Nawigacja

 • Kurs nurkowy w nagrodę za mistrzostwo

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Nasze uczennice: absolwentka Kamila Smulko i maturzystka Michaela Witkowska z drużyny, która wywalczyła Mistrzostwo w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo - Obronnych klas mundurowych w nagrodę w dniach 27.09. - 01.10. 2017r. uczestniczyły w Kursie nurkowym Open Water Diver PADI.

  Kurs Open Water Diver PADI (OWD) (stopień podstawowy) jest najpopularniejszym i najbardziej uznanym kursem dla początkujących nurków na świecie.

  Program tego kursu umożliwia opanowanie podstawowych umiejętności nurkowych, a po jego ukończeniu otrzymuje się uznawany na całym świecie wydany przez organizację nurkową PADI - certyfikat Open Water Diver PADI.

  Po uzyskaniu stopnia Open Water Diver PADI uzyskuje się uprawnienia do nurkowania z partnerem o podobnym stopniu wyszkolenia do 18 metrów bez konieczności przebywania pod bezpośrednią lub pośrednia opieką czy nadzorem instruktora, korzystania z wszelkiego rodzaju działalności nurkowych, uczestnictwa w zaawansowanym kursie nurkowym PADI Adwanced Open Water Diver. 

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Kolejne trofea naszych uczniów.

   

  Dolnośląskie Zawody Strzeleckie im. Żołnierzy Września 1939 roku

  W zawodach wystartowało około 30 drużyn z kilkunastu szkół dolnoślaskich. Nasi uczniowie znowu wrócili z trofeami. 

  Drużyna w składzie: Tomasz Nietupski, Daniel Fecko i Dawid Łamasz była najlepsza w biatlonie. 

  Natomiast drużyna w składzie: Michaela Witkowska, Paweł Kubek i Mariusz Golec wywalczyła trzecie miejsce w rzucie granatem.

  Gratulujemy !

  Zdjęcia w Fotoalbumie

  Więcej na stronie => Jawor24

   

 • V Manewry Techniczno – Obronne - Bolesławiec 2017

  Kolejny sukces
  Najwyższy wynik w teście z przepisów Międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych uzyskała drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół w Lubomierzu.

  Więcej na stronie 62 KS Commando
  http://www.62kompaniaspecjalna.pl/v-manewry-techniczno-obronne/
  FOTO

  http://www.62kompaniaspecjalna.pl/galeria/nggallery/galeria/v-manewry-techniczno-obronne

 • Złoto i brąz na start

  W dniach 13-16 września absolwenci i uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół w Lubomierzu brali udział w XXIII Mistrzostwach Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej, które zorganizowało  Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” ,23 Śląski Pułk Artylerii w Bolesławcu i Jednostka Poszukiwawczo-Ratownicza w Złotoryi.

  W zawodach wzięło udział 12 drużyn dziewcząt i 14 drużyn chłopców. Nasza szkoła wystawiła drużynę dziewcząt i dwie drużyny chłopców.

  Zespoły rywalizowały w następujących konkurencjach:

  1. Marszobieg zespołowy z pokonywaniem przeszkód na dystansie 6,5 km;

  2. Strzelanie z karabinka 7,62mm kbk AK w pozycji leżąc z podpórką;

  3. Pływanie – sztafeta 5 x 50m;

  4. Pokonywanie toru przeszkód na Ośrodku Sprawności Fizycznej;

  5. Rzut granatem do celu i na odległość.

  W klasyfikacji końcowej druga drużyna chłopców w składzie: Sebastian Oraczek, Marek Budzicz, Michał Hubski, Mateusz Jędras, Paweł Laudyński i Mariusz Golec zdobyła mistrzostwo, drużyna dziewcząt w składzie: Michaela Witkowska, Adriana Sidorska, Nicola Eichberger, Monika Klaver, Justyna Daćko i Milena Wronka zajęła 3 miejsce, natomiast pierwsza drużyna chłopców w składzie: Tomasz Nietupski, Wojciech Bać, Daniel Fecko, Amadeusz Surdel, Damian Jakimowicz i Michał Obielak uplasowała się na 7 miejscu.

  Serdecznie gratulujemy !

  Zdjęcia w Fotoalbumie

  F.B.

 • Finał centralny XL Zawodów "Sprawni jak żołnierze"

  W dniach 19 - 22 czerwca 2017 r. w Bornem Sulinowie odbył się Finał Centralny XL Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak Żołnierze 2017”. W zawodach wzięło udział 14 drużyn dziewcząt i chłopców reprezentujących poszczególne województwa.

  Województwo Dolnośląskie reprezentowali ponownie uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Lubomierzu. W zawodach wystartowała drużyna dziewcząt w składzie: Justyna Daćko i Monika Klaver z klasy policyjnej oraz Weronika Prociewicz z klasy lotniczej. Natomiast w składzie drużyny chłopców byli uczniowie klasy graniczno-obronnej: Daniel Fecko, Wojciech Bać i Mariusz Golec.

  Zawody składały się z następujących konkurencji: strzelanie z kbks-u, rzutu granatem do celu, testu sprawności fizycznej, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz biegu na orientację.

  Mistrzostwa były nie tylko miejscem rywalizacji ale również spotkaniem się z rówieśnikami z całej Polski, wymianą poglądów, nawiązaniem nowych znajomości.

  Zdjęcia w fotoalbumie

 • Certyfikaty - marsz prawdy

  W dniu 7 czerwca Pan st. sierż. Jan Kusek Komendant Jednostki Poszukiwawczo - Ratowniczej na apelu klas mundurowych wręczył naszym dzielnym kadetom z klasy lotniczej: Kindze Łobos, Weronice Kłycho i Michaeli Witkowskiej Certyfikaty ukończenia "Marszu prawdy", które dają im przepustkę do udziału w bezpłatnym szkoleniu spadochronowo-desantowym. 

  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym szkoleniu.

  Zdjęcia w fotoalbumie.

 • Kolejny sukces artystyczny uczniów z lubomierskiego liceum

  31,05,2017 r w Sali kinowej Wyższej Oficerskiej Szkoły Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbył się koncert laureatów II konkursu pieśni patriotycznej. Koncert ten oprócz oficerów i kadetów Szkoły zaszczycił swoją obecnością Kurator dolnośląski Roman Kowalczyk. Na koncercie nie zabrakło również uczniów z Lubomierza.

  Wśród laureatów znaleźli się nasi młodzi wokaliści:

  Artur Sikora – wyróżnienie i Małgorzata Szostak zdobywczyni drugiego miejsca. Na widowni uczniów dopingowała Pani dyrektor Joanna Paśko-Sikora.

  Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Więcej Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych

   

 • Marsz prawdy

       W piątek 19 maja, o godz. 18.30 uczestnicy tradycyjnego Marszu Prawdy w zwartym szyku opuścili teren Bazy Lotniczej „Baryt”, udając się na bolesną próbę. Przed grupą 24 śmiałków obojga płci ( wtym 11 kadetów klasy lotniczej ZS w Lubomierzu) aspirujących do szkolenia spadochronowo-desantowego i służby w pododdziale operacyjno-technicznym Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej, jak co roku, postawiono, jedno ambitne zadanie pokonania pieszo 100 kilometrowej trasy w ciągu 24 godzin. Wszystkich uczestników, jak zawsze bez względu na posiadany stopień, obowiązywało  regulaminowe umundurowanie polowe wz. 93 lub inne przypisane reprezentowanej formacji oraz obuwie typu wojskowego. Przez cały czas trwania próby mogli spożywać jedynie niesioną ze sobą czystą wodę. O żadnym jedzeniu lub innych formach wspomagania nie mogło być nawet mowy. No, może z wyjątkiem wsparcia psychologicznego ze strony maszerujących obok kolegów. Takim samym rygorom dobrowolnie poddali się wielokrotni „zdobywcy tej trasy” pełniący funkcje sędziowskie. W tym roku był to st. szer. rez. Zbigniew Lipiński i tegoroczna maturzystka, st. kdt. Dominika Wierzbicka. Czuwali oni nad tym, by wszystko przebiegało  bezpiecznie i regulaminowo. Pewnym novum było zastosowanie  GPS. Niebawem, bo „już” po około 8 – 10 godzinach marszu, na trasie „poległa” prawie polowa jego  uczestników. Wielu, w tym i ci startujący już po raz drugi,  zapowiedziało udział w kolejnej edycji MP. Jednak na to będą musieli  poczekać kolejny rok, no i ździebko potrenować. W gronie tych, którzy w regulaminowym czasie dotarli na metę Marszu Prawdy znaleźli się m.in. kadeci klasy lotniczej: Michaela Witkowska, Weronika Kłycho i Kinga Łobos.  Wszystkim „twardzielom” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w powietrzu.

  Źródło: http://jpr-baryt.pl/spadochroniarska-tradycja-zobowiazuje/

 • INAUGURACJA LOTNICZEGO LATA -2017

  W dniach 12-14 maja kadeci klasy lotniczej uczestniczyli w szkoleniu specjalistycznym w Jednostce Poszukiwawczo - Ratowniczej na terenie Bazy Lotniczej "Baryt"

  Więcej   na stronie JPR

  Zdjęcia w Fotoalbumie

 • XI OZSO Wyniki

  WYNIKI

  Klasywikacja generalna:

  1. Gimnazjum w Mysłakowicach

  2. Gimnazjum w Gryfowie Śląskim

  3. Gimnazjum w Lubomierzu

  4. Gimnazjum w Bogatyni

  5. Gimnazjum w Działoszynie

  Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi Burmistrza GiM w Lubomierzu.

  Również zwycięscy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez patronów tych konkurencji.

  Konkurencje nagrodzone pucharami i ich zwycięscy:

  Symbole narodowe i wojskowe - Gimnazjum w Mysłakowicach - puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Bolesławcu.

  Strzelanie - Gimnazjum w Mysłakowicach - puchar Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

  Pierwsza pomoc przedmedyczna - Gimnazjum w Gryfowie Śląskim - puchar Komendanta Jednostki Poszukiwawczo - Ratowniczej w Złotoryi.

  Tor przeszkód - Gimnazjum w Mysłakowicach - puchar Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim.

  Ubieranie munduru strażackiego - Gimnazjum w Gryfowie Śląskim - puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w zawodach oraz sportowej i zaciętej rywalizacji, patronom dziękujemy za nagrodzenie najlepszych i zapraszamy za rok na XII Okręgowe Zawody Sportowo Obronne.

  Zdjęcia w Fotoalbumie

 • PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

  We wtorek 21 marca 2017 uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół w Lubomierzu – pod opieką p. Dyrekor Joanny Paśko – Sikory, katechetów Izabeli Piątek i ks. Piotra Olszówki oraz p. Łukasza Laszczyńskiego – zdobyli Jasną Górę. Razem ze swymi kolegami i koleżankami z Diecezji Legnickiej spotkali się w Częstochowie na dorocznej pielgrzymce maturzystów. Młodzi ludzie przyjechali do duchowej stolicy Polski, by tu zawierzyć swoje intencje, a szczególnie modlić się za pomyślne zdanie matury i dostanie się na wymarzone studia. Wielu uczniów dzięki tej pielgrzymce, po raz pierwszy w życiu zawitało na Jasną Górę.

  Pielgrzymkę maturzystów rozpoczęła konferencja zatytułowana  „Poszukiwanie prawdziwej miłości”, którą wygłosił ks. Marek Bałwas z Ciechocinka. Kapłan, który jeździ na wózku inwalidzkim, zachęcał młodych ludzi do poszukiwania prawdziwej Miłości, którą dać może tylko Jezus Chrystus.

  Punktem kulminacyjnym pielgrzymki była msza święta w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Eucharystii w intencji maturzystów przewodniczył biskup Marek Mendyk, który w swej homilii podkreślił, że „młodzi ludzie przyjechali na Jasną Górę, nie tylko modlić się o szczęśliwe zdanie matury, ale by prosić Matkę Bożą, aby zdać egzamin z życia, by właściwie odczytać swoje życiowe powołanie”. Na zakończenie Mszy św. nastąpiło modlitewne zawierzenie młodzieży maturalnej diecezji legnickiej Jasnogórskiej Matce i Królowej.

  Pielgrzymkę maturzystów zakończyło nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

  Mamy nadzieję, że głębokie przeżycie spotkania we wspólnocie reprezentantów prawie wszystkich środowisk szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszej diecezji, wspólna modlitwa, świadectwa, nie tylko zapadną w pamięć maturzystów, ale pozwolą im ze spokojem, ufnością oraz zawierzeniem Jasnogórskiej Matce i Królowej przystąpić do maturalnych bojów.

  Tekst: ks. Piotr Olszówka

  Foto: Izabela Piątek

 • Spotkanie z W. Trębaczem z IPN-u

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dnia 04.04.17r nasza szkoła miała zaszczyt gościć Pana Wojciecha Trębacz, pełniącego funkcję głównego specjalisty w  Instytucie Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

  Przedsięwzięcie to było realizowane w  ramach projektu edukacyjnego „Niezłomni – Niepochowani”. Owy Projekt składał się z kilku etapów,było to mianowicie :
  -realizacja zajęć z zewnętrznymi edukatorami
  -realizacja gry szkolnej „Bartek” wg scenariusza przygotowanego przez IPN
  -wyjazd do Grodkowa i spotkanie z pracownikami realizującymi projekt „Poszukiwanie miejsc pochówków…”

  Pan Wojciech wyjaśnił jak działa IPN w naszym kraju i jak ważną rolę pełni w przywracaniu pamięci o ludziach, którzy za niekomunistyczną Polskę oddawali swoje życie i o tym, że powinniśmy wspominać niezłomnych i wyklętych jako bohaterów. Wszędzie zdarzają się pewne wyjątki, należy natomiast czerpać i naśladować tych ludzi, którzy faktycznie mogliby być dla każdego z nas przykładem patriotyzmu i niezmiernej odwagi...

 • Turniej siatkówki

  W dniu 24.03.2017 na terenie hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mirsku  odbył się turniej piłki siatkowej dla służb mundurowych organizowany przez Komisariat Policji w Gryfowie Śląskim.

  W turnieju udział brały drużyny:

  1.Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze

  2.Komisariat Policji w Gryfowie Śląskim

  3.Komisariat Policji w Kowarach

  4.Ochotnicza Straż Pożarna w Mirsku

  5.Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych  w Mirsku

  6.Zespół Szkół w Lubomierzu

      Po zaciętej  walce współuczestniczących zespołów  pierwsze  miejsce wywalczyli  policjanci z Komendy Miejskiej Policji   w Jeleniej  Górze . Współzawodnictwo odbyło się w spaniałej sportowej atmosferze  na boisku i w szatni gdzie zapewniono  wyborną grochówkę.

 • VII Zawody Latawcowe

  Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w organizację zawodów, nie tylko przez udział we współzawodnictwie ale przede wszyskim w pomoc przy obsłudze logistyczno-technicznej imprezy.

  WięcejLwówecki.info

 • 70 lat temu w Miłosnej

  Dokładnie w tym samym miejscu - na tym samym korytarzu szkolnym na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Chopina 9,  na którym 70 lat temu odbył się pierwszy apel rozpoczynający naukę w Liceum i Gimnazjum w Miłosnej, stanęli dziś uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Lubomierzu.

  Tamten apel prowadził dyrektor Kazimierz Kopeć.
  Przed nim w dwuszeregu stali ci, którzy poprzez Szczecin i Wrocław wrócili z nim z Lubeki, ale już wkrótce dołączyła do nich młodzież z całej Polski. Można powiedzieć za opracowaniem profesor Bilskiej – Homowej, że naukę podjęli uczestnicy powstania warszawskiego oraz walk na Zachodzie i Wschodzie, przymusowi robotnicy w Niemczech i w Związku Radzieckim, Sybiracy, dzieci repatriantów zza Buga, dzieci osadników wojskowych i dzieci poległych żołnierzy z centralnej Polski.
  Wówczas w apelu wzięło udział 25 nauczycieli i 150 uczniów, dziś jest nas drugie tyle.

  Wydarzenia tamtych dni udało się nam zrekonstruować dzięki wspomnieniom zebranym w Księdze Pamiąkowej "Szkoła życia i charakterów. Lubeka – Lubomierz".

  Uczniowie w dawnych wojskowych mundurach przytoczyli fragment relacji Stanisława NawottnegoBył koniec stycznia 1947 roku, temperatura w nocy dochodziła do -20 stopni. Załadowaliśmy nasze rzeczy na samochody i wyruszyliśmy w podróż. Droga prowadziła przez Wałbrzych, Jelenią Górę i Lwówek, za którym aż do Miłosnej szosa była zawalona zaspami. Na szczęście mieliśmy łopaty, więc wyrzucaliśmy śnieg na boki, torując drogę samochodom. Rozgrzewaliśmy się przy tej robocie. Gorzej było z dziewczętami - musiały iść pieszo za samochodami. Jechaliśmy dzień i noc. Nad ranem dostrzegliśmy napis Miłosna. Z oddali ujrzeliśmy wysoką wieżę kościoła, a opodal na wzgórzu zabudowania klasztoru.

  Stwierdziliśmy, że budynek szkolny nie nadaje się do prowadzenia zajęć. Wymagał gruntownego uporządkowania, do czego zabraliśmy się ochoczo. Z tej pracy najbardziej nam chyba utkwiło w pamięci rąbanie i wynoszenie grubej warstwy lodu, którym były wypełnione przepastne piwnice szkoły i internatu. Do roboty stanęło 70 uczniów, dorosłych już przecież ludzi, którzy w czasie wojny różne prace wykonywali. Trudno to sobie dzisiaj wyobrazić, ale fakt taki miał miejsce, kilkudziesięciu uczniów na nartach z plecakami pod opieką profesora Milana pojechało do Lwówka lub Gryfowa po trochę koksu, by móc uruchomić i sprawdzić ogrzewanie.

  Po tygodniach starań o uporządkowanie obiektu i niemal dwumiesięcznej przerwie gimnazjum i liceum rozpoczęło normalną szkolną pracę. Przeprowadzka z Niemiec do Polski spowodowała opóźnienie w realizacji szkolnego programu, więc rada pedagogiczna postanowiła, że w 1947 roku nie będzie dla uczniów tej szkoły wakacji.

  4 marca zebraliśmy się w dwuszeregu na pierwszym piętrze, aby skromniutką uroczystością rozpocząć pracę szkoły. Okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor szkoły Kazimierz Kopeć. Mówił, że będziemy kontynuować naukę nareszcie na polskiej ziemi, że nie można tej szansy zmarnować, że wyludniony przez wojnę kraj czeka na nauczycieli. Potem my złożyliśmy życzenia imieninowe dyrektorowi, było przecież Kazimierza, zaśpiewaliśmy "Sto lat" i rozeszliśmy się na pierwszą lekcję w naszej lubomierskiej szkole.


  Nasz apel zaszczycili swą obecnością Burmistrz Wiesław Ziółkowski, Wiceburmistrz Bożena Pawłowicz, Ksiądz Proboszcz Erwin Jaworski i Ksiądz Wikary Piotr Olszówka.
   

  Dyrektor Joanna Paśko-Sikora, przypominając historię szkoły, uświadomiła nam, że otwieramy nowy rozdział tej samej księgi i powinniśmy starać się, aby rozpoczęta historia trwała i była udziałem kolejnych pokoleń.
  Mówiła, że Nauczyciele z Lubeki i Lubomierza byli ludźmi otwartymi na uczniowskie propozycje i sprawy. Podziwiani i szanowani Mistrzowie stworzyli swoisty kodeks honorowy, który wychowankowie przyswoili sobie na całe życie. Ich zawołaniem było hasło "Ojczyźnie służ". Delegacje uczniów złożyły kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniającą pierwszych Nauczycieli oraz pod obeliskiem Dyrektora Kazimierza Kopcia.

  Jubileusz Szkoły to nic innego jak urodziny, więc nie mogło się obyć bez powinszowań, chóralnego "Sto lat" i wielkiego tortu.
  Zapytaliśmy uczniów o to, czego życzą swojej Szkole. Oto kilka ich wypowiedzi:

  Weronika Kłycho: Droga Szkoło z okazji twojego 70-lecia życzę Ci wielu sukcesów Twoich uczniów, idealnej frekwencji, wytrwałości. Żebyś była taka wspaniała jak jesteś i zawsze była "INNA NIŻ WSZYSTKIE".

  Paula Barabasz: Moja ukochana Szkoło z okazji 70. urodzin życzę Ci, abyś była dla nas, uczniów, centrum zdobywania wiedzy i abyś nigdy się nie zmieniała, bo jesteś miejscem bezpiecznym i przyjaznym.

  Natalia Przelaskowska: Z okazji jubileuszu składam serdeczne gratulacje i podziękowania za rzetelną z pasją wykonywaną pracę dydaktyczno-wychowawczą i ogromne zaangażowanie w życie społecznści lokalnej. Życzę Ci Szkoło, żebyś nadal była bogata w wartości, otwarta na marzenia i potrzeby młodego pokolenia.

  Zwieńczeniem obchodów jubileuszu było wykonanie pamiątkowego zdjęcia, oczywiście zrobione zostało również w tym samym miejscu, w którym stali nasi poprzednicy siedemdziesiąt lat temu. Uroczysty Zjazd Absolwentów jest planowany na 3 czerwca 2017 r.
   

  autor: Artur Sikora – ucz. kl. IBD

 • Dla wyklętych 1963

  3 marca 2017 roku w ramach obchodów Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Bolesławcu nasi uczniowie wzięli udział w Biegu i Turniej Strzelecki „Dla wyklętych 1963”.

  Więcej  na stronie 23 Śląskiego  Pułku Artylerii

  Zdjęcia  na stronie 23 Śląskiego  Pułku Artylerii

 • Egzotyczni Goście

  Studenci - Brazylijczyk Raul, Gruzinka Mariam i Chinka Nan Zhang prowadzili przez tydzień warsztaty z edukacji wielokulturowej w naszej szkole.

  Więcej na Lwówecki.info, tam także prezentacja naszych dziennikarzy - Gabrieli Waleryn, Justyny Daćko, Wojciecha Buńdziów i Artura Sikory.

  http://lwowecki.info/…/c/egzotyczni-goscie-w-lubomierzu.html

 • Debiut naszych dzienikarzy

  Uhonorowany za wieloletnią działalność na rzecz wychowania patriotycznego ...

  Na początek pragniemy się przedstawić Czytelnikom Lwóweckiego.info i zapowiedzieć naszą dziennikarską działalność, gdyż mamy nadzieję cyklicznie zamieszczać tu nasze „młodzieńcze próbki”. Jesteśmy uczniami klasy artystycznej i policyjnej w lubomierskim LO. Grupę tworzą Justyna Daćko, Gabriela Waleryn, Wojciech Bundziów i Artur Sikora.

  Postanowiliśmy zadebiutować materiałem poświęconym wyróżnieniu naszego nauczyciela Pana Feliksa Bielawskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi. Uroczystość  odbyła się 20 grudnia 2016r. w Sali Kolumnowej DUW we Wrocławiu. W imieniu Prezydenta RP dekoracji  dokonał Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. 

  Więcej

 • Jakuszyce 2017

  Wyjazd na narty biegowe do Jakuszyc 23 stycznia 2017, uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu w większości gimnazjaliści.

 • Jeden zero dla nieba – Jasełka 2016

  22 grudnia przeżywaliśmy szkolną wigilię, którą rozpoczęliśmy od przedstawienia jasełkowego. W tym roku wyjątkowo udział w nim wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Gimnazjum i Liceum. Wspólnie przeżywaliśmy tajemnicę grzechu pierworodnego, kuszenia Heroda, walki między niebem i piekłem oraz narodzenia Jezusa. Aktorzy prezentowali się dwukrotnie: raz dla widowni z Zespołu Szkół, drugi dla uczniów, grona pedagogicznego i rodziców Szkoły Podstawowej. Aktorzy z dużym zaangażowaniem przygotowywali przedstawienie poprzez naukę ról, wykonanie strojów i dekoracji. Łącznie w przedstawieniu wzięło udział 47 uczniów. To ogromne przedsięwzięcie nie było by możliwe bez pracy zespołowej. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie Zespołu Szkół pod opieką p. Marzeny Szramowiat i p. Bogdana Chrzana, nad przedstawieniem czuwała p. Bogusława Tyszkowska, p. Izabela Piątek i ks. Piotr Olszówka.

strona:

Kalendarz

Kontakt

 • Zespół Szkół w Lubomierzu
  ul. Chopina 9
  59 - 623 Lubomierz
  e-mail: zsoizlub@poczta.onet.pl

  Konto dochodów własnych
  44 8384 1022 0100 0143 2001 0108
 • 75 78 33 634

Galeria zdjęć