygrał kadet Paweł Kubek. 

  Serdecznie gratulujemy!

 • Sukces w konkursie ogólnopolskim

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Tym  razem uczniowie I klasy lotniczej z kadetem Robertem Sikorą – autorem filmu na czele wzięli udział w ogólnopolskim konkursie klas mundurowych na udokumentowanie na filmie wydarzenia społecznego promującego postawy patriotyczne, przygotowanie pro obronne i tradycje narodowe. Tematem filmu jest ślubowanie uczniów oraz spektakl patriotyczny.

  Na  konkurs wpłynęło 90 filmów z całego kraju. Nasz film został bardzo wysoko oceniony i znalazł się wśród pięciu najlepszych – na 5 miejscu, nagrodzonych prestiżowymi nagrodami.

  Nagrody to szkolenie strzeleckie z karabinu kbk AK na strzelnicy dla 40 uczniów szkoły oraz 10 treningowych opasek uciskowych.

  Serdecznie gratulujemy!

   

  Film ► https://youtu.be/BtGk7957bLc

   

  Więcej ► Proobronni Terytorialni

   

  F.B.

 • V Turniej Strzelecki

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  V Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Święta Niepodległości o puchar Dowódcy 23 Śląskiego Pułku Artylerii 

   

  Od godzin porannych 10 listopada na obiektach 23 pułku artylerii rozegrano zawody sportowo – obronne uczniów klasach mundurowych. Do rywalizacji przystąpiło 26 drużyn z 15 szkół, w sumie ponad 250 uczniów.

  Drużyny konkurowały w strzelaniu z broni długiej i krótkiej pneumatycznej śrutowej oraz biegu drużynowym z pokonywaniem  elementów Ośrodka Sprawności Fizycznej.

              Kolejne zawody wygrali i zdobyli  puchar uczniowie naszej szkoły, przed ZSET z Rakowic Wlk. i ZSP z Kłodzka.

  Skład zwycięskiej drużyny: Justyna Daćko – kapitan, Patrycja Sadowska, Damian Duszuk, Michał Obielak, Konrad Popereka i Kacper Zapałowicz.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY !

   Uczestnicy zawodów również doskonalili swoje wyszkolenie w następujących punktach nauczania:

  • Budowa oraz nauka rozkładania i składania broni długiej i krótkiej (kbkAKMS, P64)
  • Budowa oraz uzbrajanie granatów RG42 i F1
  • Ładowanie i rozładowanie magazynka (30 naboi)
  • Ścieżka saperska
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Musztra pojedynczego żołnierza
  • Musztra drużyny i plutonu

              Zawodom towarzyszył pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu pododdziałów 23 pułku artylerii oraz 82 batalionu inżynieryjnego prezentowany przez żołnierzy amerykańskich stacjonujących w bolesławieckich koszarach.

  F.B.

 • Certyfikaty i ślubowanie 2017

           Już tradycyjnie w przededzień Narodowego Święta Niepodległości na lubomierskim rynku odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów ukończenia szkolenia specjalistycznego uczniom klas trzecich, złożenia ślubowania uczniów klas pierwszych oraz wręczenia awansów na kolejne stopnie służbowe.

         Na uroczystość przybyli m.in. komendanci jednostek patronackich, przedstawiciel ministra edukacji narodowej, funkcjonariusze służb mundurowych oraz władze samorządowe.  

       Z okazji Święta Niepodległości za aktywne angażowanie się w życie szkoły, reprezentowanie na zewnątrz i odnoszone sukcesy Pani Dyrektor Zespołu Szkół
  z dniem 9 listopada 2017 roku mianował uczniów klas mundurowych na kolejne stopnie służbowe.

      Następnie nastąpiło przekazanie sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu. Poczet sztandarowy stanowili uczniowie obecnych klas trzecich. Było to wyróżnienie i honorowy obowiązek. Zaszczytnie pełnili go kadeci:  Monika Klaver, Dawid Łamasz i Weronika Prociewicz. Nowy poczet to uczniowie klas drugich: Damian Duszuk, Mariusz Golec i Artur Pawlikowski.

  Klasy trzecie ukończyły szkolenie specjalistyczne. Uczniowie zdali egzaminy
  i otrzymali certyfikaty. Jako pierwsi odebrali certyfikat kadeci, którzy zdali egzamin na ocenę celującą. Są to następujący uczniowie:

  - z klasy graniczno-obronnej: Klaudia Ćwilichowska, Daniel Fecko, Tomasz Nietupski, Sara Ptaszek;

  - z klasy lotniczej: Oliwia Ormaniec, Weronika Prociewicz, Michaela Witkowska;

  - z klasy policyjnej: Monika Klaver, Aleksandra Klimczak.

      Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Ślubowaniem na sztandar zostali wyróżnieni następujący uczniowie: Brodziński Michał, Patrycja Gałan, Jakub Andrzejewski i Martyna Sokołowska.

      Wręczenia certyfikatów oraz pamiątkowych dyplomów dokonali komendanci jednostek patronackich poszczególnych klas.

         Po zakończeniu uroczystości na rynku wszyscy udali się do sali teatralnej na widowisko artystyczno – patriotyczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

 • Rajd integracyjny

  Rajd integracyjny

  Dnia 17.10.2017 roku odbył rajd integracyjny klas pierwszych. W rajdzie wzięli udział uczniowie klasy 1 ad i 1 bc liceum oraz klasa pierwsza technikum pod opieką wychowawców: Pani Agnieszki Korzyckiej, Pani Danuty Bielawskiej, Pana Bogusława Chrzana oraz nauczycieli wychowania fizycznego: Pana Łukasza Laszczyńskiego i Pana Marcina Osiadacza.

        Wyruszyliśmy o godzinie 8. Naszym celem było schronisko Maciejówka w Maciejowcu. Szliśmy ok 10 kilometrów podziwiając uroki Milęcic, Wojciechowa.  Idąc główną drogą wszyscy uczniowie zachowywali się wzorowo. W Maciejowcu zatrzymaliśmy  w pobliskim lesie gdzie wszyscy mieli  zadanie by zebrać trochę chrustu na ognisko. W końcu zmęczeni i głodni  dotarliśmy do schroniska, gdzie  zrobiliśmy ognisko i zjedliśmy pyszne  kiełbaski. Mieliśmy troszkę wolnego, by spokojnie porozmawiać czy zagrać w mafię. Później Pan Łukasz nas rozruszał i nauczył kilka integrujących tańców. Około 13  wyruszyliśmy z powrotem. Znów 10 kilometrów. Na szczęście  wszyscy dotarli do Lubomierza cali i zdrowi na drugi dzień  trochę bolały  nogi ale w końcu 20 km to nie lada wyczyn!!!

   

 • Kurs nurkowy w nagrodę za mistrzostwo

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Nasze uczennice: absolwentka Kamila Smulko i maturzystka Michaela Witkowska z drużyny, która wywalczyła Mistrzostwo w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo - Obronnych klas mundurowych w nagrodę w dniach 27.09. - 01.10. 2017r. uczestniczyły w Kursie nurkowym Open Water Diver PADI.

  Kurs Open Water Diver PADI (OWD) (stopień podstawowy) jest najpopularniejszym i najbardziej uznanym kursem dla początkujących nurków na świecie.

  Program tego kursu umożliwia opanowanie podstawowych umiejętności nurkowych, a po jego ukończeniu otrzymuje się uznawany na całym świecie wydany przez organizację nurkową PADI - certyfikat Open Water Diver PADI.

  Po uzyskaniu stopnia Open Water Diver PADI uzyskuje się uprawnienia do nurkowania z partnerem o podobnym stopniu wyszkolenia do 18 metrów bez konieczności przebywania pod bezpośrednią lub pośrednia opieką czy nadzorem instruktora, korzystania z wszelkiego rodzaju działalności nurkowych, uczestnictwa w zaawansowanym kursie nurkowym PADI Adwanced Open Water Diver. 

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Kolejne trofea naszych uczniów.

   

  Dolnośląskie Zawody Strzeleckie im. Żołnierzy Września 1939 roku

  W zawodach wystartowało około 30 drużyn z kilkunastu szkół dolnoślaskich. Nasi uczniowie znowu wrócili z trofeami. 

  Drużyna w składzie: Tomasz Nietupski, Daniel Fecko i Dawid Łamasz była najlepsza w biatlonie. 

  Natomiast drużyna w składzie: Michaela Witkowska, Paweł Kubek i Mariusz Golec wywalczyła trzecie miejsce w rzucie granatem.

  Gratulujemy !

  Zdjęcia w Fotoalbumie

  Więcej na stronie => Jawor24

   

strona:

Kalendarz

Kontakt

 • Zespół Szkół w Lubomierzu
  ul. Chopina 9
  59 - 623 Lubomierz
  e-mail: zsoizlub@poczta.onet.pl

  Konto dochodów własnych
  44 8384 1022 0100 0143 2001 0108
 • 75 78 33 634

Galeria zdjęć